Відмінності між версіями «Pirelli в Україні та Росії»
Admin (обговорення | внесок) (→Pirelli в Росії) |
Admin (обговорення | внесок) (→До 2014 року) |
||
Рядок 24: | Рядок 24: | ||
<p>'''У листопаді 2013''' року Pirelli підписала <span class="link-proof target">[https://www.pirelli.com/corporate/en/channel/sustainability/2013/11/26/pirelli-rosneft-and-rostec-sign-mou-for-joint-research-and-development-of-tyre-manufacturing-materials/ {{#tip-text: меморандум| Посилання на новину з сайту Pirelli}}]</span> про співпрацю з компанією Роснєфть.</p> | <p>'''У листопаді 2013''' року Pirelli підписала <span class="link-proof target">[https://www.pirelli.com/corporate/en/channel/sustainability/2013/11/26/pirelli-rosneft-and-rostec-sign-mou-for-joint-research-and-development-of-tyre-manufacturing-materials/ {{#tip-text: меморандум| Посилання на новину з сайту Pirelli}}]</span> про співпрацю з компанією Роснєфть.</p> | ||
− | + | == У 2014 - 2022 роках == | |
<p>Події Майдану, початок російсько-української війни та санкції країн Заходу на співпрацю компанії з росією не вплинули - навпаки, співпраця у 2014-2021 роках активно посилювалася.</p> | <p>Події Майдану, початок російсько-української війни та санкції країн Заходу на співпрацю компанії з росією не вплинули - навпаки, співпраця у 2014-2021 роках активно посилювалася.</p> |
Версія за 17:13, 23 січня 2025
![](/images/thumb/d/df/Pirelli_video_screenshot.png/300px-Pirelli_video_screenshot.png)
Pirelli - компанія з італійським корінням, один з найбільших виробників автомобільних шин у світі. На момент останнього оновлення цієї довідки у січні 2025 року, структура власності була такою:
- 37% компанії належали китайській державній компанії Sinochem;
- 26,1% належали компанії MTP S.p.A. Camfin (з планами на збільшення долі до 29,9% впродовж 2025 - 2026 років);
- 32% та 4,9% належали інституційним інвесторам та групі інвесторів “Retail” відповідно.
Pirelli має два великих заводи в Росії, які продовжують свою діяльність після 2022 року.
Зміст
Pirelli в Україні[ред.]
Компанія не має заводів в Україні і впродовж років продавала свою продукцію на українському ринку через дилерів.
23 лютого 2022 року компанія заявила, що "вживає заходів для зменшення впливу зростання витрат і кризи".
4 березня 2022 року Pirelli випустила прес-реліз, у якому оголосила про пожертвування 500 тисяч євро на підтримку українських біженців. У прес-релізі не було згадок про конкретні політичні обставини.
Pirelli в Росії[ред.]
До 2014 року[ред.]
У 2009 році Pirelli уклала угоду з російським підприємством Ростех для створення спільного підприємства.
У 2011-2012 роках це спільне підприємство придбало два великих шинні заводи в Росії - спочатку в Кірові, а потім у Воронежі.
У листопаді 2013 року Pirelli підписала меморандум про співпрацю з компанією Роснєфть.
У 2014 - 2022 роках[ред.]
Події Майдану, початок російсько-української війни та санкції країн Заходу на співпрацю компанії з росією не вплинули - навпаки, співпраця у 2014-2021 роках активно посилювалася.
У липні 2014 року до ради директорів Pirelli увійшов голова роснефті ігор сечин, один з найближчих соратників Володимира Путіна, який на той момент вже перебував під санкціями США. До ради директорів він потрапив, бо очолювана ним компанія придбала 50% холдингової компанії Camfin SpA, яка на той момент володіла 26,19% акцій компанії Pirelli & CSpA. Угода була підписана на економічному форумі ПМЕФ-2014 в присутності російського президента.
У жовтні 2015 року президент Pirelli Марко Тронкетті Провера зустрічався з Володимиром Путіним.
У червні 2016 року стало відомо, що разом із всесвітньо відомими акторками та моделями у календарі Pirelli на 2017 рік знімається падчерка голови "ростеха" сергія чемезова анастасія ігнатова.
У жовтні 2018 року з Володимиром Путіним зустрівся прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конті, а після цього Pirelli та ростех домовилися про інвестицію у 100 мільйонів євро для подвоєння виробничих потужностей воронезького шинного завода.
Щонайменше з 2021 року Марко Тронкетті Провера очолює Російсько-італійський комітет підприємців.
Перед Лютою війною[ред.]
22 січня 2022 року російський президент зустрівся з представниками кількох італійських компаній на онлайн-конференції, співорганізатором якої виступав керівник Pirelli Марко Тронкетті Провера. Крім Pirelli на зустріч було запрошено представників енергетичних гігантів Eni та Enel, банків UniCredit і Intesa Sanpaolo та страхової компанії Generali.
На той момент на кордоні з Україною вже стояло 100-тисячне російське військо, а країни заходу готували антиросійські санкційні пакети, отже зустріч спричинила скандал. Італійський уряд просив представників бізнесу не відвідувати зустріч, але більшість, включаючи Pirelli, прохання проігнорувала. Марко Тронкетті Провера прокоментував своє рішення так: “Бізнеси мають обов’язок рости, захищати свої інвестиції та працівників за кордоном. Все це нормально. Ми зробили те, що мали зробити”.
Під час Лютої війни, 2022 рік[ред.]
Наступного дня, 5 березня, речник Pirelli заявив, що компанія не планує зупиняти виробництво на жодному з двох російських заводів.
Впродовж наступних 13 днів компанія мовчала. У цей період як іноземні організації, так і український МЗС закликали світ до бойкоту її продуктів.
17 березня Pirelli оголосила про призупинення діяльності в росії. У заяві компанії було сказано, що "інвестиції в росію призупинені, за винятком тих, що пов’язані з безпекою. Діяльність заводів поступово буде обмежена фінансуванням зарплат та послуг для співробітників".
На практиці це спричинило лише тимчасову відмову від подальшого розширення виробництва - на момент останнього оновлення цієї довідки обидва російських завода компанії продовжують працювати та наповнювати бюджет країни-агресора. Просто російські шини Pirelli тепер продаються лише у Росії.