Відмінності між версіями «Pirelli в Україні та Росії»

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
м (Admin перейменувала сторінку з Pirelli у Лютій війні на Pirelli в Україні та Росії без створення перенаправлення)
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 17:40, 23 січня 2025

Довідка перевірена 22 січня 2024 року. Якщо ви бачите тут непідтверджену чи викривлюючу інформацію, давайте це обговоримо

Скріншот з російського youtube-відео

Pirelli - компанія з італійським корінням, один з найбільших виробників автомобільних шин у світі. На момент останнього оновлення цієї довідки у січні 2025 року, структура власності була такою:
- 37% компанії належали китайській державній компанії Sinochem;
- 26,1% належали компанії MTP S.p.A. Camfinпланами на збільшення долі до 29,9% впродовж 2025 - 2026 років);
- 32% та 4,9% належали інституційним інвесторам та групі інвесторів “Retail” відповідно.

Pirelli має два великих заводи в Росії, які продовжують свою діяльність після 2022 року.

Pirelli в Україні[ред.]

Компанія не має заводів в Україні і впродовж років продавала свою продукцію на українському ринку через дилерів.

23 лютого 2022 року компанія заявила, що "вживає заходів для зменшення впливу зростання витрат і кризи".

4 березня 2022 року Pirelli випустила прес-реліз, у якому оголосила про пожертвування 500 тисяч євро на підтримку українських біженців. У прес-релізі не було згадок про конкретні політичні обставини.

Pirelli в Росії[ред.]

До 2014 року[ред.]

У 2009 році Pirelli уклала угоду з російським підприємством Ростех для створення спільного підприємства.

У 2011-2012 роках це спільне підприємство придбало два великих шинні заводи в Росії - спочатку в Кірові, а потім у Воронежі.

У листопаді 2013 року Pirelli підписала меморандум про співпрацю з компанією Роснєфть.

У 2014 - 2022 роках[ред.]

У цей період Pirelli активно працювала на російському ринку.

У липні 2014 року компанія Ростех придбала 50% холдингової компанії Camfin SpA, яка на той момент володіла значною частиною акцій Pirelli. Після цього було змінено склад ради директорів компанії.

У червні 2016 року стало відомо, що у календарі Pirelli на 2017 рік знялася низка відомих акторок та моделей, серед яких була особа, пов'язана з родиною керівництва Ростеха.

У жовтні 2018 року компанія підписала угоду про інвестиції в розмірі 100 мільйонів євро для розвитку виробничих потужностей на одному з шинних заводів у Росії.

У 2021 році президент Pirelli Марко Тронкетті Провера став членом Російсько-італійського комітету підприємців.

22 січня 2022 року відбулася онлайн-конференція за участю представників кількох італійських компаній, співорганізатором якої виступав керівник Pirelli Марко Тронкетті Провера. Зустріч також включала представників таких великих компаній, як Eni, Enel, UniCredit, Intesa Sanpaolo та Generali. Конференція відбулася на фоні загострення ситуації в Україні, що привернуло суспільну увагу до цього заходу.
Італійський уряд рекомендував бізнесам утриматися від участі у зустрічі, однак більшість компаній, включаючи Pirelli, вирішили продовжити співпрацю.
Марко Тронкетті Провера прокоментував свою участь у заході, зазначивши, що бізнеси повинні забезпечувати розвиток і захищати свої інвестиції та працівників у різних країнах, що є нормальним для ведення бізнесу.

Після лютого 2022 року[ред.]

5 березня 2022 року речник Pirelli заявив, що компанія не планує зупиняти виробництво на своїх заводах у Росії. Впродовж наступних 13 днів компанія не давала публічних коментарів. У цей період організації та державні структури закликали до бойкоту продукції Pirelli.

17 березня 2022 року Pirelli оголосила про часткове призупинення своєї діяльності в Росії. Згідно з заявою компанії, інвестиції в Росію були призупинені, за винятком тих, що пов'язані з безпекою. Діяльність заводів обмежена фінансуванням зарплат та послуг для співробітників.
На момент останнього оновлення цієї довідки у січні 2025 року обидва російських завода компанії продовжують працювати.