Відмінності між версіями «Airbnb в Україні та Росії»
Admin (обговорення | внесок) |
Admin (обговорення | внесок) (→Зупинка роботи в росії та білорусі) |
||
Рядок 50: | Рядок 50: | ||
<p>На момент останнього оновлення цієї довідки росіяни <span class="link-proof target">[https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:XjR6Q88UeCMJ:https://www.vokrugsveta.ru/articles/besplatnye-ploshadki-dali-drugikh-gostei-chto-proiskhodit-s-arendoi-zhilya-v-rf-posle-ukhoda-airbnb-id736281/+&cd=15&hl=uk&ct=clnk&gl=ua {{#tip-text: намагалися замінити| Посилання на кеш матеріалу російського сайту}}]</span> сервіс безкоштовними платформами, а московський суд дистанційно <span class="link-proof target">[https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pxs0SnlU_goJ:https://www.vedomosti.ru/technology/news/2022/06/28/928854-airbnb-oshtrafovali-na-2-mln+&cd=6&hl=uk&ct=clnk&gl=ua {{#tip-text: оштрафував| Посилання на кеш матеріалу російського сайту}}]</span> Airbnb на 2 мільйони карбованців за відмову зберігати персональні дані користувачів на російських серверах.</p> | <p>На момент останнього оновлення цієї довідки росіяни <span class="link-proof target">[https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:XjR6Q88UeCMJ:https://www.vokrugsveta.ru/articles/besplatnye-ploshadki-dali-drugikh-gostei-chto-proiskhodit-s-arendoi-zhilya-v-rf-posle-ukhoda-airbnb-id736281/+&cd=15&hl=uk&ct=clnk&gl=ua {{#tip-text: намагалися замінити| Посилання на кеш матеріалу російського сайту}}]</span> сервіс безкоштовними платформами, а московський суд дистанційно <span class="link-proof target">[https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:pxs0SnlU_goJ:https://www.vedomosti.ru/technology/news/2022/06/28/928854-airbnb-oshtrafovali-na-2-mln+&cd=6&hl=uk&ct=clnk&gl=ua {{#tip-text: оштрафував| Посилання на кеш матеріалу російського сайту}}]</span> Airbnb на 2 мільйони карбованців за відмову зберігати персональні дані користувачів на російських серверах.</p> | ||
− | [[Category:Компанії]] [[Category:Люта Війна]] [[Category:США]] [[Category:Компанії, що майже пішли з росії]] | + | [[Category:Компанії]] [[Category:Люта Війна]] [[Category:Світ]] [[Category:США]] [[Category:Компанії, що майже пішли з росії]] |
Версія за 20:44, 16 жовтня 2023
Airbnb - американський онлайн-сервіс, який дозволяє людям здавати та винаймати житло, переважно, на короткі терміни.
З 2007 по 2022 рік свої квартири та будинки за допомогою Airbnb здали в оренду біля 4 мільйонів людей, а скористався цими пропозиціями більш, ніж мільярд людей з 220 країн світу. Крім житла, сервіс займається й оголошеннями про різноманітні туристичні активності.
У 2012 році компанія відкрила Airbnb.org - неприбуткову організацію, яка займається наданням прихистку людям у біді. Ця організація працює незалежно від основної компанії, але безкоштовно використовує технології, сервіси, та інші ресурси Airbnb.
Під час російсько-української війни компанія працювала з російськими туристами та господарями, але заблокувала можливості для здачі квартир на анексованому півострові Крим.
Під час Лютої війни компанія заблокувала російські та білоруські екаунти, надає українським біженцям системну допомогу, а ком’юніті її користувачів влаштувало масштабний флешмоб, який дозволив тисячам людей перераховувати українцям пряму та адресну грошову допомогу.
Втім, про повний вихід з російського ринку компанія поки що не заявляла. А у червні 2022 року на сервіс почали скаржитися українські господарі - компанія з невідомих причин і фактично без пояснень почала затримувати виплати українцям. Ця проблема не вирішена й досі.
Зміст
Під час російсько-української війни[ред.]
Після анексії Криму у 2014 році та запровадження санкцій компанія продовжила працювати з російськими господярями та клієнтами, але прибрала з системи можливість пропонувати для здачі помешкання в Криму.
Під час Лютої війни[ред.]
Системна допомога українським біженцям[ред.]
28 лютого 2022 року голова Airbnb Брайан Ческі повідомив, що компанія працює з господарями помешкань над тим, аби разом запропонувати безкоштовне житло для 100 000 українських біженців. У фінансуванні програми братимуть участь сама Airbnb, різноманітні неурядові організації та господарі помешкань з усього світу.
Для запуску цієї програми засновники компанії надіслали листи лідерам Польщі, Німеччини, Угорщини та Румунії, у яких запропонували урядам цих країн підтримку.
15 березня 2022 року компанія повідомила, що вже 21,5 тисяч людей з усього світу висловили бажання надати своє житло українським біженцям у рамках програми прихистку Airbnb, а неприбуткова організація Airbnb.org отримала на цю дату більше 5 мільйонів доларів дрібними донатами від 59 тисяч людей з 92 країн.
У свою чергу, співзасновники Airbnb Брайан Ческі, Джо Гебіа та Нейтан Блечарчик запланували здійснити до 31 березня донат у 10 мільйонів доларів на цю програму.
29 березня 2022 року компанія повідомила, що:
→ програмою вже скористалися 1200 українських біженців;
→ своє житло для прихистку запропонували 28 600 людей - 17 800 мешканців Європи та 5 800 мешканців США;
→ сума дрібних донатів на програму Airbnb.org зросла до 6,8 мільйонів доларів, а кількість донорів - до 73 000.
Впродовж березня до програми прихистку Airbnb долучалися партнери:
→ Міжнародна організація з міграції;
→ Utah Jazz Foundation з донатом, якого вистачило на оплату 32 000 ночей;
→ Уряд Німеччини;
→ Save the children Sweden;
→ HIAS, Nova Ukraine та Levi Strauss.
Флешмоб у світовому Airbnb-ком’юніті[ред.]
2 березня 2022 року популярний твіттер- та інстаграм-екаунт Квентін Карантіно (веде його нью-йоркець Томмі Маркус) звернувся до своїх підписників з ідеєю - бронювати та оплачувати помешкання в Україні на Airbnb, не збираючись приїжджати.
За перші 10 днів з моменту оприлюднення цієї ідеї світове ком’юніті Airbnb забронювало 434 тисячі ночей в українських помешканнях, надіславши таким чином українським господарям 15 мільйонів доларів прямої грошової допомоги. Комісію у таких бронюваннях компанія не брала.
21 березня 2022 року Airbnb була вимушена частково обмежити цю можливість допомагати українцям через те, що шахраї почали створювати фальшиві українські екаунти.
У червні 2022 року на сервіс почали скаржитися українські господарі - компанія з невідомих причин і фактічно без пояснень почала затримувати виплати українцям. Ця проблема не була вирішена на момент останнього оновлення цієї довідки.
Зупинка роботи в росії та білорусі[ред.]
4 березня 2022 року компанія повідомила про призупинення операцій в росії та білорусі, а 5 квітня скасувала усі бронювання.
Таким чином, російські та білоруські господарі втратили можливість пропонувати своє житло за допомогою сервісу, а мандрівники з цих країн - можливість бронювати airbnb-житло за кордоном.
На момент останнього оновлення цієї довідки росіяни намагалися замінити сервіс безкоштовними платформами, а московський суд дистанційно оштрафував Airbnb на 2 мільйони карбованців за відмову зберігати персональні дані користувачів на російських серверах.