Pirelli у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка перевірена 22 червня 2022 року. Якщо ви бачите тут непідтверджену чи викривлюючу інформацію, давайте це обговоримо

Скріншот з російського youtube-відео
Donate.png

Компанія з італійським корінням, один з найбільших виробників автомобільних шин у світі. Входить до топ-10 світових лідерів цього ринку.

На момент останнього оновлення цієї довідки компанія є італійською умовно - 46% компанії належать державі Китай. 37 % контролює китайська державна корпорація Chem China через компанію Marco Polo, ще 9% контролює китайський державний фонд Silk Road Fund.

В росії компанія має два великих заводи. Голова Pirelli неодноразово зустрічався з володимиром путіним під час російсько-української війни.

Під час Лютої війни обидва російських завода компанії продовжують працювати та наповнювати російський бюджет.


Цю довідку створено за допомоги волонтера Lida Antoniuk💛

Зв’язок із росією до 2014 року[ред.]

У 2009 році Pirelli розпочала процес створення спільного підприємства з російським державним оборонним конгломератом ростех. На той момент російське підприємство називалося "російські технології", очолював його нинішній голова ростеха сергій чемезов, один із давніх соратників президента путіна. Угода була підписана в Римі, та була, вочевидь, надзвичайно важливою для керівництва обох країн - на підписанні були присутніми тодішній російський президент дмитро мєдвєдєв та італійський Прем’єр-міністр Сільвіо Берлусконі.

У 2011-2012 роках спільне підприємство ростеха та Pirelli придбало два великих російських шинних завода - спочатку кировський, потім воронезький.

У листопаді 2013 року Pirelli підписала меморандум про співпрацю з компанією роснефть.

Зв’язок із росією під час російсько-української війни[ред.]

Події Майдану, початок російсько-української війни та санкції країн Заходу на співпрацю компанії з росією не вплинули - навпаки, співпраця у 2014-2021 роках активно посилювалася.

У липні 2014 року до ради директорів Pirelli увійшов голова роснефті ігор сечин, один з найближчих соратників володимира путіна, який на той момент вже перебував під санкціями США. До ради директорів він потрапив, бо очолювана ним компанія придбала 50% холдингової компанії Camfin SpA, яка на той момент володіла 26,19% акцій компанії Pirelli & CSpA. Угода була підписана на економічному форумі ПМЕФ-2014 в присутності російського президента володимира путіна.

У жовтні 2015 року президент Pirelli Марко Тронкетті Провера зустрічався з володимиром путіним.

У червні 2016 року стало відомо, що разом із всесвітньо відомими акторками та моделями у календарі Pirelli на 2017 рік знімається падчерка голови "ростеха" сергія чемезова анастасія ігнатова.

У жовтні 2018 року з володимиром путіним зустрівся прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конті, а після цього Pirelli та ростех домовилися про інвестицію у 100 мільйонів євро для подвоєння виробничих потужностей воронезького шинного завода.

Щонайменше з 2021 року Марко Тронкетті Провера очолює Російсько-італійський комітет підприємців.

Перед Лютою війною[ред.]

22 січня 2022 року володимир путін зустрівся з представниками кількох італійських компаній на онлайн-конференції, співорганізатором якої виступав керівник Pirelli Марко Тронкетті Провера. Крім Pirelli на зустріч було запрошено представників енергетичних гігантів Eni та Enel, банків UniCredit і Intesa Sanpaolo та страхової компанії Generali.
На той момент на кордоні з Україною вже стояло 100-тисячне російське військо, а країни заходу готували антиросійські санкційні пакети, отже зустріч спричинила скандал. Італійський уряд просив представників бізнесу не відвідувати зустріч, але більшість, включаючи Pirelli, прохання проігнорувала. Марко Тронкетті Провера прокоментував своє рішення так: “Бізнеси мають обов’язок рости, захищати свої інвестиції та працівників за кордоном. Все це нормально. Ми зробили те, що мали зробити”.

23 лютого, напередодні вторгнення, компанія заявила, що вживає заходів, аби компенсувати вплив "кризи в Україні" на бізнес.

Під час Лютої війни, 2022 рік[ред.]

Першу заяву щодо російської агресії компанія зробила на дев’ятий день Лютої війни, 4 березня. Це був прес-реліз, у якому Pirelli повідомила, що вирішила задонатити 500 тисяч євро на підтримку українських біженців та "рішуче засудила те, що відбувається". Ані слова "війна", ані згадки про те, що війну розв’язала росія, у прес-релізі не було.
На момент останнього оновлення цієї довідки нам не вдалося знайти у переліку прес-релізів компанії та відкритих джерелах підтвердження того, чи дійсно компанія перерахувала озвучену суму грошей, та куди саме.

Наступного дня, 5 березня, речник Pirelli заявив, що компанія не планує зупиняти виробництво на жодному з двох російських заводів.

Впродовж наступних 13 днів компанія мовчала. У цей період як іноземні організації, так і український МЗС закликали світ до бойкоту її продуктів.

17 березня Pirelli оголосила про призупинення діяльності в росії. У заяві компанії було сказано, що "інвестиції в росію призупинені, за винятком тих, що пов’язані з безпекою. Діяльність заводів поступово буде обмежена фінансуванням зарплат та послуг для співробітників".

На практиці це спричинило лише тимчасову відмову від подальшого розширення виробництва - на момент останнього оновлення цієї довідки обидва російських завода компанії продовжують працювати та наповнювати бюджет країни-агресора. Просто російські шини Pirelli тепер продаються лише у Росії.