Procter&Gamble у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка перевірена 20 липня 2022 року. Якщо ви бачите тут непідтверджену чи викривлюючу інформацію, давайте це обговоримо

Так виглядають український та російський сайти компанії впродовж усієї Лютої війни (скріншоти зроблено 15 липня 2022 року)
Donate.png

Корпорація Procter&Gamble - всесвітньо відома американська транснаціональна корпорація, заснована в 1837 році. У 2021 році була найбільшим рекламодавцем світу. Працює більш, ніж у 180 країнах.

Офіційне представництво P&G відкрили в росії в 1991 році, а в Україні - у 1993-му.
Компанія має 2 заводи в Україні і 2 в росії. Роботу українських заводів внаслідок війни було зупинено після російського вторгнення, а російські підприємства на момент останнього оновлення довідки продовжують працювати.

Під час російсько-української війни у 2014-2022 роках P&G активно працювала на російському ринку та вкладала гроші у розвиток російського виробництва.

Під час Лютої війни P&G продовжує продавати товари росіянам та сплачувати податки до бюджету країни-агресора.
У березні 2022 року компанія заявила, що припиняє інвестиції та рекламну діяльність в росії, але продовжить займатися товарами для здоров’я та особистої гігієни, бо "російські колеги та народ росії стикаються з викликами та невизначеністю свого майбутнього і P&G продовжить підтримувати їх".
Майже всі бренди P&G на російському ринку так чи інакше відносяться до товарів для здоров’я та особистої гігієни, і на момент останнього оновлення цієї довідки нам не вдалося знайти жодної згадки про те, що компанія прибрала з російського ринку хоч один продукт.

Бренди, що повністю, або частково належать компанії[ред.]

У 2016 році P&G продала портфель з 43 б’юті-брендів компанії Coty, а ще 3 бренди шампунів компанії Henkel. У 2018-му - придбала фармацевтичний бізнес у компанії Merck.
Після цих угод у переліку ключових брендів компанії на європейських ринках, судячи з сайтів Британії й Ірландії, Польщі, Італії, Німеччини, Чехії, Молдови та полиць українських магазинів (адже український сайт впродовж усієї Лютої війни не працює), залишилися:

  • Дитячі підгузки Pampers;
  • Засоби для стирки та прибирання оселі Ace, Antikal, Ariel, Bold, Comet, Dash, Daz, Fairy, Flash, Gain, Jar, Lenor, Mr.Proper, Swiffer, Tide, Viakal та Vizir;
  • Засоби для догляду за волоссям Aussie, Bear Fruits, Head&Shoulders, Herbal Essences та Pantene;
  • Засоби інтимної гігієни Always, Discreet, Naturella та Tampax;
  • Засоби для догляду за зубами та ротовою порожниною Az, Blend-a-dent,Blend-a-med, Fixodent, Kukident та Oral-B;
  • Засоби для догляду за шкірою Olay, Old Spice, Secret, SK-II;
  • Засоби для гоління Gillette та Venus;
  • Освіжувачі повітря Ambi Pur та Febreze;
  • Вітаміни, ліки й харчові добавки Bion3, Femibion, Nasivin, Seven Seas, Vicks, Vigantoletten та ZzzQuil;
  • Мило Safeguard;
  • Тести на вагітність Clearblue та контрацептиви Persona;
  • Побутова техніка Braun.

Жирним шрифтом виділені бренди, які легко придбати в Україні.

Під час російсько-української війни[ред.]

Анексія Криму та початок російсько-української війни на діяльність компанії не вплинули - з 2014 по 2022 рік P&G активно працювала на російському ринку та вкладала гроші у розвиток виробництва.

У серпні 2015 року під час російських контрсанкцій та кампанії зі знищення товарів “ворожих” країн, російський "роспотрєбнадзор" почав вилучати з продажу миючий засіб компанії Fairy Platinum “з метою недопущення заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян”.
Відношення компанії до російського ринку це не змінило - 6 червня 2019 року компанія повідомила про намір інвестувати ~37 мільйонів доларів у модернізацію одного з російських заводів.

В українське виробництво, модернізацію заводу в Борисполі, P&G також інвестувала понад 100 мільйонів доларів у квітні 2017 року.

Благодійністю у цей період компанія займалася як у росії, так і в Україні.

Під час Лютої війни[ред.]

7 березня 2022 року P&G заявила, що припиняє рекламну діяльність та нові капітальні інвестиції в росії, а також скорочує свій портфель, аби зосередитися на товарах для здоров’я та особистої гігієни. При цьому майже всі бренди компанії, представлені в росії, відносяться якраз до товарів для здоров’я та особистої гігієни.
У той же день СЕО компанії Джон Меллер звернувся до працівників компанії з відкритим листом, у якому сказав, що зупиняє роботу заводів в Україні, але не в росії, бо “російські колеги та народ росії стикаються з викликами та невизначеністю свого майбутнього і P&G продовжить підтримувати їх”.

19 березня 2022 року Кейті Деніс, спікер Асоціації споживчих товарів, до якої входять P&G, PepsiCo та Coca-Cola, заявила, що хоча члени асоціації в цілому і не підтримують дії росії в Україні, непричетні росіяни не мають через це страждати.

22 березня 2022 року Wall Street Journal опублікував матеріал про компанії, які не пішли з росії, мотивуючи це рішення необхідністю залишити росіянам “товари першої необхідності”. “Товарами першої необхідності” виявилися, наприклад, бритви Gillette (належать P&G), чіпси Lay’s компанії PepsiCo, та парфуми для дому Air Wick компанії Reckitt Benckiser.

20 квітня 2022 року компанія заявила, що вона, можливо, не зможе продовжувати діяльність у Росії через санкції, обмеження щодо фінансових установ, проблеми з поставками та валютний контроль. Але вже за добу одне з російських державних ЗМІ повідомило, що повністю йти з росії компанія не планує, посилаючись на прес-службу P&G.

На момент останнього оновлення цієї довідки нам не вдалося знайти жодної згадки про те, що компанія прибрала з російського ринку хоч один бренд. P&G досі працює в росії, продає товари та сплачує податки до бюджету.