Повстанський карнавал

Матеріал з Енциклопедія громадського активіста
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо
Це стаття про окрему акцію довготривалого протесту

Найчисельніша акція протесту Пейзажних котиків. Фото зі сторінки https://alex-glbr.livejournal.com

Головна інформація

Період протесту
2006 рік — 23 квітня 2012 року

Причини
Будівництво житлового будинку посеред парка

Результат
Скасування будівництва, повернення земельної ділянки у комунальну власність

Рушійні сили
Юристи, місцеві мешканці, діячі культури, градозахисники

Опоненти

МЗС, АТ "Українське майно", ТОВ "УМ-ІНВЕСТ", Київрада, КМДА

Повстанський карнавал – акція мистецького напрямку з елементами драми у вигляді напівзруйнованого будівельного паркану. Відбулася 17 листопада 2007 року у рамках протесту проти будівництва висотки на Пейзажній алеї, що мав розміщуватися біля будинків №10 та 12-В по вул.Володимирській та будинків №8-А та 8-Б по вул.Великій Житомирській. Результатами 6 років протесту стало скасування планів будівництва, створення ландшафтного парку та знакових вуличних скульптур на місці, де мав бути побудований 9-поверховий «Будинок МЗС».

Організація, учасники та перебіг акції

Через день після після другої мистецької акції на захист Пейзажної алеї від будівництва житлового будинку для Міністерства закордонних справ, забудовник замалював зеленою фарбою всю графіку протестуючих митців, внаслідок чого активісти руху Збережи старий Київ, який тоді існував ще у вигляді жж-спільноти, одразу почали готувати наступну акцію. Ідею "Повстанського карнавалу" запропонував поет Андрій Підпалий, а до організації миттєво долучилися Артем Чапай, Ганна Нароніна та Андрій Горбаль, Юлія Балаєва, та інші активісти ЗСК, які готували костюми та реквізит, розклеювали оголошення, надсилали релізи та запрошення, у тому числі до Міністерства закордонних справ.

Акцію відвідало близько 200 активістів, митців, місцевих мешканців та інших обурених киян.

Під час акції було обстріляно фарбою, а потім повалено будівельний паркан. Але найбільш агресивно налаштовані протестуючі почали ще й жбурляти сніжками у поліцію, яка поводила себе мирно та не заважала активістам, та представників преси. Організатори та інші учасники акції таку поведінку розкритикували. Іншим приводом для критики стали політичні висловлювання деяких учасників, які, на думку інших, могли відволікти увагу громадськості від мети протесту - захисту Пейзажної алеї

Резонанс у ЗМІ

На яскраву акцію відреагували ЗМІ:

На жаль, деякі посилання - наприклад на великий матеріал на Главреді, або матеріали на Економічній Правді та ТВ1 наразі вже не є дійсними.

Фото та відео

Андрій Горбаль та інші учасники акції. Фото зі сторінки https://http://narodna.pravda.com.ua