Постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка перевірена 15 грудня 2021 року. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, давайте це обговоримо

Бюджетна комісія - єдина, яка зазвичай збирається у великій залі Київради (скріншот з відео одного з засідань комісії)

Бюджетна комісія є однією з двох найпопулярніших, а отже найбільших за кількістю членів, постійних комісій в усіх досліджуваних скликаннях Київради.

Вона розглядає всі питання, пов'язані з грошима:

Бюджет міста;
Програму економічного і соціального розвитку;
→ Міські цільові програми;
→ Податки, ставки, пільги, цільові фонди, позики, борги, інвестиції etc.

Кворум фракції у депутатській комісії - це половина складу комісії. Наявність кворуму означає, що без голосу хоча б одного депутата цієї фракції комісія не може прийняти жодного рішення.

Найбільший вплив на робочий процес, згідно Положення, мають голова та секретар комісії.
Вони відповідають за план роботи комісії та порядки денні її засідань (можуть включити питання у порядок денний, а можуть і не включити). Крім того, голова комісії скликає та веде засідання, дає доручення, підписує рішення та доповідає про них на пленарних засіданнях.

Заступники ключової ролі не відіграють. Усі їх функції зводяться до дублювання функцій голови за необхідністю, та заміні голови у разі його відсутності та за його дорученням.

Київрада-9, 25 жовтня 2020 - present[ред.]

Діючий склад комісії[ред.]

На сьогодні позиція голови комісії віддана представнику фракції Слуга народу, але фракція мера міста УДАР має у бюджетній комісії найбільший вплив - кворум та другу з ключових позицій, секретаря комісії.
Кворум, тобто належність половини депутатів комісії до однієї фракції, означає, що комісія не може приймати рішення та навіть зібратися без голосу хоча б одного представника фракції УДАР.

Наразі до бюджетної комісії входять 26 депутатів:

Як змінювався склад впродовж скликання[ред.]

На початку[ред.]

8 грудня 2020 року до комісії увійшли 23 депутата. Голосування за склад комісій проходило конфліктно, а склад комісії відпочатку був диспропорційним.

УДАР був представлений 12-ма депутатами - секретарем комісії Владиславом Андроновим, Андрієм Странніковим, Дмитром Банасом, Дмитром Білоцерковцем, Володимиром Гончаровим, Михайлом Іщенком, Олегом Костюшко, Валентином Мондриївським, Ігорем Опадчим, Мирославою Смірновою, Богданом Чорнієм та Олександром Шовковським. Таким чином, більше половини комісії були представниками фракції мера. Крім того, фракція мала одну з двох ключових позицій - секретаря.
→ Фракція партії влади Слуга народу мала трьох представників, один з яких, Андрій Вітренко, посів ключову позицію голови комісії. Крім нього до комісії увійшли Лілія Пашинна та Олена Говорова.
→ Найбільша фракція Київради ЄС мала у бюджетній комісії лише двох представників - Людмилу Ковалевську та Андрія Порайко. Тобто у 6 разів менше, ніж фракція мера.
→ По два місця у комісії віддали Батьківщині ( Алла Шлапак та Володимир Слончак), ОПЗЖ ( Михайло Царенко та Володимир Яловий) та Голосу ( Тарас Козак та Аліна Михайлова).
→ Третя за розміром фракція Київради Єдність, у бюджетній комісії не була представлена взагалі.

Зміни у складі[ред.]

→ 31 серпня 2021 року найбільша комісія Київради додатково збільшилася - до неї увійшли Ваган Товмасян та Роман Ярошенко з Єдності, та ще одна депутатка УДАРу Ганна Старостенко.

Київрада-8, 25 жовтня 2015 - 25 жовтня 2020[ред.]

Створення та склад комісії[ред.]

Від початку до кінця восьмого скликання Солідарність мала повний контроль у бюджетній комісії: главу, секретаря та кворум.
У комісії була диспропорція - окрім повного контролю Солідарності, друга за розміром фракція Самопоміч отримала лише одного представника, а четверта за розміром Єдність - трьох.
Тим не менш, голосування за склад комісій у 2015 році проходило майже без заперечень фракцій.

На початку скликання[ред.]

1 грудня 2015 року до комісії увійшли 19 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 1 лютого 2016 року до складу комісії увійшов Роман Ярошенко з Єдності;
→ 13 вересня 2018 року 17 депутатів Самопомочі, у тому числі Олексій Руденко, вийшли з фракції та утворили депутатську групу Київська команда.

На кінець скликання[ред.]

На останньому засіданні скликання до комісії входили 20 депутатів:

Київрада-7, 25 травня 2014 - 25 жовтня 2015[ред.]

Створення та склад комісії[ред.]

Від початку до кінця роботи сьомого скликання Київради, політична сила Віталія Кличка мала повний контроль у бюджетній комісії: голову, секретаря та кворум.
Кількісна пропорція представників політичних сил в цілому співпадала з результатами народного волевиявлення - мегафракція УДАР-Солідарність мала 76 депутатів у цьому скликанні, тобо 64% усього складу ради. Ключова претензія до складу комісій під час голосування стосувалася не стільки особового складу комісій, скільки зміни мінімально допустимої кількості депутатів у них з 5ти до 3х.

На початку скликання[ред.]

19 червня 2014 року до комісії увійшли 17 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 13 листопада 2014 року склав повноваження Олександр Грановський;
→ 22 січня 2015 року до комісії увійшов Микола Швирид з УДАР-Солідарності;
→ 12 лютого 2015 року з комісії вийшов Володимир Бондаренко (бо став головою комісії з питань культури) та увійшов Юрій Сулига з УДАР-Солідарності;
→ 19 березня 2015 року до комісії увійшли Михайло Терентьєв та Олег Гаряга з УДАР-Солідарності.

На кінець скликання[ред.]

На останньому засіданні скликання у складі комісії було 19 депутатів:

Київрада-6, 25 травня 2008 - Майдан 2014[ред.]

Створення та склад комісії[ред.]

З розподілом місць у комісіях на початку скликання погодилися майже усі, крім Блоків Кличка та Катеринчука. У першій версії особового складу комісія працювала біля двох років, до великого перерозподілу комісій 2011 року.

Кворуму у комісії не мала жодна з фракцій, ані до переформатування, ані після. Але до перерозподілу Блок Черновецького мав у ній 7 депутатів (майже половину складу), після - лише 5, а через 2 місяці після цієї події Блок взагалі оголосив про саморозпуск.

На початку скликання[ред.]

1 липня 2008 року до комісії увійшли 15 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 24 грудня 2009 року достроково склав мандат Степан Черновецький, а його місце у комісії посів Віктор Грушко, також з Блоку Черновецького;
→ 2 грудня 2010 року Лев Парцхаладзе вийшов з Блоку Кличка, а через півроку приєднався до групи Сильна Україна;
→ 19 квітня 2011 року Олесь Довгий звільнився з посади секретаря Київради за власним бажанням, а також вийшов з фракції;
→ 28 квітня 2011 року з Блоку Черновецького вийшли 17 депутатів, у тому числі Юрій Бічук, Ольга Славная та Віталіна Шлапак. Юрій Бічук увійшов до групи Спортивний Київ, а Ольга Славная та Віталіна Шлапак - до групи Соціальна справедливість;
→ 23 червня 2011 року склав повноваження Сергій Баранов-Мохорт через обрання народним депутатом;
→ 14 липня 2011 року різко змінився склад усіх депутатських комісій. З комісії вийшли Вячеслав Супруненко, Микола Лук’янюк, Ольга Славная та Денис Комарницький. Замість них у комісію увійшли Володимир Філіппов, Олександр Незнал, Володимир Лановий (Блок Катеринчука), Андрій Странніков та Олесь Довгий. Позиції заступників голови та секретарів, можливо, було скасовано (принаймні, вони не згадуються у рішенні), головою комісії залишився позафракційний Роман Ярошенко;
→ 22 вересня 2011 року Блок Черновецького оголосив про саморозпуск. Позафракційними стали 22 депутата, у тому числі Віктор Грушко (увійшов до групи Соціальна справедливість) та Роман Слободян (увійшов до групи Демократична партія України);
→ 12 липня 2012 року склав повноваження Володимир Лановий.

На кінець скликання[ред.]

Протоколів засідань комісій за це скликання на сайті Київради нема, але, судячи з анализу рішень Київради, на кінець шостого скликання у бюджетній комісії було 13 депутатів:

Київрада-5, 26 березня 2006 - 25 травня 2008[ред.]

Створення та склад комісії[ред.]

Кворуму у комісії не мала жодна з фракцій, але у ній була відчутна диспропорція - Блок Черновецького мав 5 представників, а представник удвічі більшої фракції БЮТ у комісії був лише один, причому після його виходу з фракції, у найбільшої політичної сили в бюджетній комісії не залишилося жодного представника.
Це сталося внаслідок скандального голосування, під час якого проти БЮТу об'єдналися дрібніші фракції.
Інформації про імена заступників голів та секретарів комісії у рішенні про її створення нема.

На початку скликання[ред.]

14 червня 2006 року до комісії увійшли 15 депутатів:

Зміни у складі[ред.]

→ 31 жовтня 2006 року Андрій Іванов вийшов з фракції БЮТ та невдовзі приєднався до групи Єдність;
→ 1 жовтня 2007 року з фракції Соціалістичної партії вийшов Сергій Зімін, який одразу ж перейшов у фракцію Партії Регіонів.

У кінці скликання[ред.]

Перевірити склад комісії на кінець скликання по протоколах неможливо через їх відсутність на сайті Київради. Але, судячи з аналізу рішень Київради, у кінці скликання в бюджетній комісії було 15 депутатів: