Принципи енциклопедії

Матеріал з Енциклопедія громадського активіста
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ви дивитесь на тестову версію енциклопедії громадського активіста, інформація може швидко змінюватися і доповнюватися
Це стаття про фундаментальні основи проекту

Енциклопедія громадського активіста CultureVersus створена для того, щоб допомагати активістам всіх напрямків захищати своі права, та для систематизації інформації про методи громадського впливу на рішення влади. Принципи енциклопедії – це перелік ключових правил існування проекту.

Принципи енциклопедії[ред.]

1. Енциклопедія збирає інформацію про громадянські протести та ініціативи в Україні й світі у активістів та у відкритих джерелах, ретельно ії перевіряє, та публікує лише ті факти, які мають підтвердження. Підтвердження, або пруфи - це фото, відео, або документи. Виключення з правила підтвердження - це інтерв’ю, та частково - персональні досьє активістів.

2. Задача енциклопедії №1 полягає у поступовому спільному створенні мануалів для активістів, які дозволять всім нам краще бачити спектр можливостей, юридичних, політичних та комунікаційних, для захисту своїх прав.

3. Задача енциклопедії №2 полягає у інституціоналізації досвіду активістів у формі достовірного онлайн-довідника та збереженні історії дій як активістів, так і їх опонентів.

4. Статті будуються на пруфах та не містять оцінок. Якщо ви бачите непідтверджену інформацію, викривлююче або оціночне твердження у статті, давайте це обговоримо?

5. Публічний діалог - це основний механізм забезпечення достовірності енциклопедії та створення активістського комм’юніті. Кожна людина має можливість вказати нам на помилку або запропонувати зміну у відкритій facebook-групі, і розраховувати на публічне аргументоване обговорення за умови дотримання правил діалогу. Результати обговорення (згода, відмова, або компроміс) відображаються в історіях змін. Історія змін дозволяє перевірити, коли і з якої причини була (чи не була) змінена опублікована стаття, та як саме відбувалося обговорення.

6. Послідовність обробки матеріалів кейсів визначається головним редактором та залежить від багатьох критеріїв: наявності протесту або суспільного резонансу, актуальності кейсу, наявності всієї необхідної інформації, наявності загроз життю, здоров'ю чи свободі активістів, наявності у русі як негативного повідомлення (ми проти), так і позитивного (ми за) etc

7. Вищезазначені шість принципів є фундаментом енциклопедії та основою її існування.

Як це працює[ред.]

1. Статті розповідають про

  • кейси: протести, ініціативи, іноді - скандали,
  • документи: як працюють, на що дивитися, яку роль конкретний документ відіграв у конкретному кейсі, хто його підписав,
  • поняття: наприклад "як працює система отримання дозвільної документації на будівництво",
  • реформи та рішення: аналіз важливих рішень рад та установ, їх наслідків та історії їх прийняття,
  • організації: за що відповідає рада, організація чи установа, яку мету декларує, які рішення приймає на практиці,
  • активісти: що саме роблять та що кажуть з цього приводу.

2. Статті містять три типи посилань. Сині посилання ведуть на статті енциклопедії, зелені - на пруфи та короткі повідомлення, блакитні - на зовнішні джерела. А запрошення у групу публічного діалогу виглядає ось так.

Принципи створення персональних досьє[ред.]

На даному етапі розвитку енциклопедії персональні досьє створюються лише для тих людей, які виступали у якості активістів у протесті або громадянській ініціативі. Досьє активіста - це єдиний тип статті, який перед публікацією підлягає затвердженню його героєм. Активіст не може обирати, які саме аспекти його діяльності підлягають висвітленню, але досьє може бути видалено з сайта за його проханням.

Не всі персональні досьє містять інтерв’ю, але у майбутньому ми прагнемо опублікувати інтерв’ю з кожним їх героєм. Деякі частини досьє не містять пруфів через повагу редакторів до особистого життя. Ми підтверджуватимо пруфами громадську діяльність активістів, але не будемо шукати та публікувати їх дипломи, трудові книжки та тому подібні особисті документи.

Фінансування[ред.]

На даний момент енциклопедія не має зовнішнього фінансування і створюється силами учасників ГО «Культура проти Хамства» та їх однодумців. Це обмежує швидкість створення статей. Якщо вам потрібно, щоб стаття про ваш кейс була опублікована якнайшвидше - ви можете зробити внесок у вигляді зібраних та відсортованих пруфів. Заявки, що містять хронологію кейса з пруфами (документами, фото та відео) потрапляють у початок черги.

Якщо енциклопедія десь візьме фінансування або вирішить впровадити систему збору благодійних внесків - логотипи грантодавців, кнопка Donate та посилання на сторінку звітів з’являться на головній сторінці.

Отримувачем внесків у разі їх появи буде ГО "Культура проти хамства". Здійснені внески не є платою за розміщення матеріалу та не надають особі яка здійснила такі внески, будь-яких прав, окрім права контролю за цільовим використанням здійснених внесків.