Чорнобильська АЕС у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Чорнобильска АЕС на мапі України - скріншот з GoogleMaps
Donate.png

ЧАЕС - це зупинена атомна електростанція, яка знаходиться у Київській області біля міста Прип'ять. Місце однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства - Чорнобильської катастрофи 1986-го року.

Була захоплена російськими військовими у перший день Лютої війни, 24 лютого 2022 року. Перебувала під контролем окупаційних військ до 31 березня 2022 року.


Під час окупації російськими військовими[ред.]

Березень 2022[ред.]

23 березня СБУ опублікувала перехоплення опромінених радіацією солдатів кидають у бій все одно.
У ньому російській солдат, який захоплював ЧАЕС, а зараз намагається взяти в облогу Київ, розповідає дружині, що вбитих більше, ніж було у першій чеченській війні, а з війною у Сирії російсько-українську війну навіть порівняти неможливо, бо "там было гораздо проще".
Дружина розповідає, що один з солдатів, які були з її чоловіком на ЧАЕС, отримав "средней тяжести облучение". Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

Після виходу росіян з ЧАЕС[ред.]

8 квітня 2022 року, за результатами поїздки на ЧАЕС, Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що російські солдати "копали голіруч грунти, заражені радіацією, набирали радіоактивний пісок в мішки для укріплень, дихали цим пилом. Після місяця такого опромінення їм залишився максимум рік життя".
Крім цього, Міністр повідомив, що "Заражений не лише весь особовий склад окупантів і "трофеї", а й вся військова техніка, що пройшла через Чорнобиль, - близько 10 тисяч одиниць. Кожен російський солдат привезе частинку Чорнобиля додому. Живим або мертвим".