Booking у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка перевірена 1 липня 2022 року. Якщо ви бачите тут непідтверджену/викривлюючу інформацію, давайте це обговоримо
Порівняйте, як у той же час поводив себе один з найближчих конкурентів Booking, компанія Airbnb

Скріншот з сайту Booking
Support.png

Booking.com - система інтернет-бронювання готелів, що була заснована в Амстердамі у 1996 році і наразі належить до американського холдингу Booking Holdings Inc, одного зі світових лідерів у сфері онлайн-туризму та супутніх послуг.
Сайт Booking.com доступний 43-ма мовами, на ньому розміщено біля 28 мільйонів пропозицій. У підрозділі новин сайту компанії є Росія і немає України.

Під час російсько-української війни 2014-2022 років компанія активно працювала на російському ринку і позицію щодо Криму мала проросійську, навіть після відкриття українською прокуратурою Криму кримінальної справи.

Під час Лютої війни компанія оголосила про призупинення діяльності в росії, а потім дозволила готелям робити у своїй системі знижки для українців та відмовилася від комісії у таких випадках. Цікаво, що повідомлення про допомогу українським біженцям на сайті можна прочитати російською, але не можна українською - її у цьому підрозділі Booking немає.
А у квітні 2022 року Booking поповнила російську казну на 16,6 мільйонів доларів, сплативши штраф на вимогу російського антимонопольного комітету. Про повний вихід з російського ринку компанія поки що не заявляла.


Цю довідку створено за допомоги волонтера Lida Antoniuk💛

Під час російсько-української війни[ред.]

20 грудня 2016 року юрист і на той момент, нардеп від "Народного фронту" Георгій Логвинський, повідомив, що після його звернення українська прокуратура Крима відкрила кримінальне провадження щодо Booking.com.
Причиною відкриття справи було те, що, незважаючи на анексію півострова та санкції, Booking рекламувала та продавала номери у санаторіях і готелях анексованого півострова.

Наступного дня, 21 грудня 2016 року, компанія заявила, що добровільно обмежує послуги на території Криму, але насправді це обмеження було декоративним - для того, аби бронювати кримську нерухомість як раніше, достатньо було лише вказати, что подорож здійснюється з діловою метою.

30 квітня 2017 року Юрій Луценко, на той момент Генеральний прокурор України, повідомив про результат роботи прокуратури, який полягав у майже повній відсутності змін.
Booking продовжив пропонувати туристам кримську нерухомість, а для того, аби забронювати кримське помешкання, туристу було достатньо вказати, що він "подорожує у справах" - сервіс не перевіряє, правда це, чи ні.
За словами Юрія Луценка, Booking, нібито, почав вказувати, що кримські міста та села знаходяться в Україні. Але, згідно зі скринами коментаторів під його постом, сервіс не зробив і цього.

Впродовж 2014 - 2022 років компанія нарощувала присутність в росії, а у 2018 році московське представництво переїхало в новий, більший офіс.

Під час Лютої війни[ред.]

4 березня 2022 року Booking призупинила надання туристичних послуг в росії.

29 березня 2022 року стало відомо, що компанія створила спеціальний тариф для підтримки українських біженців - він передбачає, що готелі можуть надавати українцям великі знижки, а Booking не братиме у таких випадках комісію.
Цікаво, що повідомлення про допомогу українським біженцям на сайті можна прочитати російською, але не можна українською - її у цьому підрозділі Booking немає.

8 квітня 2022 року Booking поповнила російську казну на 16,6 мільйонів доларів - такий штраф на неї було накладено у серпні 2021 року російською антимонопольною службою за заборону російським готелям виставляти свої номери на інших платформах за нижчими цінами. Видання Euronews раніше повідомляло, що скарга на компанію надійшла від російської громадської організації, близької до провладних кол, а також називало штраф "рекордним".