Фракція Київради "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина""
Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - це актуальна назва фракції та політичної сили у Київраді.
Зміст
Київрада-8, 25 жовтня 2015 - now[ред.]
Склад фракції на початку каденції[ред.]
На першій сесії 8 скликання Київради у фракції було 17 депутатів: Олена Антонова, Олександр Березніков, Володимир Бондаренко, Ольга Веремеєнко, Ігор Галайчук, Валерій Гуманенко, Юрій Дідовець, Марина Кочур, Тетяна Меліхова, Денис Москаль, Сергій Паладій, Олександр Поживанов, Сергій Римаренко, Ганна Свириденко, Володимир Старовойт, Ваган Товмасян, Анатолій Шаповал
Зміни у складі[ред.]
• Сергій Паладій, Сергій Римаренко та Ваган Товмасян вийшли з фракції одночасно, 24 жовтня 2019 року. За словами Вагана Товмасяна, причиною виходу з фракції стало те, що “під виглядом турботи про киян протягувались комерційні та земельні питання в інтересах корпорації “Столиця груп”.
На 26 березня у фракції було 14 депутатів: Олена Антонова, Олександр Березніков, Володимир Бондаренко, Ольга Веремеєнко, Ігор Галайчук, Валерій Гуманенко, Юрій Дідовець, Марина Кочур, Тетяна Меліхова, Денис Москаль, Олександр Поживанов, Ганна Свириденко, Володимир Старовойт, Анатолій Шаповал.
Київрада-7, 25 травня 2014 - 25 жовтня 2015[ред.]
Склад фракції на початку каденції[ред.]
За результатами виборів у Київраду від партії прошло 3 депутати: Володимир Бондаренко, Ігор Луценко, Тетяна Меліхова. У цьому ж складі була створена і депутатська фракція на початку каденції.
Зміни у складі[ред.]
• 20 листопада 2014 через обрання народним депутатом склав повноваження Ігор Луценко, а 9 грудня 2014 на заміну йому до фракції увійшов Олександр Федоренко.
• 22 січня 2015 Олександр Федоренко повідомив, що його було виключено з фракції.
На останній сесії каденції, 5 листопада 2015 року, до фракції входило 2 депутата: Володимир Бондаренко та Тетяна Меліхова.
Київрада-6, 25 травня 2008 - Майдан 2014, під назвою “Блок Юлії Тимошенко”[ред.]
Склад фракції на початку каденції[ред.]
На початку каденції у складі фракції було 32 депутати: Юрій Береговий, Семен Борисенко, Олександр Бригинець, Юрій Дмитрук, Борис Дробот, Володимир Дробот, Олександр Зінченко, Володимир Кобєлєв, Сергій Козир, Олександр Козіс, Олег Куровський, Микола Лук’янюк, Олег Медведєв, Тетяна Меліхова, Микола Мельник, Сергій Мельник, Денис Москаль, Тетяна МеліховаВолодимир Науменко, Тетяна МеліховаВіктор Наумко, Тетяна МеліховаОлександр Незнал, Тетяна МеліховаДмитро Нікульшин, Тетяна МеліховаІнна Новак, Тетяна МеліховаДмитро Олійник, Тетяна МеліховаОлег Петькун, Тетяна МеліховаВолодимир Семинога, Тетяна МеліховаВасиль Сенчук, Тетяна МеліховаВіктор Тищенко, Тетяна МеліховаОлександр Толубицький, Тетяна МеліховаАнатолій Хостікоєв, Тетяна МеліховаАнатолій Шевченко, Тетяна МеліховаРоман Штейнас, Тетяна МеліховаВладислав Ярцев.
Зміни у складі[ред.]
• 18 вересня 2008 склав мандат Анатолій Хостікоєв, а на його місце 27 листопада 2008 прийшов Олексій Давиденко.
• 9 червня 2010 помер Олександр Зінченко, на його місце 8 липня прийшов Ігор Солошенко.
• 16 вересня 2010 з фракції вийшов Василь Сенчук.
• 14 жовтня 2010 року фракція розкололася на кілька депутатських груп та позафракційних через рішення загальних зборів про виключення з фракції 17 депутатів: Олега Петькуна, Олександра Толубицького, Анатолія Шевченка, Олексія Давиденка, Сергія Козира, Олександра Козіса, Олега Куровського (залишився позафракційним до кінця каденції), Юрія Берегового, Юрія Дмитрука, Семена Борисенка, Бориса Дробота, Володимира Дробота, Дениса Москаля, Олександра Незнала, Дмитра Олійника, Віктора Тищенка та Романа Штейнаса. У фракції "БЮТ-Батьківщина" залишилися 14 депутатів: Олександр Бригинець, Володимир Кобєлєв, Микола Лук’янюк, Олег Медведєв, Тетяна Меліхова, Микола Мельник, Сергій Мельник, Володимир Науменко, Віктор Наумко, Інна Новак, Дмитро Нікульшин, Володимир Семинога, Ігор Солошенко, Владислав Ярцев.
• Після розпаду фракції виключені депутати утворили депутатські групи "Кияни за майбутнє" (одночасно з розпадом, 14 жовтня) та "Республіка Київ" (4 листопада 2010)
• 25 травня 2011 року БЮТ-Батьківщина розкололася вдруге - рішенням політичної ради партії з фракції та партії було виключено 4 з 14 депутатів: Володимир Кобєлєв, Віктор Наумко, Микола Лук’янюк, Володимир Семинога. На цьому ж засіданні виключені депутати створили нову групу "Відродження Києва".
• 15 грудня 2011 склав мандат Олег Медведєв, а 29 грудня на його місце у фракцію прийшов Віталій Гнатушенко.
• 20 грудня 2012 з Київради пішов Олександр Бригинець через обрання народним депутатом, а 21 лютого 2013 на місце Олександра Бригинця прийшов Сергій Варнавський, який вирішив до фракції своєї політичної сили не входити і на останній сесії з використанням системи “Рада” приєднався до депутатської групи Альтернатива.
На останній сесії з використанням системи “Рада”, 13 листопада 2013 року до складу фракції входило 9 депутатів: Віталій Гнатушенко, Тетяна Меліхова, Микола Мельник, Сергій Мельник, Володимир Науменко, Дмитро Нікульшин, Інна Новак, Ігор Солошенко, Владислав Ярцев.
Київрада-5, 26 березня 2006 - 25 травня 2008, під назвою “Блок Юлії Тимошенко”[ред.]
Склад фракції на початку каденції[ред.]
На початку каденції у складі фракції був 41 депутат: Андрій Андрюшкін, Андрій Артеменко, Віталій Бабак, Олександр Березніков, Микола Бойчук, Олександр Бригинець, Михайло Бродський, Олександр Гребельник, Олександр Давидов, Олександр Данилов, Юрій Дмитрук, Ігор Добруцький, Олександр Драпій, Олексій Євлах, Світлана Зоріна, Андрій Іванов, Даніель Карабаєв, Олександр Клюс, Сергій Козир, Євген Корнійчук, Олексій Кривопішин, Леонід Крючков, Микола Ламбуцький, Віктор Манжура, Тетяна Меліхова, Сергій Мельник, Віктор Наумко, Олександр Незнал, Петро Онопенко, Андрій Павловський, Олег Петькун, Сергій Подгорний, Олександр Притика, Юрій Сахно, Олександр Свербиус, Володимир Семинога, Олександр Толубицький, Микола Томенко, Анатолій Хостікоєв, Ігор Черкаський, Максим Шкуро
Зміни у складі[ред.]
Одразу ж після початку роботи, 14 червня 2006 року, мандати склали Микола Томенко та Євген Корнійчук через обрання народними депутатами. На заміну їм прийшли Петро Якобчук та Олександр Пономаренко. 13 липня 2006 року з фракції вийшов Леонід Крючков, який став позафракційним. 26 жовтня 2006 з фракції вийшли Андрій Артеменко, Олександр Данилов, Олексій Кривопішин, Максим Шкуро, Віталій Бабак, Ігор Добруцький, Микола Ламбуцький та Світлана Зоріна. У той же день Ігор Добруцький, Микола Ламбуцький, Світлана Зоріна, Віталій Бабак та Ольга Богомолець з “Нашої України” створили групу Столичні реформи. 31 жовтня з фракції вийшли та стали позафракційними Андрій Іванов та Олександр Свербиус 7 грудня 2006 року з фракції вийшли Микола Бойчук, Віктор Манжура та Олександр Притика, які стали позафракційними (Перевірити - (причому паралельно БЮТ вирішив їх виключити типу сам, за порушення дисципліни), Одразу за ними, 12 грудня, фракцію покинули Олександр Драпій та Михайло Бродський, які також стали позафракційними. У той же день Олександр Драпій офіційно приєднався до промерської більшості у Київраді. Десь перед 27 жовтня з фракції вийшов Андрій Андрюшкін, який 28 грудня 2006 року увійшов до групи Демократичний Київ 28 грудня 2006 з фракції вийшов Олексій Євлах, колишні депутати фракції Олександр Притика, Віктор Манжура, Микола Бойчук, Андрій Іванов та Олександр Свербиус оголосили про створення депутатської групи Єдність, а 8 лютого 2007 року Максим Шкуро повернувся до фракції. 22 лютого 2007 Ігор Добруцький повернувся до фракції БЮТ, а Андрій Артеменко приєднався до групи Столичні реформи 1 листопада 2007 року Сергій Подгорний, Олександр Пономаренко та Ігор Черкаський склали мандати через обрання народними депутатами. Замість них до фракції увійшли Вячеслав Бичков, Володимир Науменко та Анатолій Шевченко. 29 листопада 2007 з фракції вийшов Петро Якобчук та приєднався до депутатської групи Єдність 27 грудня 2007 року мандат склав Андрій Павловський, через обрання народним депутатом. 13 березня 2008 на місце Андрія Павловського прийшов Ігор Солошенко
На останній сесії 5 скликання, у фракціі було 24 депутати: Олександр Березніков, Вячеслав Бичков, Олександр Бригинець, Олександр Гребельник, Олексій Давиденко (насправді Анатолій Хостікоєв), Олександр Давидов, Юрій Дмитрук, Ігор Добруцький, Даніель Карабаєв, Олександр Клюс, Сергій Козир, Тетяна Меліхова, Сергій Мельник, Володимир Науменко, Віктор Наумко, Олександр Незнал, Петро Онопенко, Олег Петькун, Юрій Сахно, Володимир Семинога, Ігор Солошенко, Олександр Толубицький, Анатолій Шевченко, Максим Шкуро
Між 27 та 31 жовтня 2006 у фракції з’явився Олексій Давиденко (невідомо, як і замість кого) та зник Анатолій Хостікоєв. Це схоже на помилку системи, бо Олексій Давиденко жодного разу не згадується у рішеннях та стенограмах засідань Київради 5 скликання та жодного разу не згадувався у ЗМІ, як депутат 5 скликання Анатолій Хостікоєв не складав повноважень у 5 скликанні і, незважаючи на відсутність його імені у поіменних голосуваннях, згадується у стенограмах засідань