Фракція Київради "Всеукраїнське об'єднання "Блок Леоніда Черновецького"

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 10:29, 3 лютого 2024, створена Admin (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо

Support.png

Фракція/політична сила Леоніда Черновецького, яка працювала у двох досліджуваних скликаннях Київради, з 2006 по 2011 рік.

Київрада-6, 25 травня 2008 - Майдан 2014[ред.]

Голосування та роль у протестних кейсах[ред.]

Садиба Мурашка[ред.]

→ Голосували за звільнення забудовника від зобов'язання передати місту приміщення у новозбудованому комплексі. За добровільну відмову від приміщень на Малій Житомирській проголосували 42 депутата фракції з 43-х, не голосував лише Віталій Журавський;
→ Одностайно проголосували за продаж землі під пам'яткою архітектури компанії «Пантеон-Інвест» для реконструкції й будівництва адміністративно-житлового комплексу на місці садиби. У "обговоренні" питання на засіданні брали участь лише секретар Київради Олесь Довгий та голова земельної комісії Олексій Євлах, обидва з Блоку Черновецького.

Пейзажні котики та МЗСівський будинок[ред.]

На момент голосувань за визнання Пейзажної Алеї пам'яткою природи та припинення права забудовника на землю під "Пейзажними котиками", фракції вже не існувало.

Склад фракції[ред.]

На початку скликання[ред.]

На першій сесії скликання у складі фракції було 43 депутата + мер Леонід Черновецький: Сергій Березенко, Юрій Бічук, Юрій Булгаков, Олександр Борисович Гавриленко (нема у реєстрі ЄДР), Павло Гречківський, Віктор Грінюк, Олесь Довгий, Олександр Драпій, Олексій Євлах, Віталій Журавський, Андрій Заєць, Ольга Заєць, Олексій Засенко, Петро Іванов, Юрій Ішунінов, Алла Сергіївна Капленко (нема в реєстрі ЄДР, нема достовірних досьє), Олег Качкан, Денис Комарницький, Ігор Кононенко, Світлана Костюк, Сергій Кримчак, Мирон Курилич, Віталій Лаврененко, Ігор Лавров, Микола Ламбуцький, Лариса Мельничук, Зоя Миронова, Віталій Павлик, Павло Пашко, Максим Саврасов, Олексій Самохін, Алла Семенюк, Валерій Сергійчук, Ольга Славная, Роман Слободян, Вячеслав Супруненко, Степан Черновецький, Анатолій Чуб, Євген Шевчук, Алла Шлапак, Віталіна Шлапак, Ігор Шпак, Михайло Яковчук.

Зміни у складі[ред.]

→ 24 грудня 2009 року достроково склав мандат Степан Черновецький, замість нього до фракції увійшов Віктор Грушко;
→ 19 квітня 2011 року Олесь Довгий звільнився з посади секретаря Київради за власним бажанням, а також вийшов з фракції та став позафракційним;
→ 28 квітня 2011 року з фракції вийшли ще 17 депутатів. Один з них, Віталій Журавський, одразу ж перейшов у Партію Регіонів. Інші, Сергій Березенко, Юрій Бічук, Павло Гречківський, Олександр Драпій, Олексій Засенко, Олег Качкан, Ігор Кононенко, Мирон Курилич, Микола Ламбуцький, Зоя Миронова, Максим Саврасов, Алла Семенюк, Ольга Славная, Алла Шлапак, Віталіна Шлапак та Михайло Яковчук залишилися позафракційними;
→ 25 травня 2011 року з фракції вийшов й Олексій Самохін;
→ 23 червня 2011 року з фракції вийшли ще три депутата. Павло Пашко приєднався до депутатської групи Ініціатива, Лариса Мельничук - до фракції Партії Регіонів, а Віктор Грінюк залишився позафракційним. На цьому ж засіданні 5 колишніх депутатів фракції створили групу Соціальна справедливість, а ще четверо - групу Спортивний Київ. На цьому ж засіданні до Партії Регіонів перейшов колишній депутат фракції Олег Качкан;
→ 22 вересня 2011 року фракція оголосила про саморозпуск. Згідно стенограми позафракційними стали 16 депутатів: Юрій Булгаков, Олександр Борисович Гавриленко (нема у реєстрі ЄДР), Віктор Грушко, Андрій Заєць, Ольга Заєць, Петро Іванов, Алла Сергіївна Капленко (нема в реєстрі ЄДР, нема достовірних досьє), Денис Комарницький, Світлана Костюк, Віталій Лаврененко, Ігор Лавров, Віталій Павлик, Валерій Сергійчук, Роман Слободян, Євген Шевчук та Ігор Шпак. Насправді з фракції вийшли не 16, а 22 депутата - Віктор Грушко, Юрій Ішунінов, Сергій Кримчак, Вячеслав Супруненко, Анатолій Чуб та один з ключових фігурантів справ СБУ Олексій Євлах у стенограмі цього засідання не згадуються, та судячи з поіменних голосувань за 13 вересня та 22 вересня, позафракційними вони стали також в цей момент.

Після розпуску[ред.]

→ 10 листопада 2011 року колишні депутати фракції Алла Сергіївна Капленко (нема в реєстрі ЄДР, нема достовірних досьє), Світлана Костюк, Сергій Кримчак, Віталій Лаврененко, Ігор Лавров, Віталій Павлик та Ігор Шпак створили групу Демократична партія України;
→ 16 лютого 2012 року колишній депутат фракції Юрій Ішунінов приєднався до депутатської групи Ініціатива;
→ 26 квітня 2012 року достроково склали повноваження колишні депутати фракції Павло Гречківський та Віталій Журавський. На їх місця у той же день прийшли депутати Юрій Стретович (приєднався до групи Республіка Київ) та Олена Довгань (приєдналася до групи Соціальна справедливість);
→ 29 листопада 2012 року колишня депутатка фракції Лариса Мельничук пішла з Київради через обрання народним депутатом, на її місце прийшов Владислав Теплюк;
→ 9 лютого 2013 року помер Олександр Борисович Гавриленко (нема у реєстрі ЄДР), на його місце прийшов Вячеслав Топчій;

На останній сесії з використанням системи "Рада", 13 листопада 2013 року, фракції не існувало, а її депутати входили до груп Республіка Київ, Ініціатива, Соціальна справедливість, Спортивний Київ, Демократична партія України, а також до фракції Партія Регіонів та групи позафракційних депутатів.

Київрада-5, 26 березня 2006 - 25 травня 2008[ред.]

Голосування та роль у протестних кейсах[ред.]

Садиба Мурашка[ред.]

→ Одноголосно підтримали передачу в оренду землі під пам'яткою архітектури в оренду компанії «Пантеон-Інвест» для реконструкції й будівництва адміністративно-житлового комплексу.

Склад фракції[ред.]

На початку скликання[ред.]

На початку скликання у складі фракції було 20 депутатів + мер Леонід Черновецький: Сергій Березенко, Павло Гречківський, Віктор Грінюк, Олесь Довгий, Андрій Заєць, Петро Іванов, Юрій Ішунінов, Денис Комарницький, Ігор Кононенко, Віталій Лаврененко, Олександр Луцький, Павло Пашко, Максим Саврасов, Алла Селіванова, Вячеслав Супруненко, Олександр Супруненко, Олег Токарєв, Степан Черновецький, Анатолій Чуб, Михайло Яковчук.

На першому засіданні новообраної ради Леонід Черновецький від депутатського мандата відмовився і його місце зайняв Ігор Лавров, таким чином кількість членів фракції зросла до 21 депутата.

Зміни у складі[ред.]

→ 6 грудня 2007 року Олександр Супруненко склав повноваження через обрання народним депутатом, а на його місце прийшов Олексій Самохін;

У кінці скликання[ред.]

На останній сесії 5 скликання, у фракціі був 21 депутат: Сергій Березенко, Павло Гречківський, Віктор Грінюк, Олесь Довгий, Андрій Заєць, Петро Іванов, Юрій Ішунінов, Денис Комарницький, Ігор Кононенко, Віталій Лаврененко, Ігор Лавров, Олександр Луцький, Павло Пашко, Максим Саврасов, Олексій Самохін, Вячеслав Супруненко, Олег Токарєв, Степан Черновецький, Анатолій Чуб, Алла Селіванова, Михайло Яковчук.

Помилка системи "Рада"[ред.]

У скликанні 2006-2008 років система “Рада” некоректно зберігала дані поіменних голосувань. Поіменне голосування першої сесії скликання взагалі відсутнє на сайті Київради, файл першого засідання другої сесії містить 120 імен депутатів, але вже на другому засіданні сесії імен депутатів у переліку всього 83. З цього моменту, тобто з 31 жовтня 2006 року, дані некоректно відображалися впродовж усього скликання - наприклад на третій сесії імен 84, а на останній - 74.

Дані голосувань Блоку Леоніда Черновецького збереглися коректно, на відміну від даних кількох інших фракцій, та усіх депутатських груп.