Архіви, реєстри та чат-боти Лютої війни

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 16:22, 15 червня 2022, створена Admin (обговорення | внесок) (Санкції й дос’є на росіян і колаборантів)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Довідка перевірена 15 червня 2022 року. Якщо ви бачите тут непідтверджену чи викривлюючу інформацію, давайте це обговоримо
Зелені посилання - це пруфи, а блакитні посилання це реєстри та боти

Скріншоти з обкладинок відео Служби Безпеки України

Під час Лютої війни з’явилося багато баз даних, які документують злочини росіян щодо народу України та фіксують деталі безпрецедентного санкційного тиску світу на країну-терориста.
Крім того, було створено багато офіційних та волонтерських чат-ботів для отримання та надання допомоги в усіх можливих напрямках.

Описи тих реєстрів, архівів та чат-ботів, що містять верифіковану інформацію та є відкритими для всіх, збираються у цій довідці. Російські та білоруські архіви не додаються у довідку через неможливість довіряти інформації від громадян країн-ворогів.

Архіви, реєстри та бази даних[ред.]

Санкції й дос’є на росіян і колаборантів[ред.]

Війна & Санкції Це найбільша відкрита база даних про санкції. Містить дані про тисячі компаній та людей, які сприяють російській воєнній агресії - а отже, або вже потрапили під санкції, або заслуговують на це. Клондайк для розслідувачів було відкрито 4 квітня 2022 року, створили його НАЗК та Міністерство закордонних справ. База має три мовні версії - українську, англійську та російську. Можливості база надає різноманітні: можна перевірити людину, чи компанію через пошук і дізнатися багато цікавої інформації. Наприклад, що пропагандистка маргарита симоньян уже під санкціями 7 країн, а пропагандистка тіна канделакі досі не має жодних, навіть українських. Чому людина чи компанія має потрапити під санкції, зазначено тут же у її профайлі, у вигляді посилань на публікації з її закликами, чи описом її дій. можна подивитися переліки осіб та компаній, які вже під санкціями та переліки осіб та компаній, які ще ні, але для санкцій є підстави. Переліки можна відфільтрувати за типом діяльності та країнами, що вже ввели обмеження. Наприклад, до переліку промислових підприємств, на які накладено санкції США, потрапляє 211 компаній, а Україною - 164. можна порівняти санкційні списки різних країн. Цей інструмент дозволяє побачити дуже цікаві речі. Наприклад, існує 463 особи, на які накладено санкції США, але немає українських санкцій. Серед них є, окрім інших, Олександр Янукович. можна подивитися на активи причетних осіб за країнами розташування та типами діяльності власника. Цей розділ поки що містить невелику кількість інформації, але швидко наповнюється. Крім того, у архіві є інфографіка щодо алгоритмів накладення санкцій та низка документів-пруфів.

Реєстр санкцій РНБО Реєстр українських санкцій, наразі працює в режимі тестової експлуатації. Дані про діючі санкції продубльовані у значно більшій та зручнішій базі Війна & Санкції, але у цьому реєстрі наявні й ті санкції, які вже припинили діяти. Цей реєстр допомагає знаходити невідповідності. Наприклад, згідно даних “Війна & Санкції” Олег Царьов знаходиться під санкціями України, а от за даними РНБО - ні, обмеження щодо нього було застосовано на 3 роки і діяти вони припинили у червні 2021 року.

ДержZрадники Реєстр колаборантів від порталу Чесно, на момент останнього оновлення цієї довідки містив 485 імен. На даному етапі розвитку реєстру в якості доказів державної зради використовуються як офіційні джерела (наприклад, підозри від СБУ та ГПУ), так і посилання на профайли “Миротворця” чи матеріали ЗМІ, а також наявні оцінювальні судження. Тому інформацію треба додатково перевіряти на предмет якості обвинувачень.

Російські воєнні злочинці[ред.]

Жертви російської агресії[ред.]

Мистецтво та фото[ред.]

Чат-боти та ТГ-канали допомоги[ред.]

Ідентифікація ворогів, зовнішніх та внутрішніх[ред.]

Пошук роботи[ред.]

Пошук та надання допомоги[ред.]