Луганська область у Лютій війні
Луганська область знаходиться на Сході України, її центром до 2014 року було місто Луганськ.
У 2014 році в ході російсько-української війни частина області була окупована. В Україні ці території отримали назву ОРДЛО - Окремі райони Донецької та Луганської областей. Російські ЗМІ називають окуповані райони Луганської області "ЛНР" - Луганською Народною Республікою.
Намагання захопити Луганську область повністю почалися у перші ж хвилини Лютої війни - о 5:15 ранку 24 лютого, за словами радника Міністра МВС, обстріляли прикордонний пункт "Мілове" у Луганській області, а о 7.51 ЗСУ повідомили про знищення перших 5-ти російських літаків та гелікоптера.
У цій довідці накопичується інформація про ту частину Луганської області, що контролювалася Україною на момент російського вторгнення 24 лютого 2022 року.
Інформація про події на територіях області, що перебувають під російською окупацією з 2014 року, накопичується у довідці ОРДЛО.
Згадки у перехопленнях СБУ та ГУР[ред.]
Розшифровки всіх перехопленнь розмов російських військових, що були опубліковані СБУ та ГУР під час Лютої війни, зібрано в окремій довідці. У довідках з перехопленнями використовується ненормативна лексика - на жаль, ми не бачимо можливості достовірно передати культурні коди солдатів російської армії у інший спосіб.
У перехопленнях згадується низка міст та сел області, зокрема Маріуполь, Лиман та Новоукраїнка.
Дуже багато згадок у перехопленнях є про окуповану частину області, невизнану "республіку ЛНР". Сама ж Луганська область (точніше, Луганський напрямок атаки ворога) згадується у одному перехопленні:
16 травня: как в фильме ужасов
Російський солдат, який воює на Луганському напрямку, жаліється на перебіг війни: "...вообще жопа. Очень много двухсотых, трехсотых, я еле как сам выбрался, отвечаю. Я просто приеду в Алейск, я служить не буду, всё, я увольняться буду, ну нафиг. После такого, что я повидал - не, все…машины все сгорели, короче…командир мой двухсотый…половины батальона уже нету…как в фильме ужасов".
Співбесідник має для нещасного солдата практичну пораду - "ну ты крепися как-то, ну как-то, я не знаю".