ОРДЛО: невизнані республіки у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Скріншот з частини карти бойових дій by WarMapper. Бузковим кольором позначені території ОРДЛО
Donate.png

У 2014 році в ході російсько-української війни частина районів Донецької та Луганської областей, включно з обласними центрами Донецьком та Луганськом, була окупована Росією.

В Україні ці території отримали назву ОРДЛО - Окремі Райони Донецької та Луганської Областей. Російські політики, російські ЗМІ та сепаратисти називають окуповані райони Донецької області "ДНР", а окуповані райони Луганської області - "ЛНР".

Російські військові, офіцери та техніка перебувають на тимчасово окупованих територіях з 2014 року - інформація про них накопичується у довідці Російська армія в ОРДЛО.

Міста та села у довідках Енциклопедії[ред.]

Наразі у нас відкрито baby-довідки на:

Згадки у перехопленнях ГУР та СБУ[ред.]

Весна 2022 року[ред.]

12 березня СБУ опублікувала перехоплення можно спать со спокойной душой.
У ньому російський солдат, який знаходиться під Харковом, розповів, що з двох тисяч "ЛНРівців", які приїхали воювати, залишилося "человек 20-25. Теперь с ДНРа едут". Крім того, солдат розповідає про накази вбивати цивільних та дітей і про те, як снайпер його підрозділу у нього на очах виконав подібне завдання.

У 20-х числах березня ГУР опублікувало перехоплення мужики все поховались, одни бабы в очередях за деньгами.
У кількох розмовах цього перехоплення чоловіки та жінки розповідають своїм співрозмовникам про події в ОРДЛО - російські військові грабують магазини, забирають машини, а головне - забирають чоловіків, які не встигли сховатися. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

21 березня СБУ опублікувала перехоплення какой с меня снайпер, я одним глазом не вижу вообще.
Перехоплення складається з трьох розмов. Перший росіянин розповідає, що на Херсонщині після виходу його бригади на "зачистку" з 800 російських солдатів залишилося 150. У другого схожа проблема - не можуть знайти 302 солдати і це лише з його частини.

13 квітня СБУ опублікувала перехоплення командир на передок отправляет на УАЗиках.
У ньому російський солдат розповідає матері про відношення командування, ситуацію на фронті (багато вбитих і поранених) та в так званій "ДНР", куди його планують скоро відправляти. За його словами, "там все отказываются ехать, не хотят ехать". Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

17 квітня СБУ опублікувала перехоплення типа у нее брат в "Азове" У ньому солдат, мобілізований російською армією з невизнаної "республіки ЛНР", розповів дружині про те, як його спільники вбили мирну українську жінку за те, що у неї, нібито, "брат в Азове".
Текст перехоплення доступний у відповідній довідці, ми не цитуємо його тут для збереження психіки читачів.

26 квітня СБУ опублікувала перехоплення миссия наша - выжить (є також переклад англійською).
У ньому солдат-ДНРівець жаліється матері, що людей з невизнаних республік російни кидают у пекло, а його підрозділу у селі Топольське доводиться харчуватися тим, що вдається награбувати по погребах, адже "Россия оставляет после себя руины".

30 квітня СБУ опублікувала перехоплення вы мясо!.
У ньому командир роти, який прибув із "ДНР-івським" поповненням на Херсонщину, доповідає командиру батальйону, що "ДНРівці" відмовляються йти у бій, бо посилають їх у Чорнобаївку, а туди відмовляються їхати навіть росіяни.

30 квітня ГУР опублікувало перехоплення в республике зажралися очень сильно.
У ньому солдат російської армії, мобілізований з території так званої "ДНР", підрозділ якого дислокується в Зеленодольську, хвалиться мародерством та розповідає дружині, що найближчим часом планується наступ на Дніпропетровську область у кінці серпня - на початку вересня, для чого "подтянулись самолеты, авиация". Дружина жаліється, що в "ДНР" проблеми із зарплатнею.
Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

6 травня СБУ опублікувала перехоплення тебя сюда никто не звал, ты сама сюда приехала.
Дружина російського солдата з Краснодарського краю обурюється поведінкою біженки з Донецька - проросійська біженка жаліється на погане житло та харчування. Солдат із дружиною емоційно засуджують "ДНРівку", на їхню думку вона не має права на претензії.
Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

8 травня СБУ опублікувала перехоплення на одном блокпосту перестреляли друг друга, на втором - порезали.
У ньому солдат російської армії з так званої "ДНР", який знаходиться на Херсонщині, розповідає дружині, що на сусідніх блокпостах інші "ДНРівці" влаштовують перестрілки, бійки, та вимагають гроші в українців за проїзд.

10 травня СБУ опублікувала перехоплення свалка высотой в человеческий рост.
У ньому солдат російської армії з так званої "ДНР" розповідає дружині про свалку мертвих тіл у Донецьку - тисячі тіл солдатів російської армії лежать просто неба, як сміття. А для того, аби знайти там загиблого рідного, треба дати хабаря.
Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

11 травня СБУ опублікувала перехоплення типа нас тут нет.
У ньому солдат російської армії, мобілізований з "ДНР", порівнює перебування на війні з тюрмою - "говорят, что, типа, нас тут нету. Что, типа, мы в Донецкой области", Він побоюється, що триматимуть їх так довго і вважає, що навіть на зоні правила гри більш зрозумілі. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

13 травня ГУР опублікувало перехоплення все, с кем была знакома там, нет никого.
У ньому з солдатом ділиться переживаннями жінка з ОРДЛО. Вона плаче та розповідає про тактику російської армії - вони стріляють з житлових кварталів, потім їдуть, а по мирним мешканцям прилітає відповідь. За її словами, українських військових у Мар’їнці непросто вбити, тим більше, що " Чепушилин отказался от помощи России". Нещодавно з 1500 людей, серед яких були її знайомі, повернулося 30.
Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

15 травня ГУР опублікувало перехоплення морят голодом и угрожают расстрелом.
У ньому дружина військового з так званої "ЛНР", якийзнаходиться на території Херсонської області, розповідає про долю двох полків, які було набрано з "ополченців" невизнаних республік - 115-й полк десь "держат, морят голодом и угрожают расстрелом", а 206-й тікав від Харкова і раптово потрапив у Бєлгородську область. Їхнє командування втекло у Ровеньки, а весь полк затримали російські прикордонники і не знають, що з ними робити.

17 травня ГУР опублікувало перехоплення заставляют подписывать контракты, вплоть до того, что пытают.
У ньому солдат армії РФ родом з Донецька, який знаходиться в Херсонській області, розповідає батькам, що у його підрозділі забастовка, а у Донецьк "привозят пацанов таких, как мы, и заставляют подписывать контракты, вплоть до того, что пытают".

19 травня ГУР опублікувало перехоплення чеченцы называют мясом.
У ньому солдат російської армії, мобілізований з так званої "ДНР", розповідає, що весь його підрозділ планує йти з війни, включно з командиром батальйону та полковником штаба - вони воюють на передовій із гвинтівками 1943-го року, кадирівці називають їх м'ясом, а через кордон вони переходили, як "груз 200".

21 травня СБУ опублікувала перехоплення я что, в плену или в рабстве?.
У ньому мобілізований житель так званої "ДНР" просить дружину про допомогу "хоть куда-то обратиться, я не знаю, права человека в конце концов", бо почувається рабом, а кому жалітися, не розуміє - Росія ж і змусила воювати, Пушилін на боці Росії, а Україна - ворог. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

23 травня ГУР опублікувало перехоплення.
У ньому солдат з так званої ДНР, що перебував на той момент у Херсонській області, розповів, що хтось із бойовиків 125-го полку ДНР зґвалтував дитину.

24 травня ГУР опублікувало перехоплення если ротируют домой
У ньому два бойовика "ЛНР" обговорюють мобілізацію в окупованій частині Луганської області, жалкують, що не пішли воювати хоча б за контрактом та обговорюють бойовий дух у підрозділі - якщо буде ротація, більш, ніж половина не повернеться. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

Літо 2022 року[ред.]

1 червня ГУР опублікувало перехоплення вы не резервисты, вы добровольцы.
У ньому бойовик з так званої "ДНР" розповідає другу-росіянину про жіночий протест з приводу 115-го полку, скандал у ЗМІ з цього приводу та свої спогади про перебування у Мариуполі - там їм сказали "Вы не резервисты. Вы добровольцы. Все, кто тут, все сюда пришли добровольно". Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

2 червня ГУР опублікувало перехоплення жены блокируют военную часть.
У ньому двоє "ДНРівців" обговорюють відсутність дисципліни в армії, відношення командування та ситуацію, в якій опинилися 105-й та 107-й полки російської армії, набрані в невизнаних "республіках" - вони не хочуть воювати, додому їх не відпускають, а їхні жінки блокують військову частину в Донецьку.
Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

6 червня СБУ опублікувала перехоплення если подозрительная личность, без разговоров сжигать (є також переклад англійською).
У ньому озмовляють два "ДНРівських", що забезпечують патрулювання на сусідніх блокпостах у Херсонській області. Бойовик із позивним "Сєдой" розповідає, що у нього є наказ знищувати машини та людей "без разговоров", просто якщо людина здастся йому підозрілою. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

30 червня ГУР опублікувало перехоплення Лена, он застрелил 75 человек
У ньому солдат-"ДНРівець" розповідає дружині про положення на фронті (нема ротації, нема зброї, нема людей) та жахливі подробиці про військового на ім’я Саня: "Они там все на допросах. Туда еще отвезли двоих на допросы, только не от нас, а от других. Та там повсплывает еще, блин. Лена, он застрелил 75 человек, понимаешь? И местных, и наших. Те, что, смотри, последних, что он двоих застрелил, они ж один раз изнасиловали женщину, 55 лет".
Солдат пояснює, що після цього Саня попередив солдатів, що "ведите себя нормально", але вже за два тижні солдати армії РФ знову згвалтували ту жінку, побили її чоловіка, а потім застрелили обох. За це військовий Саня змусив їх викопати собі могилу та вбив. Інші солдати закопували трупи, тому "вот, они свидетели, вот их теперь тягают. Это последнего только отвезли…подальше от нас, ну, в Берислав. Он сидит там в тюрьме. Ну как, закончится операция, его выпустят".
Жінка уточнює, чи були гвалтівники "ДНРівцями", солдат відповідає, що так. Жінка робить висновок, що розповіді про згвалтування та вбивства мирних українців російськими солдатами були правдою. Солдат підтверджує: "Эти якуты на все способны. Набухаются и начинают".