Харків у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Робота українського графіка Нікіти Тітова
Donate.png

Харків - це українське місто, центр Харківської області.


Лютий 2022 року[ред.]

Напад на Харків почався у перші ж хвилини Лютої війни - о 5.10 ранку 24 лютого у місті пролунали перші вибухи.

Увечері 24 лютого Сухопутні війська ЗСУ повідомили, що російська армія зосереджує значні зусилля на Слобідському напрямку (Харківщина + Сумщина).
Оборона на Слобідському напрямку на той момент велася по рубежу Довжанка - Дворічна - Артемівка - Кутузівка - Харків - Дергачі - Довжик - Мурафа - Охтирка - Суми.

Березень 2022 року[ред.]

12 березня СБУ опублікувала перехоплення можно спать со спокойной душой.
У ньому російський солдат, який знаходиться під Харковом, розповів, що з двох тисяч "ЛНРівців", які приїхали воювати, залишилося "человек 20-25. Теперь с ДНРа едут". Крім того, солдат розповідає про накази вбивати цивільних та дітей і про те, як снайпер його підрозділу у нього на очах виконав подібне завдання.
Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

18 березня СБУ опублікувала перехоплення ленточку положи в карман
У ньому російський солдат телефонує матері з-під Харкова, аби попросити про допомогу ворожки, бо "сегодня меня чуть не убило вообще, два раза…они с каждым днем все точнее и точнее бьют…нас оставили в посадках стоять и терпеть - ждать, пока они отступят. А они не собираются вообще отступать". Мати радить положити у кишеню георгіївську стрічку. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

Травень 2022 року[ред.]

15 травня ГУР опублікувало перехоплення морят голодом и угрожают расстрелом.
У ньому дружина військового з так званої "ЛНР", розповідає про долю двох полків, які було набрано з "ополченців" невизнаних республік, 115-го та 206-го. 206-й полк тікав від Харкова і раптово потрапив у Бєлгородську область. Їхнє командування втекло у Ровеньки, а весь полк затримали російські прикордонники і не знають, що з ними робити.
Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

19 травня ГУР опублікувало перехоплення чеченцы называют мясом.
У ньому солдат російської армії, мобілізований з так званої "ДНР", розповідає, що весь його підрозділ планує йти з війни, включно з командиром батальйону та полковником штаба - вони воюють на передовій із гвинтівками 1943-го року, кадирівці називають їх м'ясом, а через кордон вони переходили, як "груз 200". З Харкова 400 человек відпустили у звільнення і вони одразу ж розбіглися, а родич знайомого солдата, схоже, збожеволів. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

Червень 2022 року[ред.]

7 червня ГУР опублікувало перехоплення в "Урале" выскочить и ехать в сторону Белгорода.
У ньому російський солдат з Калінінградської області розповідає жінці, що на війні опинився випадково (сказали, що це просте відрядження), що "командир сказал, что больше калининградские войска сюда ездить не будут" та обмірковує способи розірвання контракту та втечі. Адже "если придет 79 полк сюда, то мы, скорее всего с ними вместе пойдем в наступление в сторону Харькова, а у наступі солдат приймати участь не хоче.