Харківська область у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Харківська область на мапі України - скріншот GoogleMaps
Support.png

Харківська область знаходиться на сході України, її центром є місто Харків.
Межує з Бєлгородською областю Росії.

Початок повномасштабного вторгнення[ред.]

Намагання захопити Харківську область почалися у перші ж хвилини Лютої війни - за повідомленням радника Міністра МВС, між 5.05 та 5.50 ранку 24 лютого одразу 6 прикордонних пунктів у Харківській області було обстріляно російською артилерією, ГРАДами та мінометами.
Увечері 24 лютого Сухопутні війська ЗСУ повідомили, що російська армія зосереджує значні зусилля на Слобідському напрямку (Харківщина + Сумщина). Оборона на Слобідському напрямку на той момент велася по рубежу Довжанка - Дворічна - Артемівка - Кутузівка - Харків - Дергачі - Довжик - Мурафа - Охтирка - Суми.

Які підрозділи армії РФ атакували область[ред.]

Підрозділи Західного округу РФ[ред.]

Російський солдат Костянтин Соловйов з цього підрозділу детально розповів матері у перехопленні про катування, які він застосовував до українських полонених у Харківській області разом зі співробітниками ФСБ. У іншому перехопленні згадується 79 полк цього корпусу, який мав прийти на Харківщину. А за версією російської пропаганди, захопленням села Савинці керував командир 7-го полку Олександр Завадський, якого було нагороджено за цю діяльність.

752-й полк цієї дивізії згадується у перехопленні, як полк, який ходив у наступ біля Ізюма і частково перетворився на "полный фарш".

Підрозділи так званих "ДНР" та "ЛНР"[ред.]

* 115-й полк ДНР
У травні 2022 року у Харківській області було взято в полон 11 снайперів - за повідомленням СБУ, вони входили до складу 115-го полку, який обстрілював українські позиції.

* 206-й полк ЛНР
Згадується у перехопленні - полк тікав від Харкова і раптово потрапив у Бєлгородську область. Командування втекло у Ровеньки, а весь полк затримали російські прикордонники.

Згадки у перехопленнях СБУ та ГУР[ред.]

Весна 2022[ред.]

12 березня СБУ опублікувала перехоплення можно спать со спокойной душой.
У ньому російський солдат, який знаходиться під Харковом, розповів, що з двох тисяч "ЛНРівців", які приїхали воювати, залишилося "человек 20-25. Теперь с ДНРа едут". Крім того, солдат розповідає про накази вбивати цивільних та дітей і про те, як снайпер його підрозділу у нього на очах виконав подібне завдання.

18 березня СБУ опублікувала перехоплення ленточку положи в карман
У ньому російський солдат телефонує матері з-під Харкова, аби попросити про допомогу ворожки, бо "нас оставили в посадках стоять и терпеть - ждать, пока они отступят. А они не собираются вообще отступать". Мати радить положити у кишеню георгіївську стрічку.

20 квітня СБУ опублікувала перехоплення мой спонсор должен нарубить бабла.
У ньому батько російського солдата називає сина своїм спонсором та вчить - треба заробити якнайбільше грошей і повернутися додому. Оскільки грошей солдату виплачують утричі менше, ніж обіцяли, батько радить красти - "разбирайте Мерседесы, у них запчасти дорогие".

26 квітня СБУ опублікувала перехоплення миссия наша - выжить (є також переклад англійською).
У ньому солдат- ДНРівець жаліється матері, що людей з невизнаних республік росіяни кидают у пекло, його підрозділу у селі Топольське доводиться харчуватися тим, що вдається награбувати по погребах, а "Россия оставляет после себя руины".

27 квітня СБУ опублікувала перехоплення наша часть не захотела обратно возвращаться.
У ньому російський солдат, який стоїть під Ізюмом, розповідає другу, що у його підрозділі з 60-ти танків залишилося 10, а люди "половина в плену, половина 200-300-е".

28 квітня СБУ опублікувала перехоплення жену, детей обнять, а потом – по блядям!.
У ньому командир російського полку, який воює під Ізюмом, зізнається, що розстрілює власних солдатів, аби змусити деморалізований підрозділ йти у бій (не допомагає, у паніці навіть офіцери). І мріє про те, як буде відпочивати, якщо виживе.

2 травня СБУ опублікувала перехоплення нам сказали вас расстрелять.
У ньому російський військовий, який знаходиться під Ізюмом, розповідає знайомому, що солдати його підрозділу відмовляються йти у бій, бо бояться артилерії, а їм за це погрожують розстрілом свої ж.

6 травня ГУР опублікувало перехоплення нас уже нету почти, может, 50 из 800 человек.
У ньому російський військовий, що перебуває на тимчасово окупованій території Харківської області, пояснює дружині, що їй кажуть неправду и ті, кого називають "лёгко ранеными" насправді вже мертві. Каже, що його командири ніколи не воювали, їхній підрозділ несе шалені втрати і він має намір тікати у будь-який спосіб.

10 травня СБУ опублікувала перехоплення можно в шапку насрать и на голову комбату надеть.
У ньому російський солдат, який знаходиться на Харківщині, жаліється батькові на командування, а батько радить писати відмову від служби, та називає президента РФ "никчемной бункерной крысой".

15 травня ГУР опублікувало перехоплення морят голодом и угрожают расстрелом.
У ньому дружина військового з так званої "ЛНР", розповідає про долю двох полків, які було набрано з "ополченців" невизнаних республік, 115-го та 206-го. 206-й полк тікав від Харкова і раптово потрапив у Бєлгородську область. Їхнє командування втекло у Ровеньки, а весь полк затримали російські прикордонники і не знають, що з ними робити.

17 травня СБУ опублікувала перехоплення БТРом не четвертовали, так что это еще мягко (є також переклад англійською)
У ньому російський солдат, який знаходиться на Харківщині, вихваляється перед батьком катуванням українських військових, обстрілами мирних селищ, мародерством та залякуванням мирних українців. Він називає це "сегодня мы проявили себя". Єдине, що цікавить батька після цих розповідей - чи дають пайки.

19 травня ГУР опублікувало перехоплення чеченцы называют мясом.
У ньому солдат російської армії, мобілізований з так званої "ДНР", розповідає, що весь його підрозділ планує йти з війни, включно з командиром батальйону та полковником штаба - вони воюють на передовій із гвинтівками 1943-го року, кадирівці називають їх м'ясом, а через кордон вони переходили, як "груз 200". З Харкова 400 человек відпустили у звільнення і вони одразу ж розбіглися, а родич знайомого солдата, схоже, збожеволів.

26 травня СБУ опублікувала перехоплення чтоб ничо не рассказывала (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, який перебуває на Харківщині, вихваляється перед жінкою звірствами свого та сусіднього загонів - масовими вбивствами мирних українців, зґвалтуванням та катуванням жінки, катуваннями інших людей. Обіцяє, що у Росії буде поводитися так само. Жінку, судячи з її реплік, розповіді не шокують.

26 травня СБУ опублікувала перехоплення если Долгенькое не берем - на комдива три уголовки.
Російський солдат розповідає матері, що його командира залякують кримінальними справами через проблему із захопленням Довгенького - росіяни вже три тижні як повідомили про взяття села, а насправді цього на момент розмови так і не сталося.

27 травня СБУ опублікувала перехоплення сколько там людей в отказе?.
У ньому російський військовий, який воює на Харківському напрямку, розмовляє зі своїми командирами, доповідаючи неприємну новину - "в отказе практически все".

Літо 2022[ред.]

7 червня ГУР опублікувало перехоплення ехать в сторону Белгорода.
У ньому російський солдат з Калінінградської області розповідає жінці, що на війні опинився випадково (сказали, що це просте відрядження), що "командир сказал, что больше калининградские войска сюда ездить не будут" та обмірковує способи розірвання контракту та втечі. Адже "если придет 79 полк сюда, то мы, скорее всего с ними вместе пойдем в наступление в сторону Харькова, а у наступі солдат брати участь не хоче.

19 червня ГУР опублікувало перехоплення нет мам, все
У ньому російський солдат, який знаходиться на Харківському напрямку, розповідає матері з Сахаліну, що йому дозволять звільнитися, якщо вона здобуде довідку, ніби вона хворіє і крім нього, допомагати їй нікому. Матір агітує не поспішати з рішеннями, але солдат каже, що жодного бажання далі воювати в Україні у нього нема.

22 червня СБУ опублікувала перехоплення Западного округа почти нету, потому что он весь в России
У ньому російський солдат, який перебуває на Харківщині, розповідає дружині, що " Западного округа почти нету, потому что он весь в России. Отказники. Офицеров нету, потому что многие погибли уже…15 офицеров из списка вот, наших, погибло…нету офицеров, нету водителей, нету никого, как бы…мимо меня тут одни "восточники" мотаются".

25 червня ГУР опублікувало перехоплення их там бросили всех
У ньому російський військовий, який знаходиться в Харківській області, розповідає приятелю про спроби атакувати позиції ЗСУ - українці спалили БТР його підрозділу, вбили невідомо скільки росіян, а трьох поранених, які зуміли вибратися, забирати не стали. Військовий планує тікати, бо "бабла не платят, замены нет…просто кинули, как мясо". Каже, що втікло вже "человек 80. Нас осталось там, сколько, человек 6".

29 червня СБУ опублікувала перехоплення давай тебе палец сломаю
У ньому російський військовий, який стоїть на Харківщині, розповідає батькові, як він зламав іншому солдату палець, аби той зміг поїхати додому.

12 липня СБУ опублікувала перехоплення у них минометчики и артиллеристы точно стреляют (є також переклад англійською)
У ньому командир російської розвідроти скаржиться другові, що вони ледь утримують позиції у Довгенькому - українські дрони знищують техніку, російські гелікоптери прилітають два рази на тиждень і стріляють здалеку, а літаки не прилітають взагалі. А "укровский вертолет, бывает, два раза на дню прилетит, отработает по нам…У них и минометчики, и артиллеристы точно стреляют…А у нас они стоят где-то там в одном месте, косят постоянно, чуть ли не нам в окоп закидывают".

13 липня СБУ опублікувала перехоплення от слова совсем (є також переклад англійською)
У ньому російський військовий, який знаходиться на Харківщині, розповідає іншому росіянину, що "уже месяц в этой деревне сидим...в наступление не можем двинуть нормально", бо українці "не дают двинуться", і ніхто йти у наступ не хоче.

20 липня СБУ опублікувала перехоплення не могут попасть вообще
У ньому російський військовий розповідає родичці з Підмосков’я про справи під Харковом - "нас давят они. Мы проигрываем пока…это по телевизору вам так расписывают в красках. На самом деле тут совсем все по-другому...Мы проигрываем…". І розповідає про артилерію, яка "настолько кривая, что там можно в километрах измерять промахи".
Родичка обурюється, що українці захищаються - "вот сволочи, хохлятское отродье".

20 липня СБУ опублікувала перехоплення не так больно, и кость ломается (є також переклад англійською)
У ньому російський солдат, який дислокується на Харківщині, жаліється батькові, що йому страшно і ділиться планом зламати собі що-небудь, а батько дає поради, у тому числі пораду вдаритися головою.

22 липня ГУР опублікувало перехоплення было 107 человек, осталось 10
У ньому російський солдат, що знаходиться в Ізюмі, розповідає сестрі про шалені втрати у підрозділі та контузію. Солдат очікує, що його пошлють у наступ і не дуже сподівається вижити - сусідній 752-й полк нещодавно ходив у наступ на позиції ЗСУ і "25 человек просто полегло...все двухсотые! Мы вытаскивали, короче, полный фарш".

13 серпня ГУР опублікувало перехоплення с Крыма вообще никого нету
У ньому російський солдат, який знаходиться у Харківській області, розповідає жінці, що у нього лишилося мало людей, адже "вся шваль убежала, остались одни ветераны и дети с характером". Дітьми солдат називає 20-річних людей, які "фильмов пересмотрели", він радіє, що російська пропаганда працює добре. Солдату не подобається, що більшість солдатів це "юг страны, Ставрополь, Ростов", а з Криму нікого нема, бо "наша хата с краю".

30 серпня ГУР опублікувало перехоплення они везде вокруг стоят
У ньому російський солдат, який знаходиться в Харківській області, каже, що його підрозділ взяли в кільце ЗСУ, тому у них "ни воды, ни еды...і связи уже нету". А також каже, що від 7-ї роти "вообще никого не осталось, по-моему". Співрозмовник розповідає солдатові, що "7-ю роту расхуярили и медиков расхуярили, комбат съебался".

Осінь 2022, Харківський контрнаступ[ред.]

8 вересня СБУ опублікувала перехоплення хохлы вообще распоясались (є також переклад англійською)
У ньому російський військовий жаліється дружині на ситуацію на Харківському напрямку: "вчера ночью расхуярили базу…там очень много народу жили, там разные части...мы на Изюм пошли пешком... Изюм горит, все горит...не знаю, куда наши все везде продвигаются".

9 вересня ГУР опублікувало перехоплення мы в окружении и выйти не дают
У ньому росіянин, який знаходиться в Харківській області, детально розповідає іншому чоловікові, що його корпус постраждав, коли "подавлять правых поехали", а зараз вони знаходяться в оточенні ЗСУ і фактично "корпуса нет", а "спецназ охуенный ушел".

11 вересня ГУР опублікувало перехоплення тут идут бои, это мрак
У ньому російський військовий, який знаходиться у Копанках біля Ізюма, розповідає дружині, що 14-го числа у нього мав закінчуватися контракт, але контракт "прибавили еще", а бої йдуть страшні. Дружина ридає, а солдат просить: "помогай, поднимай всех на уши".

11 вересня ГУР опублікувало перехоплення наступление просрали
У ньому російський військовий, який знаходиться в Харківській області, розповідає чоловікові, що справи на фронті кепські: "трассу уже отрубают на Купянск. А если ее обрежут, то это все". Солдат скаржиться, що "такие силы отсюда вывели", та що їхній командир корпусу одразу після важкого бою повернув їх воювати знову, без БК та палива. У співрозмовника є новини з іншого підрозділу - йому розповіли, що "когда в наступление эти (ЗСУ - прим.ред.) пошли, они, говорит, вышли внезапно...ни артиллерия не работала, никто".

12 вересня ГУР опублікувало перехоплення мешки, мешки, мешки
У ньому російський солдат, який знаходиться у Харківській області, розповідає про свої враження від наступу ЗСУ: "Нам даже спину тормознули...Вот впереди у пацанов стоят - уже между ними в тыл зашли, там через посты проходят…через речку в другом месте прошли…каждый день проезжаю мимо военных медиков - там постоянно мешки, мешки, мешки...Тут к нам должны были, если чо, ребята ехать. И чото пошло не так. Теперь мы сами, блядь. И смена приехала - и обратно уехала...угнали 6 "Уралов" у нас. Нам уже смски приходят "сдавайтесь"...Мне кажется, пахнет вторым Гостомелем, если честно".

12 вересня СБУ опублікувала перехоплення у них слишком сильное оружие ( є також переклад англійською)
У ньому поранений російський військовий, який знаходиться на Харківщині, плаче і розповідає дружині: "нас немножко тут потрепали чуток. Мы, короче, сейчас откатываемся…подкололись, просто чтоб терпеть боль, и поедем сейчас снова на задачу…Какой госпиталь, там в госпитале и так уже полторы тысячи человек, госпиталь целый...хохлы вообще прут со всех сторон, везде прорвали оборону... Балаклеевку взяли...у них слишком сильное оружие по сравнению с нашими...нам сказали "держите сами оборону как хотите"...заебался уже пацанов грузить". Також він каже, що підтримки авіації не буде - до них летіло 4 літака, але ЗСУ всі літаки збили".

12 вересня ГУР опублікувало перехоплення проигрываем мы
У ньому російський військовий, який знаходиться у Харківській області, розповідає батькові про справи на фронті: "плохо все, пап. Проигрываем мы, конкретно причем...Они у нас в тылу. Нам даже бежать некуда...до этого мы их через реку сдерживали, а завтра мы уже реку перешли. То есть, если мы колонной отсюда поедем, будем сваливать, папа, они могут нас оттуда. Или хотя бы дорогу заминировать - и все. Поэтому мы пока здесь".

16 вересня ГУР опублікувало перехоплення 140 человек сдалось сегодня
У ньому російський військовий, який воює на Харківському напрямку, розповідає дружині про атаку ЗСУ - він ледь залишився живим, українці знищили 8 російських розвідників та підірвали обидва БТРи його підрозділу, який знаходиться в оточенні. Також він жаліється, що командування змусило росіян пов'язати білі повязки, аби відрізняти від ЗСУ, але українські військові теж зробили собі такі пов'язки і тепер незрозуміло де хто. Солдат жаліється, що вони в оточенні "не на жизнь, а на смерть сказали здесь стоять", що "140 человек сдалось, нахуй, сегодня…А половина остальные - сбежали". Жінка такою поведінкою українських воїнів обурена і вважає, що українські захисники "озвіріли".

17 вересня ГУР опублікувало перехоплення в итоге донаблюдались
У ньому російський військовий розповідає про контрнаступ ЗСУ на Харківському напрямку: "вчера, короче, последняя деревня, которую у нас еще на тот момент не отжали, короче - на нее вчера наступление было. 12 двухсотых и 2 трехсотых". Він вважає, що в усьому винний командир його бригади - він кілька днів наказував росіянам споглядати, як на сусідній гірці ЗСУ шикуються та носять якісь ящики, причому один з українців навіть махав росіянам рукою. А за день до того, як ЗСУ почали наступати комбриг "съебался позавчера вечером нахуй с этой деревни. У нас вот полроты снайперов полегло". Співрозмовник каже, що "Данилка звонил - у них там мобилизация. Всех офицеров забирают, сержантский состав забирают". Солдат про мобілізацію знає: "у них третий корпус вот этот комплектуют".