Харківська область у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Харківська область на мапі України - скріншот GoogleMaps
Donate.png

Харківська область знаходиться на сході України, її центром є місто Харків.
Межує з Бєлгородською областю Росії.


Міста та села області у довідках Енциклопедії[ред.]

Наразі у нас відкрито baby-довідки на:

Лютий 2022[ред.]

Намагання захопити Харківську область почалися у перші ж хвилини Лютої війни - за повідомленням радника Міністра МВС, між 5.05 та 5.50 ранку 24 лютого одразу 6 прикордонних пунктів у Харківській області було обстріляно російською артилерією, ГРАДами та мінометами.
Увечері 24 лютого Сухопутні війська ЗСУ повідомили, що російська армія зосереджує значні зусилля на Слобідському напрямку (Харківщина + Сумщина).
Оборона на Слобідському напрямку на той момент велася по рубежу Довжанка - Дворічна - Артемівка - Кутузівка - Харків - Дергачі - Довжик - Мурафа - Охтирка - Суми.

Квітень 2022[ред.]

20 квітня СБУ опублікувала перехоплення мой спонсор должен нарубить бабла и приехать домой.
У ньому батько російського солдата вчить сина - треба заробити якнайбільше грошей та повернутися з ними додому. Оскільки грошей солдату виплачують утричі менше, ніж обіцяли, батько радить красти в Україні запчастини. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

Травень 2022[ред.]

Російські полонені[ред.]

6 травня СБУ повідомила, що у Харківській області було взято в полон 11 російських снайперів. За словами речника СБУ, вони входили до складу 115-го полку так званої "ДНР", який обстрілював українські позиції.

Згадки у перехопленнях СБУ та ГУР[ред.]

6 травня ГУР опублікувало перехоплення нас уже нету почти, может, 50 из 800 человек.
У ньому російський військовий, що перебуває на тимчасово окупованій території Харківської області, пояснює дружині, що їй кажуть неправду и ті, кого називають "лёгко ранеными" насправді вже мертві. Каже, що його командири ніколи не воювали, їхній підрозділ несе шалені втрати і він має намір тікати у будь-який спосіб. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

10 травня СБУ опублікувала перехоплення можно в шапку насрать и на голову комбату надеть.
У ньому російський солдат, який знаходиться на Харківщині, жаліється батькові на командування, а батько радить писати відмову від служби, та називає володимира путіна "никчемной бункерной крысой". Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

17 травня СБУ опублікувала перехоплення БТРом не четвертовали, так что это еще мягко (є також переклад англійською)
У ньому російський солдат, який знаходиться на Харківщині, вихваляється перед батьком катуванням українських військових, обстрілами мирних селищ, моредерством та залякуванням мирних українців. Єдине, що цікавить батька після цих розповідей - чи дають пайки.
Текст перехоплення є у відповідній довідці, ми не цитуємо його тут задля збереження психіки читачів.

26 травня СБУ опублікувала перехоплення чтоб ничо не рассказывала (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, який перебуває на Харківщині, вихваляється перед жінкою звірствами свого та сусіднього загонів - масовими вбивствами мирних українців, зґвалтуванням та катуванням жінки, катуваннями інших людей. Обіцяє, що у Росії буде поводитися так само. Жінку, судячи з її реплік, розповіді не шокують.
Текст перехоплення є у відповідній довідці, ми не цитуємо його тут задля збереження психіки читачів.

27 травня СБУ опублікувала перехоплення сколько там людей в отказе?.
У ньому російський військовий, який воює на Харківському напрямку, розмовляє зі своїми командирами, доповідаючи неприємну новину - "в отказе практически все". Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

Червень 2022[ред.]

19 червня ГУР опублікувало перехоплення нет мам, все
У ньому російський солдат, який знаходиться на Харківському напрямку, розповідає матері з Сахаліну, що йому дозволять звільнитися, якщо вона здобуде довідку, ніби вона хворіє і крім нього, допомагати їй нікому. Матір агітує не поспішати з рішеннями, але солдат каже, що жодного бажання далі воювати в Україні у нього нема.

22 червня СБУ опублікувала перехоплення Западного округа почти нету, потому что он весь в России
У ньому російський солдат, чий підрозділ перебуває на Харківщині, розповідає дружині, що " Западного округа почти нету, потому что он весь в России. Отказники. Офицеров нету, потому что многие погибли уже…15 офицеров из списка вот, наших, погибло…нету офицеров, нету водителей, нету никого, как бы…мимо меня тут одни "восточники" мотаются".

25 червня ГУР опублікувало перехоплення их там бросили всех
У ньому російський військовий, який знаходиться в Харківській області, розповідає приятелю про спроби атакувати позиції ЗСУ - українці спалили БТР його підрозділу, вбили невідомо скільки росіян, а трьох поранених, які зуміли вибратися, російські "побратими" забирати не стали. Військовий планує тікати, бо "бабла не платят, замены нет…просто кинули, как мясо". Каже, що втікло вже "человек 80. Нас осталось там, сколько, человек 6".

29 червня: давай тебе палец сломаю
Російський військовий, який зі своїм підрозділом стоїть на Харківщині, розповідає батькові, як він зламав іншому солдату палець, аби той зміг поїхати додому.

Липень 2022[ред.]

12 липня СБУ опублікувала перехоплення у них минометчики и артиллеристы точно стреляют (є також переклад англійською)
У ньому командир російської розвідроти скаржиться другові, що вони ледь утримують позиції у Довгенькому на Харківщині: "У них дроны поднимаются…и наши ничего с этими дронами не могут сделать…семь единиц техники сожгли в деревне просто".
Співрозмовник питає, чому не допомагає російська авіація, і розвідник пояснює - російські гелікоптери прилітають два рази на тиждень і стріляють здалеку. А літаки не прилітають взагалі.
У той же час "укровский вертолет, бывает, два раза на дню прилетит, отработает по нам…У них и минометчики, и артиллеристы точно стреляют...у них и корректировка дронами…кто смотрит ночью, у них с тепловизорами дроны, а днем обычные…У них там 2-3 человека на расчете, они приехали, минометом отстреляли, уехали…А у нас они стоят где-то там в одном месте, косят постоянно, чуть ли не нам в окоп закидывают, эти дураки".

13 липня СБУ опублікувала перехоплення от слова совсем (є також переклад англійською)
У ньому російський військовий, який знаходиться на Харківщині, розповідає іншому росіянину, що "уже месяц в этой деревне сидим...в наступление не можем двинуть нормально". Причина його страждань у тому, що українці "не дают двинуться", адже воюють злагоджено та мають добре облаштовані опорні пункти - кожного разу, коли росіяни намагаються йти у наступ, вони просто втрачають техніку. Тому ніхто йти у наступ не хоче.

Військові злочинці поіменно[ред.]

Костянтин Соловйов
Російський солдат з міста Совєтськ Калінінградської області, служить в 11-му армійському корпусі Балтійського флоту. Детально розповів матері у перехопленні, як саме співробітники ФСБ (і він разом з ними) катують українських полонених у Харківській області.
Текст перехоплення доступний у довідці Кати-росіяни, ми не цитуємо його тут для збереження психіки читачів.