Гостомель у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Гостомель - це селище міського типу у Бучанському районі Київської області, біля якого знаходиться міжнародний вантажний аеропорт "Антонов".

Намагання захопити Гостомель[ред.]

Дійові особи[ред.]

27 лютого СБУ опублікувала документи російських військових, яких українські силовики розбили під Гостомелем.У документах були поіменні дані, секретні паролі та шифри, бойовий розрахунок з позивними бійців і командирів, шляхи нападу та відходу та умовні знаки противника.
Згідно з цими документами, у спробах захоплення Гостомеля брали участь російські ОМОНівці, СОБРівці та спецназ усіх областей, країв та республік Сибірського округу Росгвардії.

Лютий 2022[ред.]

Бойові дії у селищі почалися у перші ж години Лютої війни - о 7.00 24 лютого біля житлового будинку у Гостомелі розірвалася перша російська ракета, а вже о 12.57 Сухопутні війська ЗСУ повідомили про знищення перших двох російських гелікоптерів.

27 лютого СБУ опублікувала перехоплення на мосту из ГостомЕля попали под обстрел
У ньому російський солдат розповідає, що після обстрілу на мосту з Гостомеля на Київ у його підрозділі є вбиті та поранені, а техніку знищено повністю. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

Березень 2022[ред.]

3 березня СБУ опублікувала перехоплення сколько там наваляло наших
У ньому російський ОМОНівець розповідає про бій під Гостомелем, згадуючи підрозділи Росгвардії - кемерівський СОБР та красноярців, яких розбили вщент. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

4 березня ГУР повідомило про знищення щонайменше 50-ти військових 31-ї бригади РФ у боях за Гостомель.
З українського боку в боях взяли участь бійці спецназу ГУР МО, полк імені Святослава Хороброго і групи місцевого спротиву. У росіян не було при собі військових жетонів та жодних документів, що посвідчують особу, окрім сертифікатів про вакцинацію і незаповнених медичних книжок.
Місто Гостомель, стратегічне передмістя Києва, було повернуто під контроль українських військ.