Кати-росіяни у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Support.png

У цій довідці накопичуються дані про тих ідентифікованих солдатів російської армії, які у перехопленнях СБУ та ГУР зізнаються у звірствах по відношенню до українців, або мріють про такі звірства.

Перехоплень, у яких російські військові зізнаються у катуваннях, зґвалтуваннях, розстрілах мирного населення та використанні забороненої зброї (або переповідають про подібні воєнні злочини інших російських солдатів), набагато більше - далеко не всі злочинці наразі ідентифіковані.

Биковські Роман та Ольга з Орловської області[ред.]

Ольга та Роман Биковські, скріншот з відео розслідування "Схем"

Російський солдат 108-го полку Південного округу Роман Биковський та його дружина Ольга - герої перехоплення СБУ ты давай там, украинских баб насилуй. Перехоплення було опубліковано 12 квітня 2022 року і має переклад англійською.
Пізніше солдата і його дружину було ідентифіковано “Схемами”. Обидва родом з Орловської області, але живуть у тимчасово окупованому Криму.

У перехопленні Ольга Биковська сміється та каже Роману Биковському: "...так, ты давай там, украинских баб насилуй, да, и мне ничо не говори. Понятно?".
"Насиловать и тебе ничо не говорить?", перепитує солдат.
"Да, чтоб я ничо не знала…разрешаю. Только предохраняйся", підтверджує дружина та знову весело регоче.

Дереглазов Денис Олександрович з Алтайського краю[ред.]

Російський кат Денис Дереглазов, скріншот з відео ГУР

Денис Дереглазов, 26-річний солдат російської 57-ї бригади родом із селища Поспелиха Алтайського краю - фігурант перехоплення ГУР допросили и застрелили.
Перехоплення було опубліковано 2 червня 2022 року, але розмова відбулася 14 травня.

Дереглазов розповідає приятелю про полоненого українського танкіста, якого після допиту застрелили:
- ...Одного в плен взяли танкиста, тут так его полоскали, нахуй. Плавал, причем в земле плавал. Потом допросили, нахуй, и застрелили…
- нихуя себе, чо в плен не берете?

- да нахуй надо. Да и потом, они кастрируют нас, а мы будем…мы можем так, что 10 человек, а так, 1-2, да нахуй...

Іванов Дмитро Генадійович з республіки Марій Ел[ред.]

Російський кат Дмитро Іванов з дружиною Анастасією Коротковою, скріншот з розслідування УП

Дмитро Іванов - фігурант перехоплення СБУ я гражданских в окопы кидал, всем по голове стрелял, яке було опубліковано 13 травня 2022 року.
Ідентифікований "Українською Правдою". Дмитру Іванову на момент публікації перехоплення було 27 років, проживав він, ймовірно у селі Купсола російської республіки Марій Ел. Жінка, якій Дмитро зізнається у звірствах - його дружина Анастасія Короткова.

У перехопленні Дмитро, який на той момент знаходився на Херсонщині, вихваляється перед дружиною своїми звірствами в Україні: "Настя, я не хочу тебе рассказывать, что я там стреляю по гражданским людям, убиваю, колени разбиваю. Зачем тебе это? Чо ты от меня хотела знать? Я тебе не буду, Настя, рассказывать, как оно реально…я могу взять человека и в смысле, в голову "бамммм" с пулемета Калашникова, я с ПКМа могу прям сто человек прошить, да. Голову оторвать. Ты чо, в это не веришь? Настя, я долбоебом стал у тебя, я вообще ебанутым стал. Я могу убить человека вообще в голову…Я приеду домой живым-здоровым, и все. Я сына воспитаю, как мне надо будет. Когда были гражданские, я гражданских в окопы кидал. Всем по голове стрелял, убивал их. Они плакали, умоляли меня - я их все равно стрелял. Настя, ты не смотри, что я такой у тебя добрый…я приеду таким, какой я есть. Я этих хохлов на колени ставил, они меня умоляли, они говорили "раша форевер", а я их всех заставлял говорить "раша форевер"...поэтому не надо мне говорить".
Настя майже нічого і не каже, крім "я надеялась, что ты не воюешь", "как жить будем с тобой?" та "ты этим гордишься?". Але на її репліки чоловік не реагує взагалі.

Клименко Іван[ред.]

Російський кат Іван Клименко, скріншоти з відео СБУ

Контрактник із російської глибинки Іван Клименко, який служить у Таманській дивізії - фігурант перехоплення СБУ свастику на лбу нарисую ножом, яке було опубліковане 29 квітня 2022 року. Це перехоплення також є у перекладі англійською. Повного імені Івана та даних про місце його проживання у публічній площині поки нема.

У ньому Іван розмовляє зі своєю матір’ю. Жінка розповідає, що побачила у новинах - "все никак не возьмут Азовсталь".
"Ничо, ща возьмут! Путин же сказал - химические войска подает!", жваво відповідає Іван. І розвиває тему: "надо всех убивать - и детей, и женщин. Всех подряд…Всех надо убивать, всю Украину надо вытравить просто, до самого Львова…чтобы этой страны вообще не было на карте, с земли сотреть".
"Это не они, это их такими сделало США, это они против нас замышляли давным-давно. Это не украинцы, это эти", пояснює геополітичну ситуацію мати.
Але Івана цікавить інше - у нього є мрія: "Ничо! Мы воюем с кем, с Украиной? С Украиной. Ничо! Будет бой - я сделаю то, что я хотел. Я им все просто поотстреливаю. Все, что можно! Главное - их хозяйство отстрелю и все. Самое глааавное, что у них есть. Свастику на лбу нарисую ножом. Я лично им нарисую".
За даними СБУ, Іван має декілька акаунтів у соціальних мережах, частина з яких підписана фейковими іменами. Серед опублікованих там світлин – його зображення у військовій формі та фото з нацистською символікою.
За кілька днів після публікації цього перехоплення, СБУ виклала пізніше листування Івана - він питає дівчину на ім’я Поліна, що там виклали про нього у Ютубі. Дівчина пояснює - з запису випливає, що він нацист. Іван обурений і переживає, що після повернення його можуть судити.

Копитови Володимир та Юлія зі Смоленської області[ред.]

Юлія Копитова, у дівоцтві Циганкова, скріншот з відео розслідування "Схем"

Російський солдат Володимир Копитов та його дружина Юлія - герої перехоплення СБУ жінка, що мріє катувати дітей. Перехоплення було опубліковано 11 травня 2022 року і має переклад англійською.
Солдат і його дружина були ідентифіковані "Схемами". Обидва родом зі Смоленської області РФ.

Юлія Копитова живе у прикордонному з Україною місті, куди насильно евакуюють українських дітей, і раніше вона працювала у дитячій лікарні. Копитова розповідає чоловікові:
- А ты знаешь, вот эти дети нашим детям говорят, что 9 мая в школе просили нарисовать, короче, ну, к празднику, они сказали: "Это не наш праздник". Это дети, наши дети в школе говорят. И ты в курсе, что они потом вырастут, так и будет? Эти нацики, они подрастут и будут такими же. Чего Путин всех "‎в Россию едьте, едьте"? Придурков этих… Взяли бы, всех там переубивали бы, да и нахер.
- Какая ты добрая.
- Я бы им, наоборот, наркотики вколола, если бы работала, и смотрела бы им в глаза и сказала бы: "Сдыхайте, мучайтесь", я б им письки тоже резала вот так вот, звёзды на спинах вырезала бы, и вообще по уху каждый бы день отрезала бы, по пальцу, чтобы им больно так было.
- Это ж дети, Юль.
- Я прям ненавижу этих украинцев, Вов, теперь вообще ненавижу. Я бы даже детей бы этих расстреляла бы.

Сарсенов Салават з Астрахані[ред.]

Російський солдат, 27-річний Салават Сарсенов з Астрахані - фігурант перехоплення СБУ звір Салават Сарсенов, яке було опубліковано 15 квітня 2022 року. Це перехоплення також має переклад англійською.
За даними СБУ, Салават Сарсенов - контрактник, на момент публікації запису його підрозділ безуспішно намагався просунутися на Запорізькому напрямку. Його матір звуть Зульфія Сарсенова.

У перехопленні Сарсенов вихваляється перед своїм другом катуванням українських військовополонених: "…пленных привозили, ебать, я над ними издевался…сука, блядь, и пальцы отрублю, и кисть отрублю! Ставь на лопату, на кирпич: "ааааа", орёт!", смакує деталі російський кат. Зізнається, що навіть колеги дивуються його жорстокості: "сука, Салават, ты откуда дикарь такой взялся?".

Соловйов Костянтин Дмитрович з Совєтська[ред.]

Російський кат Костянтин Соловйов і його матір Тетяна Соловйова, скріншоти з відео ГУР

Російський солдат Костянтин Соловйов з Калінінградської області - фігурант перехоплення ГУР вдоль костей срезается кожа с мясом від 3 травня 2022 року. Це перехоплення також має переклад англійською. Костянтин та його матір Тетяна ідентифіковані ГУР безпосередньо у відео перехоплення, включно з адресами проживання та номерами мобільних телефонів.

У перехопленні Костянтин, який служить в 11-му армійському корпусі Балтійського флоту і знаходиться у Харківській області, розповідає матері Тетяні про катування українських полонених, смакуючи найжахливіші подробиці:
"У меня на глазах, короче (ну как, я тоже в этом участвовал), пытали пленных. ФСБшники. Знаешь, что такое "розочка"? На теле мужчины можно сделать 21 розу. 20 пальцев и член, прошу прощения. Видела, как розочка, когда распускается, раскрывается? Вот, так же вдоль костей кожа срезается с мясом, а потом все пальцы. То же самое делается и там…мы пока ждали там этих начальников камер пыток, держали, лупили, ломали ноги…вот один еще способ пыток, забыл, как он называется - трубу в жопу всталяют и туда колючую проволоку засовывают…вот это вот с проволокой вроде бы еще с Чечни, говорят…даже ни капельки сожаления нету…мне это так нравится".
Розповідає також, як "забили до смерти палками резиновыми" місцевого мешканця похилого віку, який фотографував позиції окупантів.
"Віруюча" мати, яка на початку розмови розповідала про те, як ходить по церквам, аби там молилися за її сина, спокійно слухає про тортури, підтримує сина-садиста та каже "а я тебе всегда говорила, что я себя так еще сдерживаю. Если бы я туда попала, я бы тоже кайфовала от этого. Мы ж с тобой одинаковые".
Далі мати з сином мріють, як вони разом катуватимуть його батька.

Струєв Антон Васильович з Кувандика[ред.]

Російський кат Антон Струєв, скріншот з розслідування "Схем"

Антон Струєв - фігурант перехоплення СБУ есть гражданские – в расход, яке було опубліковано 5 квітня 2022 року. Ідентифікований СБУ за допомогою "Схем".
У перехопленні російський солдат скаржиться командиру на "...двух человек из рощи, по гражданке…". "Да валите их всех нахуй…есть гражданские – в расход сука всех!", наказує командир у відповідь.

Пізніше СБУ знайшла чоловіка, який вижив після цього, та з'ясувала, що наказ розстріляти цивільних віддав старший лейтенант 15-ї бригади армії РФ Антон Струєв із позивним "Беркут" під час окупації Броварського району Київщини.
За даними слідства, Струєв не обмежувався тільки наказами. У селах Мокрець і Заворичі він особисто брав у полон беззбройних мирних мешканців і жорстоко, із застосуванням тортур, допитував їх. Він вимагав надати інформацію про військовослужбовців ЗСУ, бійців Тероборони та патріотично налаштованих односельчан.
Встановлено, що вранці 22 березня 2022 року після одного з таких жорстких допитів підлеглі "Беркута" взяли на приціл місцевого мешканця, який випадково опинився поряд. У момент коли цивільний повернувся до них спиною, Струєв наказав стріляти в нього. Росіяни залишили чоловіка помирати. Після важкого поранення той вижив. Він упізнав свого вбивцю та готовий свідчити проти нього у міжнародному суді.

Антон Струєв походить з міста Кувандик Оренбурзької області, російська пропаганда називає його героєм.