Херсонська область у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Херсонська область на мапі України - скріншот GoogleMaps
Support.png

Херсонська область знаходиться на півдні України, її центром є місто Херсон.

Які підрозділи армії РФ атакували Херсонську область[ред.]

Підрозділи Південного округу РФ[ред.]

24 березня 2022 року ЗСУ знищили командний пункт 49-ї армії у Чорнобаївці - у тому числі командувача армії Якова Резанцева.

Підрозділи Східного округу РФ[ред.]

Російська пропаганда стверджує, що 25 лютого 2022 року захопленням Каховського мосту займалася 11-та десантно-штурмова бригада, командував якою на той момент Денис Шишов.

Підрозділ згадується у перехопленні, де солдат розповідає про втрати особового складу бригади на Херсонщині.

Підрозділи так званих "ДНР" та "ЛНР"[ред.]

Підрозділ згадується у перехопленні - хтось із бойовиків цього полку зґвалтував дитину на Херсонщині.

Згадки у перехопленнях ГУР та СБУ[ред.]

Весна 2022[ред.]

13 березня СБУ опублікувала перехоплення равнять города, хохлов давить.
У ньому російський солдат, який знаходиться під Херсоном, куда потрапив з території Криму, їдучи, нібито у Чечню, розповідає дружині про втрати ("900 человек было в полку, 300 осталось"), забезпечення армії ("по помойкам роемся") та сподівання. Солдат сподівається, що вони скоро почнуть вбивати українців масово, не розбираючи де військові, де цивільні, а якщо цього не станеться, планує їхати додому.

21 березня СБУ опублікувала перехоплення какой с меня снайпер, я одним глазом не вижу вообще.
Перехоплення складається з трьох розмов. Перший росіянин розповідає, що на Херсонщині після виходу його бригади на "зачистку" з 800 російських солдатів залишилося 150. У другого схожа проблема - не можуть знайти 302 солдати і це лише з його частини.
Третій шокований підходом командування до людей з ОРДЛО - виявляється, "добровольцями" їхнє командування називає звичайних людей, яких у невизнаних республіках забрали до армії силоміць.

31 березня СБУ опублікувала перехоплення мене трусило два дня.
У ньому солдат російської армії В’ячеслав Войцешко, який народився на Херсонщині, хоче вивезти матір із окупованого села Архангельське, про що спеціально домовився із командуванням. Україномовна мати їхати відмовляється, плаче та розповідає, як налякали її російські військові. Детальніше про сім'ю В'ячеслава - у довідках про нього та його брата-зрадника.

27 квітня СБУ опублікувала перехоплення уезжать они категорически не хотят (є переклад англійською).
У записах аудіоповідомлень з телефону російського військового, датованих березнем 2022 року, він розповідає про намагання зняти сюжет для російського ТБ. Солдату дали завдання зняти, як російська армія рятує громадян В'єтнаму з Херсону, але виявилося, що іноземці не хочуть нікуди їхати і "врятувати" їх можна хіба що силоміць. Керівництво пояснує, що знімати, аби це було можна змонтувати так, як треба. Солдат жаліється, що йому взагалі перестали відкривати двері, а частина іноземців вже втекла до Одеси.

30 квітня СБУ опублікувала перехоплення вы мясо!.
У ньому командир роти, який прибув із "ДНР-івським" поповненням на Херсонщину, доповідає командиру батальйону, що "ДНРівці" відмовляються йти у бій, бо посилають їх у Чорнобаївку, а туди відмовляються їхати навіть росіяни.

7 травня СБУ опублікувала перехоплення кадирівці вкрали пістолет.
У ньому російський солдат, який стоїть на Херсонщині, скаржиться знайомому, що кадирівці попросили його пустити їх помолитися, а потім вкрали у нього пістолет. І тепер, якщо за два дні він не дістане десь новий, його вб'ють свої ж.

8 травня СБУ опублікувала перехоплення на одном блокпосту перестреляли друг друга, на втором - порезали.
У ньому солдат російської армії з так званої "ДНР", який знаходиться на Херсонщині, розповідає дружині, що на сусідніх блокпостах інші "ДНРівці" влаштовують перестрілки, бійки, та вимагають гроші в українців за проїзд.

12 травня СБУ опублікувала перехоплення детей поубивали - но это не война.
У ньому російський солдат, який знаходиться біля Чорнобаївки, намагається переконати свою матір у тому, що "это же не война, это спецоперация". Матір не вірить і війну засуджує. Батьку ж солдат жаліється на повну відсутність важкої техніки та розповідає, що у Херсоні все також дуже погано, там "кладбище вертолетов…вертолеты выстроили в один ряд и все накрыло градами".

13 травня російський солдат Дмитро Іванов з республіки РФ Марій Ел у перехопленні СБУ вихваляється перед дружиною своїми звірствами в Україні - розстрілами та катуваннями мирного населення Херсонщини. Ідентифікований "Українською Правдою".

14 травня СБУ опублікувала перехоплення уже начинают потихоньку русских ненавидеть.
У ньому розмовляють два колаборанти з Херсонщини. Чоловік жаліється, що "не решаются вопросы" з ліками, паливом, зарплатами й пенсіями. Люди помирають без ліків і "уже начинают потихоньку русских ненавидеть". Його співбесідниця, яка "общается с военными", теж скаржиться - перестали видавати гуманітарку. Обидва планують їхати влітку в Крим, бо "иначе мы не протянем". Чоловік планує працювати в Криму "официантом или вышибалой".

14 травня ГУР опублікувало перехоплення блин, но должен же патриотизм сработать??.
У ньому російський солдат з Бурятії, який знаходиться у Херсонській області, намагається пояснити матері причини відсутності патріотизму в російській армії ("мы отхватываем жестко") та своє відношення до вторгнення ("Чо они сдаваться будут, мы на их родине", "на нас же никто не нападал"). Мати дуже обурюється та переживає, що поруч із сином нема патріотів - її хвилює, що Україна буде мститися Росії, якщо виживе.
Син розповідає, що підрозділи з Тули та Пскова приїхали та поїхали, а з 7-ї дивізії взагалі одиниці змогли поїхати живими.

15 травня ГУР опублікувало перехоплення морят голодом и угрожают расстрелом.
У ньому дружина військового з так званої "ЛНР", якийзнаходиться на території Херсонської області, розповідає про долю двох полків, які було набрано з "ополченців" невизнаних республік - 115-й полк десь "держат, морят голодом и угрожают расстрелом", а 206-й тікав від Харкова і раптово потрапив у Бєлгородську область. Їхнє командування втекло у Ровеньки, а весь полк затримали російські прикордонники і не знають, що з ними робити.

17 травня ГУР опублікувало перехоплення заставляют подписывать контракты, вплоть до того, что пытают
У ньому солдат російської армії родом з Донецьку, який знаходиться в Херсонській області, розповідає батькам, що у його підрозділі всі бастують, бо "ничего не оборудовано и это все уже надоело", а "в Донецк привозят пацанов таких, как мы, и заставляют подписывать контракты, вплоть до того, что пытают…угрожают какой-то статьей и заставляют принимать присягу и подписывать контракт".

23 травня солдат з так званої ДНР, що перебував на той момент у Херсонській області, розповів у перехопленні ГУР , що хтось із бойовиків 125-го полку зґвалтував дитину.

31 травня СБУ опублікувала листування сегодня ели йоркширского терьера
У ньому росіянин, який знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонщини, розповідає приятелю - все настільки погано, що російські солдати їдять собак. І безуспішно просить грошей у борг.

Літо 2022[ред.]

5 червня СБУ опублікувала перехоплення по законам "спецоперации" можно пользоваться ими.
У ньому розмовляють колаборанти Рустем Німетуллаєв та "ґауляйтер" Генічеська Геннадій Сивак. Вони обговорюють привласнення регіональних АЗС на Херсонщині, щоб на них продавати завезене з Криму пальне.

6 червня СБУ опублікувала перехоплення если подозрительная личность, без разговоров сжигать (є також переклад англійською).
У ньому розмовляють два "ДНРівських" бойовика, що забезпечують патрулювання на сусідніх блокпостах у Херсонській області. Бойовик із позивним "Сєдой" розповідає, що у нього є наказ знищувати машини та людей "без разговоров", просто якщо людина здастся йому підозрілою.

12 червня СБУ опублікувала перехоплення только не в окоп, только не в окоп
У ньому російський військовий, який намагається воювати на Херсонському напрямку, розповідає, як спочатку його підрозділ накрили "Градами", потім мінометним обстрілом.

16 та 20 червня ГУР опублікувало 2 розмови мешканців Казані - солдата армії РФ Івана Афлятонова, та його дівчини Еліни Нурутдінової.
У першому перехопленні, я уничтожил один БТР, Іван на прохання Еліни хвалиться їй вбивством українських військових.
У другому перехопленні, они записали наш разговор!, пара з'ясовує стосунки - Іван, переляканий публікацією перехоплення та його персональних даних, намагається перекласти відповідальність за свою балакучість на Еліну. Не менш перелякана Еліна виправдовується та питає Івана, чи є у нього "какие-то ФСБшники, которые это все бы удалили". Таких у Івана, звісно, нема.

29 червня ГУР опублікувало перехоплення вжух-вжух, туда-сюда ездили
У ньому російський військовий хвалиться дівчині тим, як він вбивав українців, у тому числі в окупованому Херсоні. Розповідає також про розваги російських солдатів: "в город заезжали, зачистку проводили. Все, заезжаем...труп лежит, на дороге прям. И мы на машинах прям по нему, по голове (регоче). Вжух-вжух, туда-сюда ездили". Слухаючи це, росіянка теж регоче.

30 червня ГУР опублікувало перехоплення Лена, он застрелил 75 человек
У ньому солдат- "ДНРівець" розповідає дружині про положення на фронті (нема ротації, нема зброї, нема людей) та жахливі подробиці про військового на ім’я Саня, який застрелив 75 людей, в тому числі кількох "ДНРівців", які зґвалтували місцеву жінку. Судячи з того, що одного зі свідків відвезли "в Берислав. Он сидит там в тюрьме", події відбувалися в Херсонській області. Також, обговорюючи те, що зґвалтування та вбивства мирних українців російськими солдатами були правдою, солдат згадує якутів: "эти якуты на все способны. Набухаются и начинают".

6 липня СБУ опублікувала перехоплення я не вылечусь от этого никогда (є також переклад англійською)
У ньому деморалізований російський військовий, який знаходиться на Херсонщині, розповідає жінці, що війна в Україні пошкодила його психіку назавжди, бо він бачив трупи "без головы, без ног, без туловища, без ничего" та "танки взорванные, тут все взорванное, тут просто, тут нет, тут людей нет, тут просто хаос…Вы не представляете, что здесь творится. Я тебе говорю, лечиться сразу же надо…Я вообще не представляю, как я могу вернуться к нормальной жизни".

11 липня ГУР опублікувало перехоплення попали в самое главное командование
У ньому російський військовий розповідає приятелю про знищення командного пункту армії РФ на Херсонському напрямку: "Попали, короче, в самое главное командование...12 двухсотых. Не к нам, а типа, в самое крутое командование у нас на направлении". Солдат розповідає, що він попереджав це командування - вони копають окопи у небезпечний спосіб, але його ніхто не послухав.

9 серпня ГУР опублікувало перехоплення война так много покалечила людей
У ньому російський військовий, який знаходиться на Херсонщині, розповідає матері про підрив їхньої машини, а матір ділиться спостереженнями з тилу - вона бачить по телевізору дуже багато покалічених російських солдатів. Солдат розповідає, що втрат багато і що місцеві мешканці залишилися без газу та їжї, але місцеві росіянку не цікавлять: "ну, мало того, местные. А сколько наших…сколько таких молодых парней, как вы, будут помирать? За что? За то, что просто границы оборонять, то что в нашу Россию не полезли?".

10 серпня ГУР опублікувало перехоплення ничо хорошего, все как всегда
Сумний російський солдат, який знаходиться у Херсонській області, розповідає батькові, що міняти їх ніхто не збирається і нічого хорошого на фронті не відбувається. Батько, теж військовий, переживає, що вони з сином "выбрали тебе сдуру эту профессию", а тепер незрозуміло, як її позбутися. І розповідає про свіжі втрати російських підрозділів.

24 серпня ГУР опублікувало перехоплення командный пункт был их
У ньому російський військовий розповідає, що його знайомий їздить по Антонівському мосту (на той момент вже сильно пошкодженому) "на тот берег Днепра", бо привозить на окуповану територію поранених росіян. Його співрозмовник теж розповідає про того знайомого: "их управление, 56-й бригады, там всему пиздец, там ракета прилетела. Все - замполита, зампотылу, всех кто сидели, управление, командный пункт был. Их полностью всех разъебали".

30 серпня ГУР опублікувало перехоплення все передвижения по нулям
У ньому російський солдат каже дружині, що Херсонській області "мосты все разъебали. Все. Теперь ни въехать, ни выехать нельзя. И там чото придумывают, и все отпуска остановились. Все передвижения по нулям, все", а Антонівський міст "пополам развалился и упал, нахуй, в речку".

Осінь 2022[ред.]

6 вересня ГУР опублікувало перехоплення Дон-река, трупами полная
У ньому російський військовий розповідає дружині про стан речей на Херсонському напрямку: "рядом с нами еще пацаны стояли с Белогорска, со 165-й бригады...в танк все попало. У пацанов там окопа, ничо не было, их там захуярило в руки, ноги, нахуй, кому в спину...наш танк подбили тоже...понтоном перевозили 12 машин и прям в "Урал" попало...этот ебучий Дон-река… Днепр...трупами полная уже...паромами передвигаются пацаны".