Херсонська область у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Херсонська область на мапі України - скріншот GoogleMaps
Donate.png

Херсонська область знаходиться на півдні України, її центром є місто Херсон.

Міста та села області у довідках Енциклопедії[ред.]

Наразі у нас відкрито baby-довідки на:

Березень 2022[ред.]

21 березня СБУ опублікувала перехоплення какой с меня снайпер, я одним глазом не вижу вообще.
Перехоплення складається з трьох розмов. Перший росіянин розповідає, що на Херсонщині після виходу його бригади на "зачистку" з 800 російських солдатів залишилося 150. У другого схожа проблема - не можуть знайти 302 солдати і це лише з його частини.
Третій шокований підходом командування до людей з ОРДЛО - виявляється, "добровольцями" їхнє командування називає звичайних людей, яких у невизнаних республіках забрали до армії силоміць.

31 березня СБУ опублікувала перехоплення мене трусило два дня.
У ньому солдат російської армії В’ячеслав Войцешко, який народився на Херсонщині, хоче вивезти матір із окупованого села Архангельське, про що спеціально домовився із командуванням. Україномовна мати їхати відмовляється, плаче та розповідає, як налякали її російські військові. Детальніше про сім'ю В'ячеслава - у довідках про нього та його брата-зрадника.

Квітень 2022[ред.]

30 квітня СБУ опублікувала перехоплення вы мясо!.
У ньому командир роти, який прибув із "ДНР-івським" поповненням на Херсонщину, доповідає командиру батальйону, що "ДНРівці" відмовляються йти у бій, бо посилають їх у Чорнобаївку, а туди відмовляються їхати навіть росіяни.

Травень 2022[ред.]

7 травня СБУ опублікувала перехоплення кадирівці вкрали пістолет.
У ньому російський солдат, який стоїть на Херсонщині, скаржиться знайомому, що кадирівці попросили його пустити їх помолитися, а потім вкрали у нього пістолет. І тепер, якщо за два дні він не дістане десь новий, його вб'ють свої ж.

8 травня СБУ опублікувала перехоплення на одном блокпосту перестреляли друг друга, на втором - порезали.
У ньому солдат російської армії з так званої "ДНР", який знаходиться на Херсонщині, розповідає дружині, що на сусідніх блокпостах інші "ДНРівці" влаштовують перестрілки, бійки, та вимагають гроші в українців за проїзд.

13 травня російський солдат Дмитро Іванов з села Купсола республіки РФ Марій Ел у перехопленні СБУ вихваляється перед дружиною своїми звірствами в Україні - розстрілами та катуваннями мирного населення Херсонщини. Ідентифікований "Українською Правдою".
Текст перехоплення доступний у довідці Кати-росіяни, ми не цитуємо його тут для збереження психіки читачів.

14 травня СБУ опублікувала перехоплення уже начинают потихоньку русских ненавидеть.
У ньому розмовляють два колаборанти з Херсонщини. Чоловік жаліється, що "не решаются вопросы" з ліками, паливом, зарплатами й пенсіями. Люди помирають без ліків і "уже начинают потихоньку русских ненавидеть". Його співбесідниця, яка "общается с военными", теж скаржиться - перестали видавати гуманітарку. Обидва планують їхати влітку Крим, бо "иначе мы не протянем". Чоловік планує працювати в Криму "официантом или вышибалой".

14 травня ГУР опублікувало перехоплення блин, но должен же патриотизм сработать??.
У ньому російський солдат з Бурятії, який знаходиться у Херсонській області, намагається пояснити матері причини відсутності патріотизму в російській армії ("мы отхватываем жестко") та своє відношення до вторгнення ("Чо они сдаваться будут, мы на их родине", "на нас же никто не нападал"). Мати дуже обурюється та переживає, що поруч із сином нема патріотів - її хвилює, що Україна буде мститися Росії, якщо виживе.
Син розповідає, що підрозділи з Тули та Пскова приїхали та поїхали, а з 7-ї дивізії взагалі одиниці змогли поїхати живими.

15 травня ГУР опублікувало перехоплення морят голодом и угрожают расстрелом.
У ньому дружина військового з так званої "ЛНР", якийзнаходиться на території Херсонської області, розповідає про долю двох полків, які було набрано з "ополченців" невизнаних республік - 115-й полк десь "держат, морят голодом и угрожают расстрелом", а 206-й тікав від Харкова і раптово потрапив у Бєлгородську область. Їхнє командування втекло у Ровеньки, а весь полк затримали російські прикордонники і не знають, що з ними робити.

17 травня ГУР опублікувало перехоплення заставляют подписывать контракты, вплоть до того, что пытают
У ньому солдат російської армії родом з Донецьку, який знаходиться в Херсонській області, розповідає батькам, що у його підрозділі всі бастують, бо "ничего не оборудовано и это все уже надоело", а "в Донецк привозят пацанов таких, как мы, и заставляют подписывать контракты, вплоть до того, что пытают…угрожают какой-то статьей и заставляют принимать присягу и подписывать контракт".

23 травня солдат з так званої ДНР, що перебував на той момент у Херсонській області, розповів у перехопленні ГУР , що хтось із бойовиків 125-го полку зґвалтував дитину.

31 травня СБУ опублікувала листування сегодня ели йоркширского терьера
У ньому росіянин, який знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонщини, розповідає приятелю - все настільки погано, що російські солдати їдять собак. І безуспішно просить грошей у борг.

Червень 2022[ред.]

6 червня СБУ опублікувала перехоплення если подозрительная личность, без разговоров сжигать (є також переклад англійською).
У ньому розмовляють два "ДНРівських" бойовика, що забезпечують патрулювання на сусідніх блокпостах у Херсонській області. Бойовик із позивним "Сєдой" розповідає, що у нього є наказ знищувати машини та людей "без разговоров", просто якщо людина здастся йому підозрілою.

12 червня СБУ опублікувала перехоплення только не в окоп, только не в окоп
У ньому російський військовий, який намагається воювати на Херсонському напрямку, розповідає, як спочатку його підрозділ накрили "Градами", потім мінометним обстрілом.

16 та 20 червня ГУР опублікувало 2 розмови мешканців Казані - солдата армії РФ Івана Афлятонова, та його дівчини Еліни Нурутдінової.
У першому перехопленні я уничтожил один БТР и до 10-ти человек пехоты Іван на прохання Еліни хвалиться їй вбивством українських військових.
У другому перехопленні они полностью записали наш разговор! пара з'ясовує стосунки - Іван, переляканий публікацією перехоплення та його персональних даних, намагається перекласти відповідальність за свою балакучість на Еліну. Не менш перелякана Еліна виправдовується та питає Івана, чи є у нього "какие-то ФСБшники, которые это все бы удалили". Таких у Івана, звісно, нема.

Липень 2022[ред.]

6 липня СБУ опублікувала перехоплення я не вылечусь от этого никогда (є також переклад англійською)
У ньому деморалізований російський військовий, який знаходиться на Херсонщині, розповідає жінці, що війна в Україні пошкодила його психіку назавжди, бо він бачив трупи "без головы, без ног, без туловища, без ничего" та "танки взорванные, тут все взорванное, тут просто, тут нет, тут людей нет, тут просто хаос…Вы не представляете, что здесь творится. Я тебе говорю, лечиться сразу же надо…Я вообще не представляю, как я могу вернуться к нормальной жизни".

11 липня ГУР опублікувало перехоплення попали в самое главное командование
У ньому російський військовий розповідає приятелю про знищення командного пункту армії РФ на Херсонському: "Я думаю, ты уже слышал, что вчера в этом, в Ростове, случилось? Ну, в Херсоне?...Попали, короче, в самое главное командование...12 двухсотых. Не к нам, а типа, в самое крутое командование у нас на направлении".
Солдат розповідає, що він попереджав це командування - вони копають окопи у небезпечний спосіб, але його ніхто не послухав.

ГУР двічі публікував перехоплення розмов солдата 11-ї десантно-штурмової бригади, 23-річного Микити Чубукова, з батьками.
19 липня у перехопленні артиллерия - позор России Микита жалівся батькові на те, що українські військові "в нас из чего подряд стреляли все…все подряд по нам крыли. Там мясо, страшно" та пояснював, що російська артилерія "ужасная, пап! Позор России! Она по нам больше шлепает".

26 липня у перехопленні нашу бригаду трусами обозвали Микита жалівся вже матері: "нашу бригаду трусами обозвали! Потому что, видите ли, мы деревню ту не смогли взять", хоча "если б не наша бригада в самом начале, половина бы войск сюда бы вообще не заехала".