Херсон у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Робота українського графіка Нікіти Тітова
Support.png

Херсон - це українське місто, центр Херсонської області.
Місто перебувало під російською окупацією майже 9 місяців - з лютого по листопад 2022 року.

Початок повномасштабного вторгнення[ред.]

Захоплення Херсону почалося у перший день Лютої війни - о 21.54 24 лютого Сухопутні війська ЗСУ повідомили, що на підступах до міста ведуться бої.

Які підрозділи армії РФ атакували місто[ред.]

Підрозділи Південного округу РФ[ред.]

За словами російського десантника-втікача, який воював проти України, 56-й полк штурмував Херсон та грабував Херсонський морський порт.
Росіянин стверджує, що після того, як місто було захоплено, полк перекинули під Миколаїв, а до Херсону увійшли підрозділи Росгвардії.

Згадки у перехопленнях ГУР та СБУ[ред.]

2022 рік[ред.]

13 березня СБУ опублікувала перехоплення равнять города, хохлов давить.
У ньому російський солдат, який знаходиться під Херсоном, куда потрапив з території Криму, їдучи, нібито у Чечню, розповідає дружині про втрати ("900 человек было в полку, 300 осталось"), забезпечення армії ("по помойкам роемся") та сподівання. Солдат сподівається, що вони скоро почнуть вбивати українців масово, не розбираючи де військові, де цивільні, а якщо цього не станеться, планує їхати додому.

27 квітня СБУ опублікувала перехоплення уезжать они категорически не хотят (є переклад англійською).
У записах аудіоповідомлень з телефону російського військового, датованих березнем 2022 року, він розповідає про намагання зняти сюжет для російського ТБ. Солдату дали завдання зняти, як російська армія рятує громадян В'єтнаму з Херсону, але виявилося, що іноземці не хочуть нікуди їхати і "врятувати" їх можна хіба що силоміць. Керівництво пояснує, що знімати, аби це було можна змонтувати так, як треба. Солдат жаліється, що йому взагалі перестали відкривати двері, а частина іноземців вже втекла до Одеси.

12 травня СБУ опублікувала перехоплення детей поубивали - но это не война.
У ньому російський солдат, який знаходиться біля Чорнобаївки, намагається переконати свою матір у тому, що "это же не война, это спецоперация". Матір не вірить і війну засуджує. Батьку ж солдат жаліється на повну відсутність важкої техніки та розповідає, що у Херсоні все також дуже погано, там "кладбище вертолетов…вертолеты выстроили в один ряд и все накрыло градами".

29 червня ГУР опублікувало перехоплення вжух-вжух, туда-сюда ездили
Російський військовий хвалиться дівчині тим, як він вбивав українців, у тому числі в окупованому Херсоні. Розповідає також про розваги російських солдатів: "в город заезжали, зачистку проводили. Все, заезжаем...труп лежит, на дороге прям. И мы на машинах прям по нему, по голове (регоче). Вжух-вжух, туда-сюда ездили". Слухаючи це, росіянка теж регоче.

11 липня ГУР опублікувало перехоплення попали в самое главное командование
У ньому російський військовий розповідає приятелю про знищення командного пункту армії РФ на Херсонському напрямку: "Я думаю, ты уже слышал, что вчера в этом, в Ростове, случилось? Ну, в Херсоне?...Попали, короче, в самое главное командование...12 двухсотых. Не к нам, а типа, в самое крутое командование у нас на направлении".
Солдат розповідає, що він попереджав це командування - вони копають окопи у небезпечний спосіб, але його ніхто не послухав.