Миколаївська область у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Миколаївська область на мапі України - скріншот GoogleMaps
Support.png

Миколаївська область знаходиться на півдні України, її центром є місто Миколаїв.

Початок повномасштабного вторгнення[ред.]

Намагання захопити Миколаїв почалися у перший день Лютої війни - о 21.54 24 лютого Сухопутні війська ЗСУ повідомили, що російська армія намагається обійти зі сходу Херсон, та продовжити наступ у напрямку Миколаєва.

Які підрозділи армії РФ атакували Миколаївську область[ред.]

Підрозділи Південного округу РФ[ред.]

Згідно перехоплення СБУ, у березні 2022 року частина 49-ї армії знаходилася на Миколаївщині.

За словами екс-десантника 56 полку росіянина Павла Філатьєва (воював проти України, отримав травму, написав книгу "ZOV" і втік з Росії до Франції), полк штурмував Херсон, а після того, як місто було захоплено, його перекинули під Миколаїв.

Згадки у перехопленнях ГУР та СБУ[ред.]

2022 рік[ред.]

10 березня СБУ опублікувала перехоплення а Иванов, как он там?.
У ньому російський солдат, який знаходиться у Миколаївському аеропорту, обговорює з другом великі втрати армії РФ під час спроб захоплення Миколаєва.

17 березня СБУ опублікувала перехоплення украинскими патронами ноги себе попрострелить (є також переклад англійською).
У перехопленні солдат розповідає, що у його підрозділі вже 120 війьскових поранено, та 350 - вбито, тому він мріє прострелити собі ногу та повернутися у Будьоновськ. Залишки його бригади на момент оприлюднення запису дислокувалися у Миколаївській області.

22 березня СБУ опублікувала перехоплення говорит "Сынок, крепись!" - и съебался (має переклад англійською).
У ньому російський солдат 49-ї армії, який знаходиться на Миколаївщині, розповідає про генерал-майора армії РФ Якова Резанцева, а його співрозмовник каже, що з українськими містами та селами треба чинити, як росіяни вже вчинили з Волновахою - "пока не разнесут полностью, не перемешают с грязью вместе с жителями мирными, другого не будет ничего".

24 березня СБУ опублікувала перехоплення осталося 2 машины и 2 танка.
У ньому російський солдат, якого кинули на захоплення Миколаєва, розповідає, що "Николаев не могут взять, вообще никак не могут" і що у його підрозділу вже нема ані їжі, ані води, ані машин.

30 березня СБУ опублікувала перехоплення как крысы бегали.
У ньому російський солдат розповідає про поразку їхнього підрозділу біля Миколаєва, та каже, що знає - неподалік були 126-та бригада, 20-та армія та 205-та бригада, яку "тоже потрепало неплохо".

18 квітня СБУ опублікувала перехоплення нас осталося человек четыреста (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, який знаходиться під Миколаєвом, розповідає дружині, що його полк має найбільші втрати - "там было тысяча с чем-то человек, нас осталося человек четыреста". Каже, що у перемогу Росії більше не вірить і єдине, чим займається - втікає від українців.