56-й полк 7-ї дивізії Південного округу РФ у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

56-й десантно-штурмовий полк (до 1 грудня 2021 року був 56-ю бригадою) входить до 7-ї дивізії ПДВ Південного військового округу РФ.

Пункт постійної дислокації штабу - військова частина №74507, місто Феодосія, Крим.

Бойові дії та воєнні злочини[ред.]

2022 рік[ред.]

Захоплення Херсона[ред.]

За словами екс-десантника 56 полку росіянина Павла Філатьєва, у перші дні Лютої війни полк штурмував Херсон та грабував Херсонський морський порт. Росіянин стверджує, що після того, як місто було захоплено, 56-й полк перекинули під Миколаїв, а до Херсону увійшли підрозділи Росгвардії. Сам Філатьєв воював проти України, отримав травму, написав книгу "ZOV" і втік з Росії до Франції.

Катування та вбивства українців у Правдиному[ред.]

12 квітня 2022 року російські військові катували та вбили в селі Правдиному Херсонської області шістьох чоловіків та дівчинку-підлітка. Ексгумація, яку було проведено після деокупації Правдиного, показала, що військові армії РФ захопили сімох українців на території підприємства, де вони охороняли зрошувальне обладнання, двох розстріляли, а ще п'ятьох людей взяли в заручники, зв'язали, та підірвали заживо у житловому будинку.
Припущення, що вбивці належали саме до 56-го полку висловили журналісти Миколаївського центру журналістських розслідувань, які аналізували некрологи та розмовляли з місцевими свідками й українськими військовими, що знаходилися на позиціях неподалік. Пізніше Нацполіція встановила, що ймовірним вбивцею є Дмитро Нестеров, який дійсно виявився учасником 56-го полка, мешканцем Феодосії з позивним "Морпєх". Якщо припустити, що повідомлення російського пропагандиста Живова, яке цитує видання Крим.Реалії, правдиве - влітку 2023 року "Морпєху" вибухом відірвало ноги, від чого він помер.

2023 рік[ред.]

Бої біля Роботиного[ред.]

Згідно дослідження некрологів та російських джерел, яке провело видання Крим.Реалії, у серпні 2023 року частина 56-го полку перебувала біля села Роботине Запорізької області, де понесла великі втрати. Роботине було звільнено ЗСУ 22 серпня 2023 року.

Згадки у перехопленнях СБУ та ГУР[ред.]

24 серпня 2022 року ГУР опублікувало перехоплення командный пункт был их
У ньому російський військовий розповідає, що його знайомий їздить по Антонівському мосту (на той момент вже сильно пошкодженому) "на тот берег Днепра", бо привозить на окуповану територію поранених росіян. Його співрозмовник теж розповідає про того знайомого: "их управление, 56-й бригады, там всему пиздец, там ракета прилетела. Все - замполита, зампотылу, всех кто сидели, управление, командный пункт был. Их полностью всех разъебали".