Донецька область у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Донецька область на мапі України - скріншот GoogleMaps
Support.png

Донецька область знаходиться на сході України, її центром до 2014 року було місто Донецьк. Межує з Ростовською областю Росії.
У 2014 році в ході російсько-української війни частина області була окупована.

В Україні ці території отримали назву ОРДЛО, тобто Окремі Райони Донецької та Луганської Областей. Російські та проросійські ЗМІ називають окуповані райони Донецької області "Донецькою Народною Республікою" чи "ДНР". Згадки у перехопленнях та інша інформація, яка стосується подій Лютої війни на територіях Донецької області, окупованих з 2014 року, збираються у довідці ОРДЛО.

Початок повномасштабного вторгнення[ред.]

Намагання захопити Донецьку область повністю почалися у перші ж хвилини Лютої війни - о 5:15 ранку 24 лютого, за словами радника Міністра МВС, обстріляли аеродром "Краматорськ" у Донецькій області.

Згадки у перехопленнях ГУР та СБУ[ред.]

Весна 2022 року[ред.]

17 березня СБУ опублікувала перехоплення ничо мы не делаем, прячемся мы (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, який знаходиться під Маріуполем, розповідає дружині про воєнну тактику армії РФ - їх б'ють, а потім вони ховаються. Солдат жаліється на море вбитих і розповідає про кадирівців, які "просто отступили и все".

21 березня СБУ опублікувала перехоплення приедет домой - ипотеку закроет (є також його переклад англійською).
У ньому російський солдат, чия військова частина базується на Донеччині, хвалиться дружині мародерством, телефонуючи з краденого телефону - "часы себе за 40 тыщ нашел…Play Station четвертую, но я выкинул ее".

22 березня СБУ опублікувала перехоплення говорит "Сынок, крепись!" - и съебался (має переклад англійською).
У ньому російський солдат 49-ї армії розповідає про генерал-майора армії РФ Якова Резанцева, а його співрозмовник каже, що з українськими містами та селами треба чинити, як росіяни вже вчинили з Волновахою - "пока не разнесут полностью, не перемешают с грязью вместе с жителями мирными, другого не будет ничего".

2 квітня СБУ опублікувала перехоплення кадирівці в Маріуполі (є також переклад англійською).
У ньому дружина російського солдата розповідає чоловіку про відео кадирівців, у якому ті стріляють по дівчині-підлітку в Маріуполі. Інший солдат розповідає про те, як росіяни їдять українських собак.

5 квітня СБУ опублікувала перехоплення есть гражданские – в расход.
У першій розмові перехоплення російський командир наказує солдату вбивати цивільних без вагань. У другій інший росіянин, який воює у Пологах, з переляку розповідає про фантастичну кількість українських воїнів, яка, нібито, засіла у селі під Маріуполем.

15 квітня СБУ опублікувала перехоплення это наши херачат, чтобы типа хохлы провоцируют (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, який перебуває у Донецькій області, пояснює дружині, що ракетний обстріл села Клімово Брянської області РФ - справа рук не українців, а росіян: "Так надо. Так делают для того, чтоб типа хохлы провоцируют. И вот поэтому попадают…Такая же херня была и в чеченскую войну. Квартиры взрывали в Москве, типа, что это террористы. На самом деле это ФСБшники. Просто никак они (Україна – ред.) не могли обстреливать с такого расстояния Климово".

19 квітня СБУ опублікувала перехоплення остались одни патриоты и сильно умные (є також переклад англійською).
У перехопленні ростовський командир взводу російської армії, який перебуває у Маріуполі, в 4-х кілометрах від "Азовсталі", ділиться з дружиною новинами - "Азовсталь" та Лисичанськ знищують авіаударами, є наказ "сравнять все с землей", а мирне населення не шкода, бо тут "остались одни патриоты и сильно умные".

4 травня СБУ опублікувала перехоплення танки просто, как розочки, все разорванные.
У ньому дружина російського військового розповідає, що з Маріуполя в Росію привезли 10 КАМАЗів трупів та розірвані на шмаття танки.

13 травня ГУР опублікувало перехоплення все, с кем была знакома там, нет никого.
У ньому з солдатом ділиться переживаннями жінка з ОРДЛО. Вона плаче та розповідає про тактику російської армії - вони стріляють з житлових кварталів, потім їдуть, а по мирним мешканцям прилітає відповідь. За її словами, українських військових у Мар’їнці непросто вбити, тим більше, що " Чепушилин отказался от помощи России". Нещодавно з 1500 людей, серед яких були її знайомі, повернулося лише 30.

16 травня 2022 року ГУР опублікувало перехоплення если здесь не будет как Сирия, назад сюда никто не поедет больше.
У ньому російський військовий, який знаходиться у Новоукраїнці, розповідає матері про захоплення українського села, в процесі якого "мы, короче, начали всю площадку просто с землей сравнивать, все дома, короче, ангары, все подряд". Солдату обіцяли, що в Україні буде як у Сирії і він все ще сподівається на це.

30 травня ГУР опублікувало перехоплення я в пехоте служу, мы просто расходный материал.
У ньому російський солдат розповідає дружині, як росіяни наступають у Донецькій області - спочатку їм вдалося взяти Лиман, а потім щось пішло не так, "7 человек осталось от 60-ти". Також їм не виплачують обіцяні гроші та не евакуюють поранених.

31 травня СБУ опублікувала перехоплення все полегли, эти ЧВК-шники (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат розповідає дружині про успіхи ЗСУ у знищенні підрозділу "вагнерівців" на Донбасі - каже, що на взяття якогось рубежу кинули багато найманців, але користі від них було небагато, "все полегли, эти ЧВК-шники...там остатки какие-то беcпонтовые остались".

Літо 2022 року[ред.]

1 червня СБУ опублікувала перехоплення и укропов, и мирных, там всех подряд (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, чий підрозділ намагається просунутися на Донбасі, розповів дружині, що командир його бригади віддав наказ повністю знищити українське село артилерією, незважаючи на цивільне населення. Бригада наказ виконала.

1 червня ГУР опублікувало перехоплення вы не резервисты, вы добровольцы.
У ньому бойовик з так званої "ДНР" розповідає другу-росіянину про жіночий протест з приводу 115-го полку, скандал у ЗМІ з цього приводу та свої спогади про перебування у Мариуполі - там їм сказали "Вы не резервисты. Вы добровольцы. Все, кто тут, все сюда пришли добровольно".

9 червня СБУ опублікувала перехоплення разминирование естественным путем (є також переклад англійською)
У ньому російський службовець ФСБ з позивним "Каспій" обговорює з колегою (той знаходиться у селищі Басань), спосіб розмінувати Маріуполь, випустивши полонених українців на мінні поля.
Він каже, що "обговаривался, вроде бы, момент - в помощь вам, или городу Мариуполю, или еще кому-нибудь на разминирование естественным путем, либо на окопы, задержанных куда-нибудь определить с Мелитополя...Смотри, с комендантом мы все согласовали. Давай как-нибудь придумаем механизм, куда их можно деть? Потому что "Тор" (ще один співробітник ФСБ - прим. СБУ) мне вроде сказал, что от тебя шла инициатива".

Осінь 2022 року[ред.]

3 вересня ГУР опублікувало перехоплення мы пехота, мы сила.
У ньому п’яний російський солдат, який знаходиться в Донецькій області, розповідає жінці, що святкує, адже "откуда я звоню, там нет ничего. Там большая-большая канава...знаешь, сколько с трехсот человек осталось в живых? 72! С трехсот! Остальные либо 300, либо 200".