Маріуполь у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Робота українського графіка Нікіти Тітова
Donate.png

Маріуполь - це українське місто у Донецькій області та одне з місць найжахливіших злочинів російської армії під час Лютої війни.

Березень 2022 року[ред.]

17 березня СБУ опублікувала перехоплення ничо мы не делаем, прячемся мы (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, який знаходиться під Маріуполем, розповідає дружині про воєнну тактику армії РФ - їх б'ють, а потім вони ховаються. Солдат жаліється на море вбитих і розповідає про кадирівців, які "просто отступили и все".

Квітень 2022 року[ред.]

2 квітня СБУ опублікувала перехоплення кадирівці в Маріуполі (є також переклад англійською).
У ньому дружина російського солдата розповідає чоловіку про відео кадирівців, у якому ті стріляють по дівчині-підлітку в Маріуполі. Інший солдат розповідає про те, як росіяни їдять українських собак.

5 квітня СБУ опублікувала перехоплення есть гражданские – в расход.
У першій розмові перехоплення російський командир наказує солдату вбивати цивільних без вагань. У другій інший росіянин, який воює у Пологах, з переляку розповідає про фантастичну кількість українських воїнів, яка, нібито, засіла у селі під Маріуполем.

19 квітня СБУ опублікувала перехоплення остались одни патриоты и сильно умные (є також переклад англійською).
У перехопленні ростовський командир взводу російської армії, який перебуває у Маріуполі, в 4-х кілометрах від "Азовсталі", ділиться з дружиною новинами - "Азовсталь" та Лисичанськ знищують авіаударами, є наказ "сравнять все с землей", а мирне населення не шкода, бо тут "остались одни патриоты и сильно умные".

Травень 2022 року[ред.]

4 травня СБУ опублікувала перехоплення танки просто, как розочки, все разорванные.
У ньому дружина російського військового розповідає, що з Маріуполя в Росію привезли 10 КАМАЗів трупів та розірвані на шмаття танки.

Червень 2022 року[ред.]

1 червня ГУР опублікувало перехоплення вы не резервисты, вы добровольцы.
У ньому бойовик з так званої "ДНР" розповідає другу-росіянину про жіночий протест з приводу 115-го полку, скандал у ЗМІ з цього приводу та свої спогади про перебування у Мариуполі - там їм сказали "Вы не резервисты. Вы добровольцы. Все, кто тут, все сюда пришли добровольно".

9 червня СБУ опублікувала перехоплення разминирование естественным путем (є також переклад англійською)
У ньому російський службовець ФСБ з позивним "Каспій" обговорює з колегою (той знаходиться у селищі Басань), спосіб розмінувати Маріуполь, випустивши полонених українців на мінні поля.
Він каже, що "обговаривался, вроде бы, момент - в помощь вам, или городу Мариуполю, или еще кому-нибудь на разминирование естественным путем, либо на окопы, задержанных куда-нибудь определить с Мелитополя...Смотри, с комендантом мы все согласовали. Давай как-нибудь придумаем механизм, куда их можно деть? Потому что "Тор" (ще один співробітник ФСБ - прим. СБУ) мне вроде сказал, что от тебя шла инициатива".

Військові злочинці[ред.]

Михайло Мізинцев
Російський генерал-полковник, який вважається однією з ключових осіб, відповідальних за геноцид українців у Маріуполі під час Лютої війни.
За словами речника Одеської військової адміністрації Сергія Братчука, саме Мізинцев наказував бомбити Маріупольський драмтеатр, пологовий будинок, та інші цивільні будівлі.