Маріуполь у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Робота українського графіка Нікіти Тітова
Support.png

Маріуполь - це українське місто у Донецькій області та одне з місць найжахливіших злочинів російської армії під час Лютої війни.

Які підрозділи армії РФ атакували й окупували місто[ред.]

Окремі воєнні злочинці[ред.]

Михайло Мізинцев
Російський генерал-полковник, який вважається однією з ключових осіб, відповідальних за геноцид українців у Маріуполі під час Лютої війни.
За словами речника Одеської військової адміністрації Сергія Братчука, саме Мізинцев наказував бомбити Маріупольський драмтеатр, пологовий будинок, та інші цивільні будівлі.

Битва за Маріуполь та захоплення міста армією РФ[ред.]

17 березня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення ничо мы не делаем, прячемся мы (є також переклад англійською).
У ньому російський солдат, який знаходиться під Маріуполем, розповідає дружині про воєнну тактику армії РФ - їх б'ють, а потім вони ховаються. Солдат жаліється на море вбитих і розповідає про кадирівців, які "просто отступили и все".

5 квітня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення есть гражданские – в расход.
У першій розмові перехоплення російський командир наказує солдату вбивати цивільних без вагань. У другій інший росіянин, який воює у Пологах, з переляку розповідає про фантастичну кількість українських воїнів, яка, нібито, засіла у селі під Маріуполем.

4 травня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення танки просто, как розочки, все разорванные.
У ньому дружина російського військового розповідає, що з Маріуполя в Росію привезли 10 КАМАЗів трупів та розірвані на шмаття танки.

1 червня 2022 року ГУР опублікувало перехоплення вы не резервисты, вы добровольцы.
У ньому бойовик з так званої "ДНР" розповідає другу-росіянину про жіночий протест з приводу 115-го полку, скандал у ЗМІ з цього приводу та свої спогади про перебування у Мариуполі - там їм сказали "Вы не резервисты. Вы добровольцы. Все, кто тут, все сюда пришли добровольно".

Окупація міста росіянами[ред.]

Російські воєнні злочини[ред.]

Вбивства мирних мешканців[ред.]

19 квітня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення остались одни патриоты и сильно умные (є також переклад англійською).
У перехопленні ростовський командир взводу російської армії, який перебуває у Маріуполі, в 4-х кілометрах від "Азовсталі", ділиться з дружиною новинами - "Азовсталь" та Лисичанськ знищують авіаударами, є наказ "сравнять все с землей", а мирне населення не шкода, бо тут "остались одни патриоты и сильно умные".

Катування українців[ред.]

2 квітня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення кадирівці в Маріуполі (є також переклад англійською).
У ньому дружина російського солдата розповідає чоловіку про відео кадирівців, у якому ті стріляють по дівчині-підлітку в Маріуполі. Інший солдат розповідає про те, як росіяни їдять українських собак.

Вбивства та катування українських полонених[ред.]

9 червня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення разминирование естественным путем (є також переклад англійською)
У ньому російський службовець ФСБ з позивним "Каспій" обговорює з колегою (той знаходиться у селищі Басань), спосіб розмінувати Маріуполь, випустивши полонених українців на мінні поля.
Він каже, що "обговаривался, вроде бы, момент - в помощь вам, или городу Мариуполю, или еще кому-нибудь на разминирование естественным путем, либо на окопы, задержанных куда-нибудь определить с Мелитополя...Смотри, с комендантом мы все согласовали. Давай как-нибудь придумаем механизм, куда их можно деть? Потому что "Тор" (ще один співробітник ФСБ - прим. СБУ) мне вроде сказал, что от тебя шла инициатива".

Масштабне мародерство[ред.]

15 листопада 2023 року російський ютуб-канал "Мірниє" опублікував відео Шок-цени на квартіри в Маріуполє. У ньому пропагандистка Рєгіна Орєхова разом із "ріелторками" на ім'я Луїза Наливай та Наталія демонструють чужі розбиті маріупольські квартири, власники яких покинули особисті речі, бо чи то евакуювалися, чи то були вбиті під час російського вторгнення. Росіянка та українські колаборантки розмірковують про "ринок разрушкі", про те, що власники "квартіри к продаже нє готовілі" та про те, що "елітность Маріуполя імєєт своєобразний окрас".