Академіка Вернадського 32, забудова спортивного парку
За даними .
Наразі маєток знаходиться під загрозою знищення - у квітні 2021 року депутати Київради віддали землю під ним компанії Амелін-30, для нового будівництва.
Зміст
Роль депутатів та фракцій Київради[ред.]
У Київраді-8, 2020 рік[ред.]
У Київраді-9, 2021 рік[ред.]
Передісторія[ред.]
12 лютого 2004 року Київрада передала земельну ділянку площею у 6 гектарів компанії “Наука-Спорт”, для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу.
11 квітня 2005 року компанія “Наука-Спорт” уклала З КИМ договір оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу Міністерство культури України вирішило, що цей старовинний будинок не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Згідно пізнішої заяви Міністерства, відмова у внесенні пам'яткі до реєстру була здійснена на основі висновку Експертної ради при Міністерстві, за підписом архітектора Миколи Дьоміна.
2020[ред.]
22 вересня 2020 року волонтери Мапи Реновації повідомили про загрозу знищення шести київських історичних будівель через заплановані голосування Київради.
Після цього під будівлею Київради відбулася акція Врятуй та збережи. Слово містянам на захист цих об'єктів культурної спадщини.
23 вересня 2020 року київська організація партії Європейська Солідарність зробила термінову заяву щодо історичних будівель, до яких привернули увагу волонтери Мапи Реновації. Партія заявила наступне:
- "На найближчому пленарному засіданні Київської міської ради в порядок дня внесено низку земельних питань, які ставлять під загрозу знищення семи історичних будівель міста. Депутати, які представляють «Європейську Солідарність» в Київраді, не голосуватимуть за це рішення, оскільки нашим пріоритетом залишається захист культурної спадщини Києва."
Ця обіцянка не була виконана - після виборів за рішення про передачу ділянки під старовинним маєтком під забудову проголосували 20 депутатів новообраної фракції ЄС, тобто дві третини фракції.
2021[ред.]
14 квітня 2021 року, після того, як активісти привернули суспільну увагу до загрози знищення цього будинку, Міністерство культури зробило заяву з цього приводу. У заяві було наголошено на тому, що впродовж 10 років Міністерство не отримувало жодних заяв чи звернень від місцевої влади з приводу цього будинку. Міністерство наголосило, що готове розглянути повторно питання внесення будівлі до реєстру пам’яток місцевого значення - для того, щоб це відбулося, КМДА повинна надіслати до Міністерства відповідне звернення.
21 квітня 2021 року, напередодні пленарного засідання, волонтери Мапи Реновації знову звернулися до київських депутатів з проханням не підтримувати рішення, яке гарантовано призведе до знищення історичного будинку, та повідомили про те, що київський Департамент охорони культурної спадщини вже розпочав процес надання будівлі охоронного статусу. Наступного дня 74 депутата Київради проголосували за рішення, яке передбачає будівництво на місці маєтку.
27 квітня 2021 року учасники повідомили про включення маєтку до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва, як щойно виявленої пам'ятки. Коментарів про те, чому це рішення було прийнято одразу після голосування про передачу землі в оренду приватній компанії, а не перед цим голосуванням, Департамент не надавав.