ДПТ у межах Вернадського - Кржижановського - Краснова
Детальний план території у межах вулиць Академіка Вернадського, Академіка Кржижановського та Миколи Краснова був розроблений у 2015 році.
Зміст
Замовники, виконавець та особливості ДПТ[ред.]
Договір на розробку ДПТ був укладений 23 червня 2014 року на підставі рішення Київради 2013 року, яким ця територія була включена до переліку ДПТ, що підлягають розробці.
Замовником виступав Департамент архітектури КМДА, виконавцем - компанія Виробничо-технічна агенція, а інвестором - УКРБУД Девелопмент. Таким чином, формально процес розробки містобудівного документа контролювала міська влада, а фактично - той, хто його оплачував, тобто УКРБУД.
Можливість забудови промзони та території спортивного парку житлом підтвердила київська комунальна організація Інститут Генерального плану у 2012-2013 роках.
Наслідки існуючі та потенційні[ред.]
Наразі стадіон у парку знаходиться під загрозою знищення - у квітні 2021 року депутати діючого складу Київради віддали його компанії Наука-Комфорт для будівництва ЖК.
Цим же рішенням 3 гектари землі з футбольним полем було виключено з переліку спортивних парків та Програми розвитку зелених зон. До цього футбольне поле використовувалося, як дитяча тренувальна база - на ньому проводили тренування та влаштовували дитячі спортивні табори.
Хто та як голосував[ред.]
13 листопада 2013 року Київрада прийняла рішення про включення цієї території в програму оновлення містобудівної документації разом з 74-ма іншими ДПТ. За це рішення проголосували ???
прийняли силами мегафракції УДАР-Солідарність - за рішення проголосував 61 депутат фракціїї мера.
12 лютого 2015 року земельна комісія внесла ДПТ на цей район у перелік тих, що підлягають розробці;
23 квітня 2015 року земельна комісія проголосувала за затвердження ДПТ;
21 травня 2015 року Київрада проголосувала за ДПТ, який передбачав забудову стадіону. Захищав проект на пленарному засіданні Сергій Целовальник, який на той момент ще займав посаду головного архітектора Києва;
Для його прийняття вистачило лише двох додаткових голосів від самовисуванців Володимира Гончарова та Вячеслава Непопа (обидва у наступній каденції увійшли до фракції Віталія Кличка).
→ Радикальна партія,
→ Свобода,
→ Самопоміч,
→ Батьківщина,
→ Громадянська позиція,
→ Демократична партія,
→ Єдність,
→ Демократичний Альянс
→ Нове життя (тобто усі інші фракції Київради-7) за це рішення не голосували. Не підтримала його і більшість позафракційнихх депутатів.
|}
Відеозаписів цих засідань комісій та пленарних засідань Київради цього скликання у відкритому доступі наразі немає - перший відеозапис на офіційному youtube-каналі Київради датовано 5-м вересня 2016 року