Відмінності між версіями «Головна сторінка»

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рядок 60: Рядок 60:
  
 
<div class="link-local">
 
<div class="link-local">
{{Box-round|title=Обраний документ|[[ІМО на забудову Сінного ринку]]<br>
+
{{Box-round|title=Обрана подія|[[Повстанський_карнавал]]<br>
Історико-містобудівне обгрунтування забудови території Сінного ринку, погоджене Мінкультом}}
+
Акція мистецького напрямку з елементами драми у вигляді напівзруйнованого будівельного паркану. Відбулася 17 листопада 2007 року у рамках протессту "Пейзажних котиків"}}
 
</div>
 
</div>
  

Версія за 23:50, 8 червня 2020

Ви дивитесь на тестову версію енциклопедії громадського активіста, інформація може швидко змінюватися і доповнюватися

Енциклопедія громадського активіста — це довідник з організації громадської ініціативи або протесту.

Ми вивчаємо досвід активістів в Україні та світі, збираємо історії з перших рук, журналістських розслідувань, інших джерел; перевіряємо всю отриману інформацію, аналізуємо документи, та розповідаємо, як використати все це на практиці. Енциклопедія дозволяє проводити паралелі між кейсами, робити висновки й посилювати кожну окрему ініціативу чи протест.

Як це працює? Уявіть, у сквері біля вашого будинку починають вирубку дерев та встановлюють будівельний паркан, а ви не хочете втрачати цей сквер. Що саме потрібно робити в першу чергу? До кого звертатися по допомогу? Які документи потрібно шукати, де їх шукати, та на що саме в тих документах дивитися? Що робити, якщо документи є, порушення законодавства в них є, а будівництво продовжується?

Відповіді на всі ці, та інші питання є у досвіді інших активістів - людей, які витратили роки життя на вирішення дуже схожих проблем. Задача енциклопедії №1 - поступова розробка мануалів для активістів на основі цього досвіду. А найважливіший принцип енциклопедії - достовірність.

Будь-який факт може бути опублікований, лише якщо він підтверджений фото, відео, або документом. Припущення та оціночне викладення інформації ми вважаємо неприпустимим. Виключення з цих правил стосуються лише інтерв’ю з активістами, які мають позначку “Особиста думка”. Додатковий спосіб контролю достовірності — група публічного діалогу, у якій кожен може оприлюднити будь-яку претензію або запропонувати правку. Всі зміни у статтях чи правилах роботи цього ресурса будуть опубліковані в історіях змін.

У результаті всієї цієї діяльності ми нарешті зрозуміємо: хто винен, та що робити?