Головна сторінка

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 10:28, 21 серпня 2021, створена Admin (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо

Енциклопедія громадянина створена для практичної допомоги громадянському суспільству. Наразі це архів достовірної інформації про органи влади та перебіг протестів й ініціатив, а також інтегратор, який збирає у довідках офіційні дані та якісні (підтверджені пруфами) журналістські розслідування. Наступним етапом розвитку проекта буде створення мануалів, які дозволять активістам різних напрямків діяти ефективніше у юридичній та комунікаційній площинах.

Достовірність інформації є ключовою характеристикою енциклопедії. Будь-який факт публікується тут, лише якщо він підтверджений фото, відео, або документом. Кожна стаття наскрізь прошита зеленими посиланнями - це пруфи, які дозволяють всім бажаючим легко та швидко перевірити кожне твердження. Наприклад, у довідці УДАР, яка належить до зв’язки технічних довідок Київрада та змальовує кількісний склад фракції/політичної сили у міській раді впродовж 14 років, більшість пруфів є посиланнями на скріншоти поіменних голосувань та стенограм засідань ради.

Деякі імена посадових осіб (крім діючих депутатів Київради, які вже мають персональні досьє), є блакитними посиланнями і ведуть на мультиреєстр Clarity Project, де можна подивитися перелік компаній, організацій, судових процесів та людей, пов’язаних з таким ПІБ. Всі довідки перевіряються багаторазово та дуже ретельно, тому якщо, наприклад, пошук енциклопедією за прізвищем депутата Київради не дає результатів - такого депутата у Київраді з 2006 по 2020 рік не було.

Додатковий спосіб контролю достовірності — група публічного діалогу, посилання на неї є у кожній довідці. Якщо ви побачите непідтверджений факт або викривлююче судження, напишіть про це у групі, будь ласка. Це гарантовано призведе до додаткової перевірки тексту і публічного аргументованого обговорення. Всі зміни у статтях енциклопедії будуть опубліковані в історіях змін зі скріншотами таких обговорень у якості пруфів.

Далі ми будемо фіксувати як діяли органи влади, комітети та комісії, посадові особи, політичні сили, компанії, та активісти у різних кейсах, аналізувати документи, проводити паралелі між кейсами, та розповідати, як використати все це на практиці. Нас не цікавлять плітки та особисте життя посадовців, але ми ретельно аналізуємо інформацію про їх професійну діяльність.


Новини
Відкрито перші 120 досьє депутатів Київради - вони містять контакти діючих депутатів, посилання на мультиреєстр й останню декларацію, та поступово наповнюються голосуваннями кожного з них щодо резонансних питань