Головна сторінка

Матеріал з Енциклопедія громадського активіста
Версія від 15:05, 14 вересня 2020, створена Admin (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо


Енциклопедія громадського активіста створена для практичної допомоги громадянському суспільству. Наразі це архів достовірної інформації про органи влади та перебіг протестів й ініціатив, а також інтегратор, який збирає у довідках офіційні дані та якісні (підтверджені пруфами) журналістські розслідування. А наступним етапом розвитку проекта буде створення мануалів, які дозволять активістам різних напрямків діяти ефективніше у юридичній та комунікаційній площинах.

Достовірність інформації є ключовою характеристикою Енциклопедії. Будь-який факт публікується тут, лише якщо він підтверджений фото, відео, або документом. Кожна стаття наскрізь прошита зеленими посиланнями - це пруфи, які дозволяють всім бажаючим легко та швидко перевірити кожне твердження. А всі імена посадових осіб є блакитними посиланнями і ведуть на мультиреєстр Clarity Project, де можна подивитися перелік компаній, організацій, судових процесів та людей, пов’язаних з таким ПІБ.

Наприклад, у довідці Солідарність, яка належить до зв’язки технічних довідок Київрада та змальовує кількісний склад фракції/політичної сили у міській раді впродовж 14 років, більшість пруфів є посиланнями на скріншоти поіменних голосувань та стенограм засідань ради, а ім’я її очільника Віталія Кличка - посиланням на мультиреєстр. Всі довідки перевіряються багаторазово та дуже ретельно, тому якщо, наприклад, пошук Енціклопедією за прізвищем депутата Київради не дає результатів - такого депутата у Київраді з 2006 по 2020 рік не було.

Додатковий спосіб контролю достовірності — група публічного діалогу, посилання на неї є у кожній довідці. Якщо ви побачите непідтверджений факт або викривлююче судження, напишіть про це у групі, будь ласка. Це гарантовано призведе до додаткової перевірки тексту і публічного аргументованого обговорення. Всі зміни у статтях енциклопедії будуть опубліковані в історіях змін зі скріншотами таких обговорень у якості пруфів.

На наступних етапах розвитку ми будемо фіксувати як діяли органи влади, комітети та комісії, посадові особи, політичні сили, компанії, та активісти у різних кейсах, аналізувати документи, проводити паралелі між кейсами, та розповідати, як використати все це на практиці. Нас не цікавлять плітки та особисте життя посадовців, але ми ретельно аналізуємо інформацію про їх професійну діяльність.

Новини
Створено технічну довідку Київрада. Вона складається з 37 довідок про депутатські фракції та групи, які охоплюють 4 скликання та містять повний перелік усіх депутатів, що працювали у Київській міській раді з 2006 по 2020 рік.