Вахель Юрій Володимирович

Екс-депутат Київради від Самопомочі, працював у Київраді-8 (2015 - 2020 роки).
Балотувався у Шевченківському районі.
Зміст
До обрання депутатом[ред.]
На момент обрання депутатом у 2015 році Юрій Вахель був відомий, як юрист, який спеціалізується на агропромисловій галузі. Зокрема, він працював у компаніях Noble Resources та Сателліт.
У Київраді-8, 2015 - 2020[ред.]
Був депутатом фракції Самопоміч і членом комісії з питань власності.
Під час розколу київської "Самопомочі" у 2018 році увійшов до групи Київська команда, в якій працював до кінця скликання.
У 2017 році пропустив 82 з 85-ти засідань. Тричі намагався скласти повноваження, але зрештою лишився депутатом до кінця каденції.
Позиція у резонансних питаннях[ред.]
1. Забудова спортивного парку на Академмістечку: був відсутнім під час голосування за передачу землі забудовнику для будівництва багатоповерхівок.
Після Київради, 2020 - present[ред.]
Трускавецька і (не)куплене родовище[ред.]
Влітку 2022 року компанія Еко-Аква-Світ, пов’язана з Юрієм Вахелем, запропонувала 700 тисяч гривень і виграла аукціон Prozorro на розробку ділянки з п’ятьма джерелами мінеральної води у Львівській області.
За даними порталу Nadra.info, компанія не підписала протокол торгів після перемоги, у зв’язку з чим право на купівлю дозволу отримав наступний учасник – компанія Аква-Еко, виробник мінеральної води Трускавецька, що належить Томашу Фіалі. Аква-Еко придбала ділянку за 190 тисяч гривень.
Пізніше, у грудні 2023 року, Юрій Вахель презентував план будівництва нового заводу мінеральних вод у Трускавці, вже як представник групи "Трускавецька".
"Сучасний музей мистецтва"[ред.]
У травні 2023 року Юрій Вахель та галерист і куратор Павло Гудімов зареєстрували у Львові благодійне товариство Сучасний музей мистецтва. У серпні 2023 року обидва засновники товариства взяли участь у зустрічі на території Львівської кераміко-скульптурної фабрики, присвяченій майбутньому понад 13 тисяч квадратних метрів приміщень фабрики. Ключовими учасниками дискусії навколо цієї території є Львівська спілка художників, яка володіє майном, компанія Акрополь, якій спілка передала фабрику в управління, та Львівська міська рада.
Згідно з детальним репортажем Zaxid.net, зустріч була ініційована Львівською міською радою як воркшоп за участі митців та культурних менеджерів, зокрема Юрія Вахеля та Павла Гудімова. Його метою було напрацювання концепції розвитку фабрики та створення на її території творчого простору. Однак, за даними Zaxid.net, зустріч супроводжувалася конфліктом через емоційну реакцію голови Львівської спілки художників, що спричинило напружену атмосферу. На момент останнього оновлення цієї довідки подальший розвиток ситуації залишався невідомим.
Реєстри та контакти[ред.]
Тут - публічні декларації та афіліації усіх осіб на ім'я Юрій Володимирович Вахель, тут профіль екс-депутата на сайті Київради, а тут - його facebook-сторінка.