Мізинцев Михайло Євгенович

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Фотографія Михайла Мізинцева, опублікована у новині російського видання
Support.png

Генерал-полковник російської армії, у західній пресі іноді фігурує під назвою Butcher of Mariupol (М'ясник Маріуполя). Походить з Вологодської області РФ.

Вважається однією з ключових осіб, відповідальних за геноцид українців у Маріуполі у 2022 році. За словами речника Одеської військової адміністрації Сергія Братчука, саме Мізинцев наказував бомбити Маріупольський драмтеатр, пологовий будинок, та інші цивільні будівлі.

Стрибок у кар'єрі зробив перед початком російсько-української війни. У 2012-му році був призначений головою Центрального командного пункту Генштаба збройних сил РФ, а у грудні 2014-го - головою Національного центру управління обороною РФ.

Мізинцев перебуває під санкціями ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Австралії та України.


Особисті якості[ред.]

Михайло Мізинцев є героєм перехоплення ГУР М’ясник Маріуполя, яке з'явилося у відкритому доступі 23-го березня 2022 року, але записано його було набагато раніше - "товариш Матюхін", який згадується у розмові, помер у березні 2021-го.
ГУР вдалося записати нараду за участі Мізинцева.

У монолозі Мізинцев плутано розповідає, як сильно він незадоволений якимось російським військовим - настільки, що не лише вимагає "уволить его без правил, без всяких норм", але й питає "почему у него до сих пор физиономия не изуродована, почему ухо не отрезано, почему не хромает этот ублюдок до сих пор?".
Більше того, Мізинцев стверджує, що вже віддав товаришу Матюхіну наказ "найти его в реанимации и втолкнуть ему туда разбитую бутылку пива. И все списать на бомжей".