Російські строковики у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Російські строковики - це хлопці від 18 до 27 років, які проходять обов'язкову військову службу. Згідно російському законодавству, їх мають право відправляти на війну чи "спецоперацію", але лише після 4-х місяців служби.

5 березня 2022 року, на 10-й день Лютої війни, російський президент Володимир Путін заявив, що "у цій "операції" приймають участь лише професійні військові. Офіцери та контрактники. Призовників немає жодного".
Ця заява виявилася неправдивою.


Бойові дії у Сумській області[ред.]

Березень 2022[ред.]

7 березня у Сумській області здалися в полон 5 російських строковиків, віком від 19 до 22 років.
На прес-конференції вони розповіли, що на територію України, під місто Ромни, їх завели 28 лютого. Під Ромнами вони стояли 5 днів, чекали на додаткове харчування та паливо, потім поїхали зустрічати колону та потрапили під обстріл. Здатися в полон вирішили, бо відстали від колони, а товариші їх кинули.

16 березня СБУ опублікувала перехоплення срочников никто уже отсюда не заберет.
У ньому солдат-строковик 15-го полку Таманської дивізії розповідає матері, що під Сумами вони потрапили в оточення, в новинах їх уже оголосили мертвими, а на днях їх обстріляли свої ж через помилку командування. Тепер їх змушують підписати контракт.

16 березня СБУ опублікувала перехоплення через город Суми еще ни одна наша колонна не выживала.
У ньому російський солдат-строковик розповідає матері, що знаходиться в оточенні, його підрозділ має висуватися на Суми, а цього хлопець дуже боїться, бо "через город Суми еще ни одна колонна наша не выживала".

26 березня СБУ опублікувала перехоплення если бы не НАТОвцы, уже давно бы все зачистили.
У ньому російський строковик лютує через те, що інші солдати втікають з війни в Україні, ламаючи собі ноги та симулюючи психічні розлади. Жінка, з якою розмовляє юнак (можливо, мати), обурена, бо "как потом вам в глаза-то будут смотреть".

Квітень 2022[ред.]

20 квітня СБУ опублікувала перехоплення срочников тут на показуху забирали.
У ньому російський солдат-строковик розповідає матері, що деяких строковиків показово забирають додому, а деяких - залишають на війні, та навіть кидають на передову. Мати обіцяє йому "искать ходы".