Спроба вбивства Сергія Швеця

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Сергій Швець, скріншот з ексклюзивного інтерв'ю видання "Вікна"

Наприкінці травня 2022 року російський каральний загін увірвався до квартири співробітника енерго-ремонтного підрозділу Запорізької АЕС, учасника АТО та ТрО Сергія Швеця в окупованому Енергодарі. 6 нападників розстріляли Сергія з автоматичної зброї та звітували керівництву про те, що завдання було виконано.
Але, незважаючи на численні кульові поранення, Сергій вижив і навіть зміг втекти з лікарні окупованого міста за допомогою українських спецслужб.

Спроба вбивства[ред.]

23 травня 2022 року українське державне підприємство Енергоатом повідомило, що російські військові увірвалися до квартири співробітника енерго-ремонтного підрозділу Запорізької АЕС Сергія Швеця та розстріляли його з автоматичної зброї. Сергій був ушпиталений до міської лікарні окупованого Енергодара з численними кульовими пораненнями.

За три дні після цього, 26 травня ГУР опублікувало перехоплення, яке проливає світло на те, як намагалися вбити Сергія Швеця
Перехоплення містить кілька телефонних розмов. У першій з них співробітники російського карального загону з’ясовують особисті дані Швеця. Потім дають наказ знайти його на робочому місці. Коли з’ясовується, що він залишив станцію після закінчення зміни, відправляють групу до його квартири.
Після розстрілу росіянин Саня з позивним "Ловець" телефонує Івановичу: "Иванович, смотри, мы отработали адрес. Там АТОшник, он открыл огонь с автомата, его ликвидировали". Потім "Ловець" звітує людині на ім’я (чи позивний) Булат, що Сергія Швеця знайшли за домашньою адресою: "Мы Швеца нашли, адрес отработали. У него автомат, короче. Он оказал сопротивление, его замочили, короче. Он еще живой, но он не выживет, у него несколько пулевых ранений".

Насправді, незважаючи на тяжкі поранення, Сергій вижив.

Після замаху[ред.]

Незважаючи на вкрай тяжкі поранення, Сергій Швець вижив.

У інтерв'ю, яке Сергій дав "Вікнам" на початку липня 2022 року, він розповів, що міська Тероборона намагалася затримати російських солдатів на блокпостах, але вдіяти щось проти танків та значно переважаючої кількості людей було складно. Після розгрому блокпосту чоловік сховав удома автомат.
4 березня окупанти обстріляли з артилерії ЗАЕС. За добу потому Сергій був змушений повернутися на роботу через гостру необхідність обслуговування атомної станції.
До кінця травня жив під окупацією - про його участь в АТО та Теробороні окупантам було невідомо. Потім Енергодаром поширилися чутки, що хтось передав окупантам списки та адреси ветеранів АТО й бійців ТрО. Виїхати з міста, де почалися «чистки», Сергій вже не міг.
23 травня шестеро російських військових розстріляли Сергія Швеця у його квартирі. Потім його, тяжкопораненого, доправили до лікарні, де він переніс кілька складних операцій.
Прийшовши до тями, Сергій дізнався, що в його квартирі військові вкрали не лише його телефон та ноутбук, а й військовий однострій - у ньому прийшов на допит співробітник ФСБ. Коли чоловіку стало ліпше і постало питання про виписку (після якої Швеця чекав або полон, або смерть), йому подзвонили українські спецслужбісти. До лікарні підігнали автівку і Сергій завдяки вдалому збігу обставин дістався Запоріжжя.