109-й полк ЛДНР у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Скріншот з відеозвернення бойовиків 4-го батальйону 109-го полку.
Support.png

109-й полк - це новоутворене з'єднання російської армії в ОРДЛО, про яке відомо наразі небагато. Поки що ми знаємо про нього наступне:

- він бере участь у Лютій війні;
- на думку експерта ЦИАКР Юрія Бараша, після 24 лютого 2022 року у 1-му та 2-му армійських корпусах російської армії, було сформовано 5 нових мотострілецьких полків - 103-й, 109-й, 113-й, 125-й та 127-й, чисельністю до 1500 бійців у кожному полку. За словами експерта, командування полків складається з російських офіцерів.

Липень 2022 року[ред.]

1 липня InformNapalm опублікував відеозвернення бойовиків 4-го батальйону 109-го полку до російського президента та Дениса Пушиліна, у якому вони скаржилися погане забезпечення усім - екіпіруванням (бронежилети без бронеплит), медичною допомогою, їжею та грошима.
Крім того, вони вимагали пояснити, чому порушується "закон ДНР" про мобілізацію, адже до їхнього підрозділу були примусово призвані студенти, непридатні до несення служби чоловіки, особи, що не проходили жодної підготовки.

За словами "спікера" батальйону, жоден з його бойовиків не надавав погодження на участь у війні, ніхто не отримав документів про зарахування до складу батальйону чи полку, та після 4-х місяців війни жоден не має документів про те, що вони взагалі несуть військову службу.
На момент запису звернення, за словами "спікера", його батальйон втратив вбитими, пораненими, хворими та зниклими без вісті 96 людей, і їх залишилося 212.