Відмінності між версіями «Балаклія Харківської області у Лютій війні»
Admin (обговорення | внесок) (→Українські колаборанти) |
Admin (обговорення | внесок) (→Звільнення міста ЗСУ в ході Харківського контрнаступу) |
||
Рядок 33: | Рядок 33: | ||
== Мародерство == | == Мародерство == | ||
<p>'''25 квітня 2022''' року одна з камер спостереження на приватному будинку в Балаклії <span class="link-proof target">[https://suspilne.media/232995-u-balaklii-rosijski-okupanti-vitagli-z-budinku-kastrulu-video-z-kamer/ {{#tip-text: зафіксувала| Посилання на новину Суспільного}}]</span>, як два росіянина у військовій формі перелазять паркан і виносять з будинку каструлю й наплічник. Місцевий тг-канал, який опублікував відео, повідомив, що окупанти також забрали з будинку алкоголь, а інші речі поламали й розкидали.</p> | <p>'''25 квітня 2022''' року одна з камер спостереження на приватному будинку в Балаклії <span class="link-proof target">[https://suspilne.media/232995-u-balaklii-rosijski-okupanti-vitagli-z-budinku-kastrulu-video-z-kamer/ {{#tip-text: зафіксувала| Посилання на новину Суспільного}}]</span>, як два росіянина у військовій формі перелазять паркан і виносять з будинку каструлю й наплічник. Місцевий тг-канал, який опублікував відео, повідомив, що окупанти також забрали з будинку алкоголь, а інші речі поламали й розкидали.</p> | ||
+ | |||
+ | == Українські колаборанти == | ||
+ | <p>'''1 липня 2022''' росіяни поширили <span class="link-proof target">[https://www.youtube.com/watch?v=bEfT5QoZwtM {{#tip-text: відео| Посилання на сюжет одного з російських каналів}}]</span>, у якому двоє колаборантів, Сергій Агарков та Сергій Моісеєв, хазяйнують у Балаклійській міській раді. У відео вони зрізають табличку з іменем голови Ізюмського району Степана Масельського та повідомляють, що Агаркова призначено заступником мера.<p> | ||
= Звільнення міста ЗСУ в ході Харківського контрнаступу = | = Звільнення міста ЗСУ в ході Харківського контрнаступу = |
Версія за 21:04, 17 січня 2024
Балаклія - це українське місто, яке знаходиться в Ізюмському районі Харківської області, на правому березі річки Сіверський Донець.
Перебувало під російською окупацією з 3 березня 2022 року до звільнення силами ЗСУ ? 2022 року, було.
Зміст
Які підрозділи армії РФ окупували місто[ред.]
- 47-й авіаційний полк РФ
Захоплення міста армією РФ та початок окупації[ред.]
26 лютого 2022 року, вранці, міський голова Балаклії Іван Столбовий повідомив, що до міста наближається колона російської техніки, а військова частина у місті готується до оборони. Ввечері того ж дня Суспільне цитувало Столбового - місто обстрілюють, триває евакуація цивільних.
27 лютого 2022 року ЗСУ збили над Балаклією 2 російських військових літаки.
28 лютого 2022 року Іван Столбовий повідомив "Суспільному", що місто не має тепла, ліків та має обмаль продуктів, адже "Ростовська траса перекрита, в сторону Змієва — розбита". У той же день голова Ізюмської РДА Степан Масельський закликав місцевих мешканців не виїжджати трасою "Балаклія — Волохів Яр", бо траса обстрілюється і вже є жертви.
На початку березня 2022 року міська влада доставляла хліб у місто самотужки, а мешканці Балаклії намагалися евакуюватися власними силами - росіяни не погоджували гуманітарний коридор. Через постійні обстріли було неможливо ані відновити у місті постачання води й тепла, ані дістатися сел Балаклійської громади, аби допомогти їм з продуктами. Міський голова Балаклії Іван Столбовий заявив, що Балаклію захоплено армією РФ, але він залишається у місті і співпрацювати з росіянами не планує. Впродовж наступних місяців Столбовий порушив обидві обіцянки.
16 березня 2022 року місцевий мешканець розповів "Суспільному" на умовах анонімності про перші 20 днів війни у Балаклії. За його словами, після того, як до міста підійшли російські війська, заїхала також і російська колона з "гуманітарними автобусами", які нібито мали евакуювати місцевих жителів до Росії (в реальності автобуси привезли озброєних людей з Донеччини). Російські військові поставили блокпости з обох сторін села Вербівка, зайняли хати на краю села, забрали у декого автівки. Пограбувань масових не було, але у перші дні в Гусарівці пограбували магазин. В самій Балаклії перебували військові-"ДНРівці" в радянських касках і зі старою зброєю, у Гусарівці - велика кількість кадирівців. Біля кадирівських блокпостів розстріляли цивільну машину, ціла родина загинула. Опалення та воду у місті після початку російської окупації відновили. На протести балаклійці не вийшли - боялися.
Перехід міського голови Івана Столбового на сторону ворога[ред.]
26 березня 2022 року голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що росіяни затримали заступника міського голови Сергія Полторака, начальника відділу цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Олега Блудова, та, ймовірно, міського голову Івана Столбового, адже зі Столбовим та його родиною вже другу добу немає зв’язку.
28 березня 2022 року виявилося, що Столбовий та його родина живі, неушкоджені та вільно пересуваються містом. У той же день з'явилося відео зустрічі Столбового з кількома десятками балаклійців, у якому він говорить: "...сегодня Украина уже ничего не дает. Я вчера проводил встречу с руководством российской армии и они предложили тоже свою помощь. Это ваше право - брать, не брать. Но мы сегодня организовываем работу пунктов раздачи гуманитарной помощи....семь (пунктів - прим.ред.)...Больше помощи нам никто сегодня не даст, понимаете как...Я думаю, дальше мы будем с ними встречаться, чтоб нам давали допуск и по подключению электроэнергии и воды...Если поддержите - буду благодарен. Осудите - это ваше право". У відео чутно, як кілька людей кричать "мы поддержим, Иван Михалыч". Далі Столбовий просить місцевих мешканців "чтобы не было у нас каких-то фактов мародерства, терроризма, потому что это все будет пресекаться. Шоб мы потом не обижались". Що саме Столбовий має на увазі, застерігаючи мешканців окупованого міста від "тероризму", у відео не обговорюється.
7 квітня 2022 року голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що Столбовий разом із сім'єю виїхав на територію Росії.
22 квітня 2022 року Харківська обласна прокуратура заочно повідомила Столбовому про підозру у державній зраді.
Окупація та воєнні злочини армії РФ[ред.]
7 червня 2022 року місцевий instagram-екаунт balakleya_live розповсюдив опис ситуації в окупованій Балаклії: на початку травня окупанти почали змушувати місцевих мешканців працювати під російським керівництвом та заборонили сполучення з вільною територією України, що, зокрема, зупинило підвоз продуктів та ліків. 5-го червня росіяни оголосили Балаклію "частиною Бєлгородської області".
Вбивства мирних мешканців[ред.]
2 квітня 2022 року російські військові обстріляли міську лікарню, а наступного дня порушили допомленості про коридор, знищили евакуаційний автобус та вбили водія. Цей автобус їхав першим у колоні, на його склі був напис російською: "Эвакуация больницы". Відкрито справу про воєнний злочин та умисне вбивство.
Мародерство[ред.]
25 квітня 2022 року одна з камер спостереження на приватному будинку в Балаклії зафіксувала, як два росіянина у військовій формі перелазять паркан і виносять з будинку каструлю й наплічник. Місцевий тг-канал, який опублікував відео, повідомив, що окупанти також забрали з будинку алкоголь, а інші речі поламали й розкидали.
Українські колаборанти[ред.]
1 липня 2022 росіяни поширили відео, у якому двоє колаборантів, Сергій Агарков та Сергій Моісеєв, хазяйнують у Балаклійській міській раді. У відео вони зрізають табличку з іменем голови Ізюмського району Степана Масельського та повідомляють, що Агаркова призначено заступником мера.
Звільнення міста ЗСУ в ході Харківського контрнаступу[ред.]
Згадки у перехопленнях ГУР та СБУ[ред.]
12 вересня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення у них слишком сильное оружие ( є також переклад англійською)
У ньому поранений російський військовий, який знаходиться на Харківщині, плаче і розповідає дружині: "нас немножко тут потрепали чуток. Мы, короче, сейчас откатываемся…подкололись, просто чтоб терпеть боль, и поедем сейчас снова на задачу…Какой госпиталь, там в госпитале и так уже полторы тысячи человек, госпиталь целый...хохлы вообще прут со всех сторон, везде прорвали оборону...Балаклеевку взяли...у них слишком сильное оружие по сравнению с нашими...нам сказали "держите сами оборону как хотите"...заебался уже пацанов грузить". Також він каже, що підтримки авіації не буде - до них летіло 4 літака, але ЗСУ всі літаки збили".
Після деокупації[ред.]
Знахідки[ред.]
У вересні 2022 року біля Балаклії було знайдено залишки російського літака СУ-34 зі складу 47-го авіаційного полку РФ.
Відновлення[ред.]
3 січня 2022 року відновила роботу відремонтована міська лікарня, яку росіяни частково зруйнували під час окупації.