Повна хронологія: Екопарк Осокорки

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 14:28, 20 січня 2024, створена Admin (обговорення | внесок) (ДПТ: так звані "громадські слухання" та нічне голосування)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це довідка, яка наповнюється просто зараз
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Земельні ділянки та їхні особливості[ред.]

5 ділянок, переданих Контактбудсервісу[ред.]

Ділянка, передана Житлоінвестбуду-УКБ[ред.]

Забудовник "Аркада", 2005 - 2020 роки[ред.]

Епоха мера Олександра Омельченка, 2005 - 2006 роки[ред.]

Передача 176-ти гектарів Контактбудсервісу[ред.]

14 липня 2005 року Київрада передала компанії Контактбудсервіс 5 ділянок у житловому масиві Осокорки-Центральні (1, 2, 3, 4, 5, 6 мікрорайони). Ділянки загальною площею у 176,06 гектарів були передані в оренду на 15 років для будівництва об'єктів житлового та соціально-побутового призначення. Забудовника зобов'язували:

  • одночасно із спорудженням житла збудувати закриті паркінги, дитсадки, школи та об'єкти охорони здоров'я;
  • передати КМДА 5 % загальної площі кожного будинку (крім службової);
  • благоустроїти території озера Тягле та створити навколо нього паркову зону загального користування;
  • територію в межах прибережної захисної смуги водойм використовувати без права будівництва будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних.

За це рішення проголосував 51 депутат (на той момент цього було достатньо), але хто саме - невідомо, у відкритому доступі нема поіменних голосувань того періоду.

8 вересня 2005 року Київрада уклала з Контактбудсервісом договір оренди (дата згадується у пізнішому протоколі земельної комісії).

Епоха мера Леоніда Черновецького, 2006 - 2011 роки[ред.]

Операції з ділянкою Житлоінвестбуду[ред.]

8 лютого 2007 року Київрада передала ділянку розміром у 33,6 га комунальному підприємству Житлоінвестбуд-УКБ на 5 років. Цим же рішенням було змінено цільове призначення ділянки та затверджено зміни до містобудівної документації. КМДА мала отримати 7% площі будинків, крі службової, прибережні смуги не мали забудовуватися, а соціальна інфраструктура мала будуватися Житлоінвестбудом одночасно з житлом.
Обговорення фактично не було, вносив рішення голова земельної комісії Олексій Євлах, який навіть не озвучив, що саме передається в оренду. Проголосували за це Блок Черновецького, Партія Регіонів, ГАК, кілька БЮТівців і один депутат Блоку Кличка. Концепція, нібито, полягала у тому, що будинки та соціальна інфраструктура на ділянці будуватимуться за рахунок бюджетних коштів, але вже за півроку рішення змінилося.

14 червня 2007 року новим рішенням Київради умови передачі землі було змінено - з назви зникло уточнення “за рахунок бюджетних коштів”, а саме рішення тепер стосувалося не лише будівництва соціального житла, а й комерційного також, яке мало будуватися "за залучені кошти". Обговорення знов не було - тодішній секретар Київради Олесь Довгий просив “оперативно доопрацювати” питання земельного блоку. Рішення ухвалили силами Блоку Черновецького, Партії Регіонів та ГАК.

ДПТ: так звані "громадські слухання" та нічне голосування[ред.]

18 грудня 2007 року Дарницька РДА та Контактбудсервіс провели "громадські слухання" у школі №316. Головував на цій зустрічі тодішній заступник голови РДА Геннадій Сінцов.
За словами активістів захисту Екопарку, громадське обговорення було фіктивним. Згідно протоколів цієї зустрічі, "громада" (274 людини) лише ставила питання, а потім одноголосно погодила ДПТ – суцільну житлову забудову території навколо озер на південних Осокорках. Активістам не вдалося знайти жодного з мешканців району, хто б примав участь у тому обговоренні. Відеозапис обговорення не зберігся, у коментарях до посту організатор тієї зустрічі Геннадій Сінцов пояснив, що касету із записом зберігали лише до оформлення протоколу.

Епоха головування у КМДА Олександра Попова, 2011 - 2014 роки[ред.]

Епоха мера Віталія Кличка, 2014 - 2020 роки[ред.]

Забудовник "Столиця Груп" - мер Віталій Кличко, 2020 - present[ред.]