Повна хронологія: Екопарк Осокорки

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 14:09, 20 січня 2024, створена Admin (обговорення | внесок) (ДПТ: так звані "громадські слухання" та нічне голосування)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це довідка, яка наповнюється просто зараз
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Земельні ділянки та їхні особливості[ред.]

5 ділянок, переданих Контактбудсервісу[ред.]

Ділянка, передана Житлоінвестбуду-УКБ[ред.]

Забудовник "Аркада", 2005 - 2020 роки[ред.]

Епоха мера Олександра Омельченка, 2005 - 2006 роки[ред.]

Передача 176-ти гектарів Контактбудсервісу[ред.]

14 липня 2005 року Київрада передала компанії Контактбудсервіс 5 ділянок у житловому масиві Осокорки-Центральні (1, 2, 3, 4, 5, 6 мікрорайони). Ділянки загальною площею у 176,06 гектарів були передані в оренду на 15 років для будівництва об'єктів житлового та соціально-побутового призначення. Забудовника зобов'язували:

  • одночасно із спорудженням житла збудувати закриті паркінги, дитсадки, школи та об'єкти охорони здоров'я;
  • передати КМДА 5 % загальної площі кожного будинку (крім службової);
  • благоустроїти території озера Тягле та створити навколо нього паркову зону загального користування;
  • територію в межах прибережної захисної смуги водойм використовувати без права будівництва будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних.

За це рішення проголосував 51 депутат (на той момент цього було достатньо), але хто саме - невідомо, у відкритому доступі нема поіменних голосувань того періоду.

8 вересня 2005 року Київрада уклала з Контактбудсервісом договір оренди (дата згадується у пізнішому протоколі земельної комісії).

Епоха мера Леоніда Черновецького, 2006 - 2011 роки[ред.]

Операції з ділянкою Житлоінвестбуду[ред.]

8 лютого 2007 року Київрада передала ділянку розміром у 33,6 га комунальному підприємству Житлоінвестбуд-УКБ на 5 років. Цим же рішенням було змінено цільове призначення ділянки та затверджено зміни до містобудівної документації. КМДА мала отримати 7% площі будинків, крі службової, прибережні смуги не мали забудовуватися, а соціальна інфраструктура мала будуватися Житлоінвестбудом одночасно з житлом.
Обговорення фактично не було, вносив рішення голова земельної комісії Олексій Євлах, який навіть не озвучив, що саме передається в оренду. Проголосували за це Блок Черновецького, Партія Регіонів, ГАК, кілька БЮТівців і один депутат Блоку Кличка. Концепція, нібито, полягала у тому, що будинки та соціальна інфраструктура на ділянці будуватимуться за рахунок бюджетних коштів, але вже за півроку рішення змінилося.

14 червня 2007 року новим рішенням Київради умови передачі землі було змінено - з назви зникло уточнення “за рахунок бюджетних коштів”, а саме рішення тепер стосувалося не лише будівництва соціального житла, а й комерційного також, яке мало будуватися "за залучені кошти". Обговорення знов не було - Олесь Довгий просив “оперативно доопрацювати” питання земельного блоку. Рішення ухвалили силами Блоку Черновецького, Партії Регіонів та ГАК.

ДПТ: так звані "громадські слухання" та нічне голосування[ред.]

18 грудня 2007 року Дарницька РДА та Контактбудсервіс провели "громадські слухання" у школі №316. Головував на цій зустрічі тодішній заступник голови РДА Геннадій Сінцов.
За словами активістів Екопарку, громадське обговорення було повністю фіктивним. "Громада" (274 людини) нібито, за півтори години одноголосно погодила ДПТ району Осокорки – суцільну житлову забудову території навколо озер на південних Осокорках.

Епоха головування у КМДА Олександра Попова, 2011 - 2014 роки[ред.]

Епоха мера Віталія Кличка, 2014 - 2020 роки[ред.]

Забудовник "Столиця Груп" - мер Віталій Кличко, 2020 - present[ред.]