Брагінський Віктор Володимирович
Екс-очільник київського метрополітену, працював на посаді з 2014 по 2024 рік, був звільнений після гучного скандалу, спричиненого розслідуванням команди Bihus.info.
Діючий депутат Київради, член фракції УДАР, балотувався у Подільському районі.
Був призначений членом комісії з питань транспорту, але під час перерозподілу місць у комісіях у червні 2023 року перейшов до бюджетної комісії.
До цього депутатом досліджуваних скликань Київради не був.
Зміст
До призначення керівником київського метро[ред.]
Згідно з біографією на сайті Київради, до призначення головою Київського метрополітену Віктор Брагінський не був пов'язаний з метро.
У 2007 - 2010 роках він керував компанією Укрпромграніт, а впродовж "епохи Януковича" працював у державних підприємствах: був генеральним директором ДП Укрінтеравтосервіс у 2011 році та заступником з питань розвитку та інвестицій Бердянського торговельного порту впродовж трьох років після цього.
Як голова Київського метрополітену, 2014 - present[ред.]
16 липня 2014 року був призначений керівником комунального підприємства Київський метрополітен, працював на посаді майже 10 років.
Був звільнений з посади 16 березня 2024 року внаслідок резонансного розслідування Bihus.info, але лишився депутатом фракції Віталія Кличка.
"Король підземки": перше розслідування Bihus.info[ред.]
15 березня 2024 року команда журналістів-розслідувачів Bihus.info опублікувала розслідування про статки Віктора Брагінського, засноване на глибокому аналізі його декларацій та афіліацій, а також розмові зі співробітником київського метро. Журналісти виявили, що:
→ мати Брагінського Ірина Його мати, Ірина Брагінська, колись давно займалася пошиттям форменного одягу для різних професій, але вже давно вийшла на пенсію. Уже на пенсії вона оформила ФОП. Заробивши 2,4 млн грн – всю суму за винятком податків подарувала сину. Після чого він перестав її декларувати. За дивним збігом обставин, далі пенсіонерка стала власницею одразу двох двокімнатних квартир в новобудові – ЖК White Lines. Квадрат тут – по 3 тис дол, тобто дві двокімнатні, як у матері Брагінського мають ринкову вартість близько 440 тис дол. У витязі з майнового реєстру зазначено, що квартири були придбані по договору купівлі-продажу буквально нещодавно, в січні 2024 року. Сама пенсіонерка запевняє, що вклалася в будівництво давніше, тож обійшлося воно дешевше. Суму називати відмовляється, але запевняє, що син до покупки стосунку не має.
У діючій Київраді-9, 2020 - present[ред.]
Діючий депутат фракції УДАР. Був призначений членом комісії з питань транспорту, але під час перерозподілу місць у комісіях у червні 2023 року перейшов до бюджетної комісії.
Під час вторгнення: перебував у Києві і весь період спроб захоплення столиці, і залишок 2022 року. Відвідав 15 з 17-ти "воєнних" засідань Київради 2022 року, починаючи з першого. Як керівник київського метрополітену, відігравав важливу роль у житті Києва під час війни, адже метро перетворилося на найбільше укриття столиці.
У резонансних питаннях: на боці забудовників[ред.]
1. Забудова спортивного парку на Академмістечку багатоповерхівками: проголосував за передачу землі забудовнику під будівництво 6-ти багатоповерхівок. Одним з бенефіціарів компанії-забудовника, яка отримала землю, згідно проекту рішення, був голова фракції "Європейської Солідарності" у Київській обласній раді Георгій Цагареішвілі.
2. Маєток Баккалинського: проголосував за передачу старовинного будинку під знищення та будівництво адмінбудівлі, незважаючи на кампанію активістів за збереження будинку.
Реєстри та контакти[ред.]
Тут - декларації, компанії та суди усіх осіб на ім'я Віктор Володимирович Брагінський, а тут - профіль депутата на сайті Київради.
Звернутися до депутата можна:
→ Електронною поштою [email protected];
→ Через facebook-сторінку;
→ Через громадську приймальню, яка знаходиться на проспекті Правди, 33 і має телефон (068) 046-70-83.