Кириленко Ігор Іванович

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця довідка висвітлює лише дії особи щодо питань, які вивчає Енциклопедія
Зелені посилання - це пруфи, а блакитні посилання це реєстри
Ця довідка наповнюється поступово. Якщо ви бачите тут непідтверджену чи викривлюючу інформацію, давайте це обговоримо

Ігор Кириленко. Скріншот з відео пленарного засідання Київради 4 березня 2021 року.

Діючий позафракційний депутат Київради, балотувався у Дніпровському районі від ОПЗЖ.
Був членом фракції ОПЗЖ до заборони партії на державному рівні та саморозпуску фракції 30 березня 2022 року. Після цього увійшов до новоствореної депутатської групи Платформа за життя та мир, а за рік вийшов зі складу групи і залишився позафракційним.

Не входить до складу жодної з постійних комісій. Раніше депутатом Київради не був.

До обрання депутатом[ред.]

Став широко відомим як адвокат Віктора Медведчука. Представляв інтереси Медведчука у судовій справі проти журналіста Вахтанга Кіпіані, що стосувалася його книги про Василя Стуса. Судовий процес був ініційований через згадки про Медведчука у книзі. Судом у позові було відмовлено на стадії апеляції.

Згідно з декларацією за 2020 рік, у звітному періоді отримував дохід від підприємницької діяльності.

У діючій Київраді-9, 2020 - present[ред.]

Діючий позафракційний депутат Київради, балотувався у Дніпровському районі від проросійської партії ОПЗЖ. Наразі діяльність партії ОПЗЖ заборонена в Україні.

Був призначений головою комісії з питань регуляторної політики, але під час перерозподілу комісій у червні 2023 року комісію було ліквідовано. В результаті Ігор Кириленко залишився взагалі без місця у постійних комісіях.

Ігор Кириленко був членом фракції ОПЗЖ до її саморозпуску під час Лютої війни, 30 березня 2022 року. Потім він увійшов до новоствореної депутатської групи Платформа за життя та мир, але вже за рік з групи вийшов.

Після початку повномасштабного вторгнення Ігор Кириленко тимчасово зник і з сесійної зали, і з публічної площини. Він видалив свій facebook-профіль і не відвідував засідання під час періоду спроб захоплення столиці. Перша поява депутата у поіменних голосуваннях під час Лютої війни датована 14-м травня 2022 року.
Згідно поіменних голосувань, з 17-ти засідань Київради, що відбулися у період з 24 лютого по 31 грудня 2022 року, депутат відвідав 12.

Відсутність депутата у facebook не дозволяє зробити висновки про те, чи займався він якоюсь додатковою діяльністю.

Позиція у резонансних питаннях[ред.]

На боці активістів[ред.]

1. Не голосував за передачу старовинного маєтку Баккалинського під знищення (для будівництва адмінбудівлі на його місці), але за це рішення проголосувала більшість депутатів його фракції (8 депутатів).

2. Голосував проти передачі спортивного парку на вулиці Академіка Вернадського, 32 під будівництво 6-ти багатоповерхівок на його місці. Виступав проти скандального рішення, після його прийняття подавав скаргу до комісії з питаня правопорядку, але успіху не мав.

Реєстри та контакти[ред.]

Тут - декларації, компанії та суди усіх осіб на ім'я Ігор Іванович Кириленко, а тут - профіль депутата на сайті Київради.

Звернутися до депутата можна лише електронною поштою kyrylenko.ighor@kmr.gov.ua. Свій facebook-профіль він видалив після початку Лютої війни, а про його громадську приймальню на сайті Київради не було жодних даних ані на початку скликання, ані на момент останнього оновлення цієї довідки у квітні 2023 року.