Відмінності між версіями «Маріуполь у Лютій війні»

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Військові злочинці)
Рядок 1: Рядок 1:
 
<div class="box"></div><div class="box-text">Це довідка, яка <span class="link-local">[[Принципи енциклопедії#Різні типи довідок| наповнюється поступово]]</span></div>
 
<div class="box"></div><div class="box-text">Це довідка, яка <span class="link-local">[[Принципи енциклопедії#Різні типи довідок| наповнюється поступово]]</span></div>
 
<div></div>
 
<div></div>
<div class="box-1"></div><div class="box-text"><span class="link-proof target">[[:File:Звільнення Довгого.png|{{#tip-text: Зелені посилання | Скріншот зі стенограми засідання Киівради, посилання на джерело в описі файла}}]]</span> - це пруфи, а <span class="link-external">[https://clarity-project.info/about блакитні посилання]</span> це реєстри </div>
+
<div class="box-1"></div><div class="box-text"><span class="link-proof target">[[:File:Звільнення Довгого.png|{{#tip-text: Зелені посилання | Скріншот зі стенограми засідання Киівради, посилання на джерело в описі файла}}]]</span> - це пруфи, а запропонувати зміну <span class="link-external-bold">[https://www.facebook.com/groups/2309176935870192/?ref=bookmarks можна тут]</span> </div>
 
<hr>
 
<hr>
 
[[File:Mariupol by Nikita Titov.jpeg|міні|Робота українського графіка <span class="link-proof target">[https://www.facebook.com/nikitavltitov {{#tip-text: Нікіти Тітова | Посилання на facebook-профіль автора фото}}]</span>]]
 
[[File:Mariupol by Nikita Titov.jpeg|міні|Робота українського графіка <span class="link-proof target">[https://www.facebook.com/nikitavltitov {{#tip-text: Нікіти Тітова | Посилання на facebook-профіль автора фото}}]</span>]]

Версія за 13:30, 19 серпня 2022

Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Робота українського графіка Нікіти Тітова
Donate.png

Маріуполь - це українське місто у Донецькій області та одне з місць найжахливіших злочинів російської армії під час Лютої війни.

Згадки у перехопленнях СБУ та ГУР[ред.]

Розшифровки всіх перехоплень розмов російських військових, що були опубліковані СБУ та ГУР під час Лютої війни, зібрано в окремій довідці. У довідках з перехопленнями використовується ненормативна лексика - на жаль, ми не бачимо можливості достовірно передати культурні коди солдатів російської армії у інший спосіб. Маріуполь згадується у багатьох перехопленнях.

Квітень 2022 року[ред.]

2 квітня: як росіяни полюють на дітей у Маріуполі та їдять собак + переклад англійською
Дружина російського солдата розповідає чоловіку про оприлюднене відео кадирівців, на якому ті влаштовують "сафарі" на дітей в Маріуполі: біжать за українською дівчинкою-підлітком та стріляють їй по ногах.
"Да, это тоже черти", спокійно підтверджує чоловік, та починає вихвалятися захопленими під Києвом трофеями: "…вчера вон, в деревню ходили, машины понабрали себе, нахуй. Хюндайчик стоит новенький, заебатый, ключи, все есть, заводится…". "Ойо, кто о чем думает!", сміється дружина.
Другий російський солдат розповідає батькові, що вони їдять українських собак. Мовляв, з харчуванням у них все нормально: "…собаку зарезали, съели, нормально", бо просто "…нутрии закончились". Розповідаючи про це, солдат сміється.


5 квітня: есть гражданские – в расход, сука, всех
Російський солдат скаржиться командиру на "...двух человек из рощи, по гражданке…". "Да валите их всех нахуй…есть гражданские – в расход сука всех!", наказує командир у відповідь.
Інший солдат, який знаходиться у Пологах, з переляку розповідає про фантастичну кількість українських воїнів, яка, нібито, засіла у селі під Маріуполем - "…их группировка там, 150 тысяч…а нас, ебать, если 3 тысячи есть, это заебись… они же слева-справа, они нас в кольцо, по ходу, берут, нахуй. Теперь мы в обороне, ебать, а не в наступлении…меня сам факт смутил, что их так много, а нас так мало и нас нет поддержки, ничего…".


19 квітня: остались одни патриоты и сильно умные + переклад англійською
Ростовський командир взводу, який перебуває у Маріуполі, в 4-х кілометрах від "Азовсталі", ділиться з дружиною новинами: "Ждем тут сюрпризы от России…трехтонные с неба…Сказали, сравнять все с землей…завод тут лупят авиаударами…Лисичанск там стирают с лица земли тоже, уже третий день. Надоело наверное, ну сколько можно, блин. Хули толку - один фиг все будет разрушено, разбито, ничо ж целого не останется все равно".
Жінка питає, а як же мирні жителі?
"Все уехали. Все кто захотел, все уехали. Остались одни патриоты и сильно умные...", впевнено відповідає росіянин.

Травень 2022 року[ред.]

4 травня: танки просто, как розочки, все разорванные
Дружина російського військового стурбовано розповідає: "К Андрюшке вчера приходил пацан, рассказывал, сколько с Мариуполя привезли…десять Камазов две недели назад привезли, груз 200… с Мариуполя... полные…Говорит, вообще, один дивизион, блядь, лейтенанта недавно убило вашего какого-то…танки все, как розочки, просто все разорванные - наши перевозили недавно".

Військові злочинці[ред.]

Однією з ключових осіб, відповідальних за геноцид українців у Маріуполі під час Лютої війни, вважається російський генерал-полковник Михайло Мізинцев.
За словами речника Одеської військової адміністрації Сергія Братчука, саме Мізинцев наказував бомбити Маріупольський драмтеатр, пологовий будинок, та інші цивільні будівлі.