Архангельське Херсонської області у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Правдине на мапі України - скріншот з GoogleMaps
Support.png

Архангельське - це українське село, яке знаходиться у Бериславському районі Херсонської області. Перебувало під російською окупацією з березня по жовтень 2022 року.

Російська окупація та воєнні злочини[ред.]

Архангельське було окуповано армією РФ на початку березня 2022 року - 13-го березня російські війська підходили до селища, а 19-го вже закріплювалися у ньому.

Під час окупації росіяни знищили вапняковий кар'єр в Архангельському - сам кар'єр розбомбили, частину техніки вкрали, частину спалили. Згідно свідчень місцевих мешканців, окупанти вбивали та залякували мирних жителів, а також масово грабували їх, забираючи не лише машини, мотоцикли, їжу та худобу, а й навіть пральні та швейні машинки.

Єдиним способом вибратися з окупованого селища для людей були човни - житель Архангельського Анатолій Майстренко та двоє його односельчан змогли переправити на вільну територію більш, ніж 2000 людей.

У листопаді 2022 року, після того, як ЗСУ звільнили Архангельське, правоохоронці знайшли тіла подружжя фермерів, яких вбили у їхньому погребі під час російської окупації, у серпні 2022 року.

Хто саме окупував селище[ред.]

Мешканець села Микола згадував, що у селищі були військові з ЛНР/ДНР та Бурятії.

Звільнення Архангельського[ред.]

4 жовтня 2022 року селище було звільнено бійцями Криворізької бригади тероборони.

Сім'я Войцешків[ред.]

31 березня 2022 року СБУ опублікувала перехоплення мене трусило два дня.
У ньому солдат армії РФ, колишній мешканець Архангельського В’ячеслав Войцешко вмовляє свою матір Антоніну виїхати із окупованого селища, адже він спеціально домовився із своїм командуванням про таку можливість для неї.
Антоніна, яка на момент запису перехоплення знаходиться в Архангельському і є прихильницею "русского міра", їхати відмовляється. Вона плаче і каже: "ти просто не бачив, як нас тут брали…я була перелякана до смерті, мене трусило два дня".
Солдат пояснює, що "...это ж специально делается, чтоб потом никаких претензий не было, чтоб будто ты была как преступник", але мати все одно вирішує залишитись вдома, бо "...в мене тут муж лежить, я його самого не оставлю, я до нього тоді не зможу приїхать і всьо".

Другий син Антоніни й Миколи Войцешків, Олександр, - колишній український військовий, який служив у Криму, зрадив присязі у 2014-му році та перейшов на бік армії окупанта.