Фракція Київради "Опозиційна платформа "За життя""

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо

Екс-"ОПЗЖ" у Київраді станом на жовтень 2023 року
Support.png

Політична сила існувала у діючій Київраді-9 з початку поточного скликання до початку Лютої війни. Саморозпустилася 30 березня 2022 року на фоні потужної хвилі громадського обурення діяльністю проросійських партій в Україні.

В момент саморозпуску 7 з 12 депутатів фракції створили депутатську групу Платформа за життя та мир, але пізніше Ігор Кириленко з неї вийшов. Групу з аналогічною назвою створили і депутати Верховної Ради.

У вересні 2022 року, Верховний Суд заборонив в Україні діяльність партії ОПЗЖ.

Київрада-9, 25 жовтня 2020 - 30 березня 2022[ред.]

Позиція у резонансних питаннях щодо землі та забудов[ред.]

На боці забудовників[ред.]

1. 8 з 12-ти депутатів фракції проголосували за передачу спортивного парку на вулиці Академіка Вернадського, 32 під будівництво 6-ти багатоповерхівок на його місці.
Цей кейс цікавий тим, що у процесі його розгляду на сесії Київради п'ятеро депутатів ОПЗЖ раптово і без видимих причин змінили позицію на користь забудови. Під час першої спроби проголосовати за це рішення його підтримали лише 3 депутата фракції. Михайло Наконечний під час тривалого конфліктного обговорення питав, чи не вважає забудовник депутатів дурнями, Ігор Кириленко обурювався, що забудовник називає "майном" напівзруйновані роздягальні.
Між двома спробами ухвалення рішення не було зафіксовано жодних подій, які могли б змусити депутатів змінити думку - між першим та другим голосуванням проект рішення не згадується ані у протоколах комісій, ані у документах пленарних засідань. Тим не менш, 2/3 фракції, у тому числі Михайло Наконечний, під час другого голосування підтримали забудовника, жодним чином не пояснюючи причин такої зміни позиції.

2. 8 депутатів фракції проголосували за передачу старовинного маєтку Баккалинського під знищення (для будівництва адмінбудівлі на його місці), незважаючи на кампанію активістів за збереження будинку.

Склад фракції[ред.]

За результатами виборів у Київраду-9 від партії пройшли 12 депутатів:

Рустем Ахметов, Олена Букало, Ігор Кириленко, Володимир Кравець, Марія Марк, Михайло Наконечний (був головою фракції), Олександр Плужник, Олександр Попов, Юлія Симуніна, Юлія Уласик, Михайло Царенко та Володимир Яловий.

Марія Марк від мандату одразу ж відмовилася, а її місце посів Сергій Мамоян. У цьому складі і була створена фракція.

→ Фракція саморозпустилася 30 березня 2022 року. В момент саморозпуску 7 з 12 депутатів фракції створили депутатську групу Платформа за життя та мир. До неї увійшли Рустем Ахметов, Ігор Кириленко, Володимир Кравець, Сергій Мамоян, Олександр Плужник, Олександр Попов та Михайло Царенко).
Ще 5 депутатів (Олена Букало, Михайло Наконечний, Юлія Симуніна, Юлія Уласик та Володимир Яловий) залишилися позафракційними.

→ 18 травня 2023 року Олена Букало склала мандат. На її місце не прийшов ніхто - через рішення суду про заборону партії в Україні ТВК не зареєструвала наступного кандидата.

→ 8 червня 2023 року Ігор Кириленко вийшов з депутатської групи Платформа за життя та мир.