Академіка Вернадського 32, забудова спортивного парку
За даними .
Наразі спортивний парк знаходиться під загрозою знищення - у квітні 2021 року депутати Київради віддали його компанії Наука-Комфорт, для нового будівництва.
Зміст
Роль депутатів та фракцій Київради[ред.]
У Київраді-7[ред.]
12 лютого 2015 року земельна комісія внесла ДПТ на цей район у перелік тих, що підлягають розробці (відео нема у доступі)
23 квітня 2015 року земельна комісія підтримала проект рішення про затвердження ДПТ (відео нема у доступі)
21 травня 2015 року Сергій Целовальник захищав проект на пленарному засіданні, рішення було прийнято (сторінка 189) (відео нема у доступі)
Відеозаписів засідань комісій та пленарних засідань Київради цього скликання у відкритому доступі наразі немає - перший відеозапис на офіційному youtube-каналі Київради датовано 5-м вересня 2016 року.
У Київраді-8, 2020 рік[ред.]
5 лютого 2020 рокубуло зареєстровано проект рішення про передачу в оренду 3-х гектарів землі та виключення цієї землі з переліку спортивних парків та міської Програми розвитку зеленої зони.
Суб’єктами подання виступили заступник голови КМДА Вячеслав Непоп, директор Департаменту земельних ресурсів Петро Оленич, та його заступниця Алла Василенко.
Кінцевими бенефіціарами компанії-покупця, згідно проекту рішення, є Олександр Клименко, Світлана Клименко та голова Європейської Солідарності у Київській області Георгій Цагареішвілі. Ділянку оцінили у 58 мільйонів гривень, а орендну плату у 1, 7 мільйона гривень на рік.
12 лютого 2020 року екологічна комісія вирішила (фрагмент відео) перенести розгляд питання та звернутися до “Київзеленбуду” з питанням - чи можна виключити ділянку з “Програми розвитку зелених зон”? Доповідав Костянтин Яловий. За це рішення проголосували 5 з 7-ми присутніх, Сергія Пилипенка на засіданні не було.
25 лютого 2020 року земельна комісія підтримала проект рішення (забудови парку), але рекомендувала (?) змінити формулювання з “для забудови” на “рекреаційного призначення”
30 липня 2020 року рішення намагалися проголосувати на пленарному засіданні - його, як невідкладне, вніс на початку засідання Денис Москаль. Але голосів не набралося (забудови парку внесення питання + забудови парку голосування)
У Київраді-9, 2021 рік[ред.]
4 березня 2021 року Київрада намагалася проголосувати за це рішення, але не вистачило 8 голосів. На засіданні виступив представник забудовника Андрій Гринь (забудови парку)
22 квітня 2021 року Київрада проголосувала за забудову стадіону (забудови парку)
За це рішення проголосували усі фракції, крім Єдності, яка не дала жодного голосу:
→ 20 з 29-ти депутатів УДАРу;
→ 15 з 31-го депутата ЄС;
→ Всі 12 депутатів Батьківщини;
→ 8 з 12-ти депутатів ОПЗЖ;
→ 8 з 12-ти депутатів Слуги народу;
→ 4 з 8-ми депутатів Голосу;
→ Позафракційний секретар Київради.
Передісторія[ред.]
12 лютого 2004 року Київрада передала земельну ділянку площею у 6 гектарів компанії Наука-Спорт, для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу.
11 квітня 2005 року Наука-Спорт уклала з Київрадою договір оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу.
7 жовтня 2010 року спортивний парк згадувався на пленарному засіданні Київради, як "головна тренувальна база дитячої та юнацької збірних України" та "центр спортивно орієнтованих людей Святошинського району.
11 квітня 2014 року Наука-Комфорт придбала “нерухомість”, розташовану у спортивному парку: дві роздягальні площею 85 та 78 квадратних метрів і 104-метровий склад.