Академіка Вернадського 32, забудова спортивного парку

Наразі стадіон у парку знаходиться під загрозою знищення - у квітні 2021 року депутати діючого складу Київради віддали його компанії Наука-Комфорт для будівництва ЖК.
Цим же рішенням 3 гектари землі з футбольним полем було виключено з переліку спортивних парків та Програми розвитку зелених зон. До цього футбольне поле використовувалося, як дитяча тренувальна база - на ньому проводили тренування та влаштовували дитячі спортивні табори.
Кінцевими бенефіціарами компанії-забудовника, згідно проекту рішення, є Олександр та Світлана Клименки, а також голова фракції Європейської Солідарності у Київській обласній раді Георгій Цагареішвілі.
Після прийняття цього рішення місцеві мешканці створили петицію проти забудови парку. Окрім безпосередньо знищення стадіону, місцеві мешканці незадоволені ущільненням забудови через вже існуючу нестачу місць у школах, дитячих садочках, та спортивних комплексах району.
Зміст
2000-ні, спортивний парк[ред.]
12 лютого 2004 року Київрада-4 передала земельну ділянку площею у 6 гектарів компанії Наука-Спорт, для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу.
11 квітня 2005 року Наука-Спорт уклала з Київрадою договір оренди земельної ділянки для експлуатації та обслуговування спортивного комплексу.
7 жовтня 2010 року спортивний парк згадувався на пленарному засіданні Київради, як "головна тренувальна база дитячої та юнацької збірних України" та "центр спортивно орієнтованих людей Святошинського району".
2010-ті, придбання "нерухомості" та розробка ДПТ[ред.]
Після Майдану, у Київраді-7[ред.]
11 квітня 2014 року Наука-Комфорт придбала “нерухомість”, розташовану у спортивному парку: дві роздягальні площею 85 та 78 квадратних метрів і 104-метровий склад;
12 лютого 2015 року земельна комісія внесла ДПТ на цей район у перелік тих, що підлягають розробці;
23 квітня 2015 року земельна комісія проголосувала за затвердження ДПТ;
21 травня 2015 року Київрада проголосувала за детальний план території, який передбачав забудову стадіону. Захищав проект на пленарному засіданні Сергій Целовальник, який на той момент ще займав посаду головного архітектора Києва;
ДПТ, який передбачав забудову спортивного парку житлом, прийняли силами мегафракції УДАР-Солідарність - за рішення проголосував 61 депутат фракціїї мера. Для його прийняття вистачило лише двох додаткових голосів від самовисуванців Володимира Гончарова та Вячеслава Непопа (обидва у наступній каденції увійшли до фракції Віталія Кличка). Жоден з депутатів інших фракцій голосів за це рішення не дав.
Відеозаписів цих засідань комісій та пленарних засідань Київради у відкритому доступі наразі немає - перший відеозапис на офіційному youtube-каналі Київради датовано 5-м вересня 2016 року.
2020-ті, підготовка до забудови[ред.]
У Київраді-8, 2020 рік[ред.]
5 лютого 2020 року було зареєстровано проект рішення про передачу в оренду 3-х гектарів землі та виключення цієї землі з переліку спортивних парків та міської Програми розвитку зеленої зони. Суб’єктами подання виступили заступник голови КМДА Вячеслав Непоп, директор Департаменту земельних ресурсів Петро Оленич, та його заступниця Алла Василенко.
Ділянку оцінили у 58 мільйонів гривень, а орендну плату у 1,7 мільйона гривень на рік.
12 лютого 2020 року екологічна комісія вирішила перенести розгляд питання та звернутися до “Київзеленбуду” з питанням - чи можна виключити ділянку з “Програми розвитку зелених зон”? Доповідав Костянтин Яловий. За це рішення проголосували 5 з 7-ми присутніх, Сергія Пилипенка на засіданні не було.
25 лютого 2020 року земельна комісія підтримала проект рішення, але рекомендувала змінити формулювання з “для забудови” на “рекреаційного призначення”. Втім, ця рекомендація лишилася на папері - у залу пленарних засідань було винесено рішення з цільовим призначенням "для забудови".
30 липня 2020 року рішення намагалися проголосувати на пленарному засіданні - його, як невідкладне, вніс на початку засідання Денис Москаль. Але голосів не набралося.
У діючій Київраді-9, 2021 рік[ред.]
4 березня 2021 року Київрада намагалася проголосувати за це рішення, але не вистачило 8 голосів. На засіданні виступав представник забудовника Андрій Гринь. 22 квітня 2021 року Київрада проголосувала за забудову спортивного парку на Академіка Вернадського 32. |
|
Депутати Київради сперечаються про стадіон 4 березня 2021 року |