Росгвардія у Лютій війні

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 08:26, 28 серпня 2022, створена Admin (обговорення | внесок) (Червень 2022)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зелені посилання - це пруфи, а запропонувати зміну можна тут

Скріншот з відео 2019 року, яке було розміщено на Youtube-каналі Радіо Свобода.
Donate.png

Росгвардія - центральний орган управління військами російської Національної гвардії, які було створено на основі внутрішніх військ російського МВД у 2016 році.

До складу Росгвардії входять підрозділи спецназу ОМОН та СОБР, а ключовим її завданням є протидія "масовим порушенням громадського порядку", тобто, розгон протестів.

Росгвардія має 8 округів дислокації:


Намагання захопити Гостомель[ред.]

27 лютого 2022 року СБУ опублікувала документи російських військових, яких українські силовики розбили під Гостомелем.У документах були поіменні дані, секретні паролі та шифри, бойовий розрахунок з позивними бійців і командирів, шляхи нападу та відходу та умовні знаки противника.

Згідно з цими документами, у спробах захоплення Гостомеля брали участь бійці всіх регіонів Сибірського округу Росгвардії.

Березень 2022[ред.]

3 березня СБУ опублікувала перехоплення сколько там наваляло наших
У ньому російський ОМОНівець розповідає про бій під Гостомелем, згадуючи підрозділи Росгвардії - Кемерівський СОБР та красноярців, яких розбили вщент. Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

24 березня СБУ опублікувала перехоплення похороны двух ребят обходятся в 200 000.
У ньому російський солдат розповідає, що перестав розуміти, навіщо було "затеивать эту спецоперацию" - навіть загиблих військовим доводиться ховати власним коштом, бо командування і Росгвардія ніяк не допомагають.Детальний опис перехоплення є у відповідній довідці.

На тимчасово окупованих територіях[ред.]

Червень 2022[ред.]

2 червня: мужа забрали и сказали, что увезли в 58-ю армию
Три жінки звертаються до "комендатури Мелітополя" за допомогою. У першої "только что приехали ваши ребята с комендатуры, закрыли моего мужа в багажнике, ни документы свои не предоставили, ниде ничо".
У другої "приехали, сказали что с полиции, скрутили в багажник, забрали машину, мотоблок…сказали, что они с полиции".
У третьої жінки з Токмака "мужа забрали в Токмаке и сказали, в Мелитополь отправили, в 58-ю армию".
Всі три намагаються отримати допомогу, розмовляє з ними один і той же чоловік, який каже, що вони зателефонували у "комендатуру Росгвардии" і радить телефонувати в поліцію, "приехать сюда и я вас отправлю в комендатуру армейскую" та "приходите в комендатуру и пишите заявление. Сидя дома такие вопросы не решаются! И по телефону они не решаются!".