Ярошенко Роман Валерійович
Діючий депутат Київради, член фракції Єдність, балотувався у Солом'янському районі.
Був призначений головою комісії з питань місцевого самоврядування та міжнародних зв'язків. Після тривалих конфліктів та блокування роботи комісії, перейшов до комісії з питань бюджету.
До цього був депутатом двох досліджуваних скликань Київради від різних політичних сил:
- У скликанні 2008-2014 від Блоку Катеринчука (був одразу ж виключений з фракції);
- У скликанні 2015-2020 від Єдності.
Зміст
Під час Лютої війни[ред.]
Після початку повномасштабного вторгнення Роман Ярошенко зник і з сесійної зали Київради, і з інформаційного поля - останнє оновлення фейсбук-сторінки депутата датоване листопадом 2021 року.
Перші 9 "воєнних" засідань Київради, тобто, весь період спроб захоплення столиці, пан Ярошенко пропустив. Вперше його присутність була зафіксована у поіменному голосуванні 13 вересня.
Згідно поіменних голосувань, з 17-ти засідань Київради, що відбулися у період з 24 лютого по 31 грудня 2022 року, Роман Ярошенко відвідав лише 6.
Дії та рішення у діючій Київраді, 25 жовтня 2020 - present[ред.]
Важливо враховувати - вся фракція "Єдність" впродовж кількох років діючого скликання бойкотувала велику кількість голосувань, через несправедливий, на думку фракції, розподіл місць у "хлєбних" комісіях.
Позиція у резонансних питаннях щодо землі та забудов[ред.]
На боці активістів[ред.]
1. Голосував проти передачі спортивного парку на вулиці Академіка Вернадського, 32 під будівництво 6-ти багатоповерхівок на його місці, як і всі присутні депутати його фракції.
Позиція невідома[ред.]
1. Був відсутній під час голосування за передачу старовинного маєтку Баккалинського під знищення (для будівництва адмінбудівлі на його місці).
Дії та рішення у Київраді-8, 25 жовтня 2015 - 25 жовтня 2020[ред.]
Був депутатом фракції Єдність.
Постійна комісія: був членом бюджетної комісії з початку до кінця скликання.
Дії та рішення у Київраді-6, 25 травня 2008 - Майдан 2014[ред.]
Пройшов у Київраду від Блоку Миколи Катеринчука, незважаючи на матеріал "Української Правди", опублікований за 3 дні до виборів, у якому стверджувалось, що у списку кандидатів Блоку Катеринчука є щонайменше четверо родичів та друзів кандидатів Блоку Черновецького (боротьбу з яким декларував Блок Катеринчука), у тому числі Роман Ярошенко.
Одразу після виборів Микола Катеринчук заявив, що його фракція не буде підтримувати кандидатуру Олеся Довгого на посаду секретаря Київради, а за тиждень Роман Ярошенко проголосував за призначення Олеся Довгого на цю посаду.
Після цього Романа Ярошенка з фракції виключили і він став позафракційним головою ключової, бюджетної комісії.
Постійна комісія: був головою бюджетної комісії з початку до кінця скликання.
Позиція у резонансних питаннях щодо землі та забудов[ред.]
На боці забудовників[ред.]
1. Голосував за продаж землі під старовинною пам'яткою архітектури Садиба Мурашка забудовнику «Пантеон-Інвест» для "реконструкції" й будівництва адміністративно-житлового комплексу на її місці.
Крім того, підтримав звільнення забудовника від зобов'язання передати місту приміщення у новозбудованому комплексі.
На боці активістів[ред.]
1. У 2012 році, після рішення суду про визнання нечинним виділення землі забудовнику ділянки під Пейзажними котиками, проголосував за визнання алеї пам'яткою природи місцевого значення.
За кілька тижнів після цього підтримав припинення права забудовника на землю під "Пейзажними котиками".
Реєстри та контакти[ред.]
Тут - декларації, компанії та суди усіх осіб на ім'я Роман Валерійович Ярошенко, а тут - профіль депутата на сайті Київради.
Звернутися до депутата можна:
→ Електронною поштою [email protected];
→ Через facebook-сторінку;
→ Через громадську приймальню, яка знаходиться на вулиці Августина Волошина 2а і має телефони (044) 222-94-94 та (044) 338-80-65.
Афіліації[ред.]
Згідно з декларацією за 2020 рік, у звітному році працював головою Наглядової Ради банку Асвіо та отримував дивіденди від компанії Інтегро Груп.