Головна сторінка

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо

Енциклопедія громадянина була створена для практичної допомоги українському громадянському суспільству. У рамках цього проекту вже кілька років створюється архів достовірних даних про українських політиків, активістів, представників бізнесу, а також про перебіг українських протестів та ініціатив.

24 лютого 2022 року в Україні почалася гаряча фаза російсько-української війни - росія перейшла у повномасштабний наступ з метою знищення України. Тому Енциклопедію переорієнтовано - тепер тут у першу чергу створюється архів довідок, які документують перебіг Лютої війни.


Наразі опубліковано:
- Архіви, реєстри та чат-боти Лютої війни. Це перелік та опис баз даних і ботів-помічників, яким можна довіряти.
- Перехоплені розмови російських військових від СБУ та ГУР. У цій довідці лежать якісні описи розмов та посилання на усі опубліковані перехоплення перших 103 днів Лютої війни;
- Хмару довідок Компанії, у якій накопичуються дані про те, як у цій війні поводяться світові бренди.

Якщо ви хочете допомогти, ви можете зробити донейт, або написати редактору і витратити частину свого вільного часу на волонтерську роботу.


Довідкове про нас
Цей ресурс створюється, як довідник про політиків та громадських діячів, антидот від брехні у медіапросторі, та підручник з новітньої історії України. Наразі до відкритої частини Енциклопедії завантажено лише частину і лише київського масиву даних:
- повний опис усіх фракцій та депутатських комісій Київради за 15 років;
- перші 120 дос’є київських депутатів (поки що - лише діючих);
- перші кілька довідок про кейси протесту.

Будь-який факт публікується тут, лише якщо він підтверджений фото, відео, документом, чи посиланням на релевантне першоджерело. Достовірність - це наші альфа та омега, тому її можна перевірити в один клік. Кожна стаття наскрізь прошита зеленими посиланнями - це пруфи.
Додатковий спосіб контролю достовірності — група публічного діалогу, посилання на неї є у кожній довідці. Якщо ви побачите непідтверджений факт або викривлююче судження, напишіть про це у групі, або просто тегніть головного редактора. Це гарантовано призведе до додаткової перевірки тексту і публічного аргументованого обговорення.

Енциклопедію створює ГО «Культура проти хамства», жоден з учасників якого не має політичних амбіцій чи замовних публікацій в анамнезі. Крім того, Енциклопедія ніколи не отримувала фінансування від бізнес-структур.

Енциклопедія не конкурує з журналістами-розслідувачами, та тягне до архіву всю достовірну інформацію, яку їм вдається знайти, з активними посиланнями на результати їхньої чудової роботи.


Новини

Відкрито хмару Люта Війна.

У довідці Перехоплені розмови російських військових накопичуються описи розмов російських військових з перехоплень СБУ та ГУР.

У довідці Архіви, реєстри та чат-боти Лютої війни ми збираємо корисні чат-боти воєнного часу, та бази даних із достовірною інформацією щодо.

Donate.png