Головна сторінка

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Це перевірена стаття. Якщо ви бачите тут непідтверджену інформацію, або викривлююче твердження, давайте це обговоримо

Енциклопедія громадянина була створена для практичної допомоги українському громадянському суспільству. У рамках цього проекту вже кілька років створюється архів достовірних даних про українських політиків, активістів, представників бізнесу, а також про перебіг українських протестів та ініціатив.

24 лютого 2022 року в Україні почалася гаряча фаза російсько-української війни - росія перейшла у повномасштабний наступ з метою знищення України. Тому Енциклопедію переорієнтовано - тепер тут у першу чергу створюється архів довідок, які документують перебіг Лютої війни.


Задля забезпечення неупередженого підходу, ми працюємо з достовірною інформацією шар за шаром. Безпосередньо зараз ми відкриваємо хмари довідок циклу "Люта війна" і відштовхуємося у цьому від шару №1 - перехоплень телефонних розмов солдатів російської армії.

Для цього ми розшифрували перші 519 перехоплень, які були опубліковані СБУ та ГУР (це всі перехоплення за період 24 лютого - 31 грудня 2022 року). Тепер ми кожного дня відкриваємо нові baby-довідки на людей, українські та російські населені пункти, явища та підрозділи російської армії.

Під baby-довідками маються на увазі довідки, які наповнюються поступово та поки що не містять вичерпного опису події, людини, компанії, чи організації. Ми поступово доповнюємо такі довідки даними архівів. Наступними шарами інформації, яку ми плануємо обробляти, є довідки ГУР та повідомлення Генштабу.


Якщо ви хочете допомогти, ви можете зробити донейт, або написати редактору і витратити частину свого вільного часу на волонтерську роботу.


Довідкове про нас
Цей ресурс був створений, як довідник про політиків та громадських діячів, антидот від брехні та маніпуляцій у медіапросторі, та підручник з новітньої історії України. Наразі до "довоєнної" відкритої частини Енциклопедії завантажено лише частину і лише київського масиву даних:
- повний опис усіх фракцій та депутатських комісій Київради за 15 років;
- перші 120 дос’є київських депутатів (поки що - лише діючих);
- перші кілька довідок про кейси протесту.

Будь-який факт публікується тут, лише якщо він підтверджений фото, відео, документом, чи посиланням на релевантне першоджерело. Достовірність - це наші альфа та омега, тому її можна перевірити в один клік. Кожна стаття наскрізь прошита зеленими посиланнями - це пруфи.
Додатковий спосіб контролю достовірності — група публічного діалогу, посилання на неї є у кожній довідці. Якщо ви побачите непідтверджений факт або викривлююче судження, напишіть про це у групі, або просто тегніть головну редакторку. Це гарантовано призведе до додаткової перевірки тексту і публічного аргументованого обговорення.

Енциклопедію створює ГО «Культура проти хамства», жоден з учасників якого не має політичних амбіцій чи замовних публікацій в анамнезі.

Енциклопедія не конкурує з журналістами-розслідувачами, та тягне до архіву всю достовірну інформацію, яку їм вдається знайти, з активними посиланнями на результати їхньої чудової роботи.


Новини

Відкрито 400 довідок хмари Люта Війна.

Donate.png