Омельченко Олександр Олександрович

Матеріал з Енциклопедія громадянина
Версія від 22:52, 15 березня 2024, створена Admin (обговорення | внесок) (Позиція у резонансних питаннях щодо землі та забудов)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця довідка висвітлює лише дії особи щодо питань, які вивчає Енциклопедія
Зелені посилання - це пруфи, а блакитні посилання це реєстри
Ця довідка наповнюється поступово. Якщо ви бачите тут непідтверджену чи викривлюючу інформацію, давайте це обговоримо

Олександр Омельченко. Скріншот з відео пленарного засідання Київради 11 березня 2021 року.
Support.png

Екс-мер Києва (1998-2006). Екс-депутат Київради діючого скликання. Був головою фракції Єдність і балотувався під першим номером у списку партії, тому належності до району не мав.

До цього був депутатом Єдності у скликанні 2015-2020.
Помер 25 листопада 2021 року у віці 83-х років.

Як голова КМДА та міський голова Києва, 8 серпня 1996 - 20 квітня 2006[ред.]

У резонансних питаннях: на боці забудовників, ключова роль[ред.]

1. Ініціював процес "реконструкції" пам'ятки архітектури Садиба Мурашка, який призвів до конфлікту довжиною у більш, ніж 20 років.
У 2000 році підписав перше, а у 2003 році друге розпорядження про реконструкцію будинків садиби, які передбачали відселення мешканців та передачу старовинних будинків на баланс комунального підприємства Житлоінвестбуд-УКБ для "реконструкції".

2. Відігравав важливу роль у створенні проблеми, яка призвела до протесту Пейзажних котиків.
19 грудня 2002 року Київрада прийняла рішення про погодження Міністерству закордонних справ будівництва житлового будинку на ділянці у центрі Пейхажної алеї. Поіменних голосувань та стенограм за цей період у відкритому доступі нема, а посаду Київського міського голови в цей час обіймав Олександр Омельченко.
15 липня 2004 року Київрада (все ще під головуванням Олександра Омельченка) прийняла рішення про надання земельної ділянки на Пейзажній алеї, МЗС України для будівництва. Згідно рішення "Про правила забудови міста Києва", яке було прийнято роком пізніше, але діяло впродовж усього протесту, це означало надання дозволу на будівництво.

Дії та рішення у Київраді-7, 25 травня 2014 - 25 жовтня 2015[ред.]

Був депутатом фракції Єдність.

Постійна комісія: не входив до складу комісій.

У Київраді-9, 2015 - 2020[ред.]

Був головою фракції Єдність та членом комісії з питань запобігання корупції.

У Київраді-9, 2020 - 2021[ред.]

Був головою фракції Єдність і на початку скликання не працював у жодній з постійних комісій Київради - під час конфліктного голосування за їхній склад, відмовився входити до тих, які йому пропонувалися. Під час перерозподілу місць у комісіях у серпні 2021 року, став головою непрацюючої комісії з охорони культурної спадщини, але пропрацював в ній лише 3 місяці.
Вся фракція "Єдність" впродовж кількох років діючого скликання бойкотувала велику кількість голосувань, через несправедливий, на думку фракції, розподіл місць у "хлєбних" комісіях.

У резонансних питаннях: на боці активістів[ред.]

1. Забудова спортивного парку на Академмістечку багатоповерхівками: був відсутній під час голосування за передачу землі забудовнику, але у скликанні 2014 - 2015 років не підтримав детальний план території, який уможливлював цю забудову.

У резонансних питаннях: позиція невідома[ред.]

1. Маєток Баккалинського: був відсутній під час голосування за передачу старовинного будинку під знищення та будівництво адмінбудівлі.

Реєстри та афіліації[ред.]

Згідно з декларацією за 2020 рік, у звітному році працював у фермерському господарстві Нищун А.С., отримував дивіденди від компанії Нива, а також проценти від великих банківських вкладів.

Тут - декларації, компанії та суди усіх осіб на ім'я Олександр Олександрович Омельченко, а тут - його профіль на сайті Київради.